Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, xavier said:

ναι απλα αυτα ειναι σχετικα, ετσι δεν ειναι? το knack ηταν μετριοκακο, το killzone ειναι fps που εγω δεν παιζω, το infamous μετριο. Ενω τωρα εχεις ενα demon souls με 92 metacritic, ενα miles morales στο 84, το returnal που λογικα επισης θα ειναι 85+ , οπως και τα ratchet,horizon φανταζουν σιγουρες επιλογες...ενδεικτικες οι βαθμολογιες απο το metacritic για να δειξω οτι μιλαμε για παιχνιδια με μεγαλυτερη αποδοχη...

Το μέτριο infamous έχει 80 στο metacritic. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, NickTG είπε

Το μέτριο infamous έχει 80 στο metacritic. 

δε διφωνω σε αυτο...δεχομαι οτι αρεσε σε κοσμο, απλα δεν ηταν στο γουστο μου...Οπως και να χει, αυτο που λεω ειναι καποια πραγματα ειναι εντελως υποκειμενικα...αλλα γενικοτερα, η αισθηση μου ειναι οτι το launch του ps5 ειναι πιο δυνατο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Fulgore είπε

 

Αν υπηρχε μεγαλο ενδιαφερον για το Ratchet,θα το εβλεπες ηδη,αλλα ειναι και αυτο το παιχνιδι οπως και το Returnal που αναφερθηκε πιο πισω για τους περισσοτερους,δηλαδη πολλα τα 80ευρω αρχικη τιμη.

Εδω το προηγουμενο Ratchet των 40ευρω και υπηρχε ελαχιστο ενδιαφερον(στο forum),θα υπαρχει τωρα στα 80?

Δικιο εχεις.Εγω εγραφα αναφορικα με τι γινεται σε ολον τον κοσμο και οχι εδω Ελλαδα.Πιστευω πιο ευκολα,στο εξωτερικο,θα σκασουν 80 ευρω-δολλαρια για το rachet παρα για το returnal.

Παντως πραγματικα τα 80 ευρω χτυπανε ασχημα.Δεν ειναι καθολου λιγο το ποσο .Θα τα δωσεις μια φορα  για καποιο επικο παιχνιδι,Gow απο sony ,Halo απο ms και zelda απο nintendo ,που ειναι παιχνιδια που βγαινουν ανα 4 χρονια ομως.Αλλα τωρα για καθε 1st party???Ελπιζω να αλλαξει η πολιτικη της sony στο θεμα αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aφηνω δυο Link για οποιον θελει certified HDMI 2.1 καλωδια(2m/3m).

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B08X3RQJJC/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

https://www.amazon.co.uk/True-PREMIUM-Braided-Ethernet-Dynamic/dp/B08BTXZGK7?tag=h04-21&th=1&geniuslink=true

Spoiler

 

 

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sndev είπε

να αναφερθεί οτι το ratchet εχει ελληνικούς υποτιτλους κ μενου. οχι ομως μεταγλώττιση

Πάλι καλά. Δε ξέρω πόσο θα παλευόταν με Ratchet τον Μπιμπίλα και κακό τον "Μαρίκο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Fulgore είπε

 

Αν υπηρχε μεγαλο ενδιαφερον για το Ratchet,θα το εβλεπες ηδη,αλλα ειναι και αυτο το παιχνιδι οπως και το Returnal που αναφερθηκε πιο πισω για τους περισσοτερους,δηλαδη πολλα τα 80ευρω αρχικη τιμη.

Εδω το προηγουμενο Ratchet των 40ευρω και υπηρχε ελαχιστο ενδιαφερον(στο forum),θα υπαρχει τωρα στα 80?

εμενα μου αρεσουν τα ratchet. ομως σε αυτο το καινούργιο βιντεο δεν είδα κάτι που να το διαφοροποιεί απο το προηγούμενο R&C στο gameplay. guard rail, hook jump, weapon wheel κλπ γνωστά.
Νομίζω οτι πέρα από τα loading times δεν πρόκειται να δούμε κάποια ριζοσπαστική καινοτομία που να απαιτεί ssd και να ουρλίαζει nextgen, παρόλο που η sony έτσι έλεγε. ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ περιμένουν να δείξουν τα νέα κόλπα όσο πλησιάζει ο καιρός!

 

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, DeepSeaAI είπε

Νομίζω οτι πέρα από τα loading times δεν πρόκειται να δούμε κάποια ριζοσπαστική καινοτομία που να απαιτεί ssd και να ουρλίαζει nextgen

Το οτι ανοιγει rifts και στα καπακια βρισκεται σε νεο επιπεδο αυτο δεν σου κανει?

Γιατι εγω αυτο δεν το εχω δει ξανα να γινεται καπου αλλου.

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Το οτι ανοιγει rifts και στα καπακια βρισκεται σε νεο επιπεδο αυτο δεν σου κανει?

Γιατι εγω αυτο δεν το εχω δει ξανα να γινεται καπου αλλου.


δηλαδή εσένα τι σου κάνει για να καταλάβω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμενα μου εκανε κλικ οταν το ειδα πρωτη φορα.

Ειπα ''Να και κατι που ο ssd μπορει να κανει την διαφορα''.

Και οταν λεω διαφορα εννοω το πως θα μπορουν να βαλουν λιγη φαντασια οι devs και να αλλαξουν τον τροπο που τα φτιαχνουν επιτελους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DeepSeaAI είπε

εμενα μου αρεσουν τα ratchet. ομως σε αυτο το καινούργιο βιντεο δεν είδα κάτι που να το διαφοροποιεί απο το προηγούμενο R&C στο gameplay. guard rail, hook jump, weapon wheel κλπ γνωστά.
Νομίζω οτι πέρα από τα loading times δεν πρόκειται να δούμε κάποια ριζοσπαστική καινοτομία που να απαιτεί ssd και να ουρλίαζει nextgen, παρόλο που η sony έτσι έλεγε. ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ περιμένουν να δείξουν τα νέα κόλπα όσο πλησιάζει ο καιρός!

 

Συμφωνώ μαζι σου.. Δεν είδα τπτ καινουριο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

3 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Eμενα μου εκανε κλικ οταν το ειδα πρωτη φορα.

Ειπα ''Να και κατι που ο ssd μπορει να κανει την διαφορα''.

Και οταν λεω διαφορα εννοω το πως θα μπορουν να βαλουν λιγη φαντασια οι devs και να αλλαξουν τον τροπο που τα φτιαχνουν επιτελους.

Είδες κάτι καινοτομικό στο gameplay? Να ξεκαθαρίσω οτι συμφωνούμε στο ταχύτατο loading.

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εαν περιμενεις να δεις κατι καινοτομικο στο gameplay απο θεμα οπλων,κινησεων κτλ θα μεινεις απογοητευμενος ,sorry αλλα εχεις εσφαλμενες προσδοκιες.

Εκει τα πραγματα ειναι στασιμα και θα παραμεινουν για πολλα χρονια ακομα.

Μονο βελτιωσεις θα βλεπεις σε animation..

Το loading που αναφερεις και το θεωρεις κατι κοινο απο οτι καταλαβα θα τους κανει να φτιαχνουν πιο ενδιαφερον και διαφορετικους κοσμους...

Ετσι οπως κανει το Ratchet την αρχη με τα rifts θα δεις τετοιες αλλαγες και απο αλλα στουντιο στο μελλον.

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...