Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 minutes ago, chrisgewrgi said:

Κοιτα αν το παρεις νομικα ,λογικα ειναι παρανομο.αν οντως εισαι νομιμος και εχεις μετακομισει απο αμερικη το βλεπει ανα πασα στιγμη αν εχει συνδεθει ο λογαριασμος σου η το ps απο αμερικανικη ip στο παρελθον. Αν το κοιταξει δηλαδη θα δει οτι ο λοαγαριασμος δεν εχει συνδεθει ποτε απο αμερικη. Τωρα ποσο δυσκολο ειναι το μπαν δεν ξερουμε.σιγουρα κανουν τα στραβα ματια η ειναι τοσες πολλες χιλιαδες οι περιπτωσεις που δεν εχει ερθει η σειρα μας.

Κατα ποσο τους ενδιαφερει να χανουν πωλησεις και να πηγαινουν σε αμερικανικο store η να μην πληρωνεις το φπα στην χωρα σου δεν ξερω. Σιγουρα παντος δεν ειναι και ευκολο το μπαν.αλλα συμβαινει

καποιος που μετακομισε απο αμερικη θα εμπαινε και χρονια με αμερικανικη ΙP κατι το οποιο δεν ισχυει στην περιπτωση που αναφερεις.  Νομιζεις οτι ειναι χαζοι? Φυσικα και φαινονται ολα στο history σου και αν θελουν ολα αυτα τα κοβουν αμεσα. Υπαρχουν αναφορες στο ιντερνετ οτι εχουν γινει τωρα αν εσυ αισθανεσαι ασφαλης δικια σου και η ευθυνη.

9 minutes ago, sndev said:

είναι παρανομο σίγουρα, οπως κ το οτι κανουμε share  με φίλους απλα δε ριχνουν μπαν. Εγω τουλάχιστον τοσα χρονια δεν εχω διαβασει ban για το συγκεκριμένο λόγο. 2 φιλοι το κανουν αυτο με το αμερικανικο στορε καμια 5ετια τωρα κανενα θεμα αλλα παντα ξέρουν οτι ισως 1 στις τοσες ισως καπως καποτε να τη φανε. 

επίσης κατι άσχετο.. στο ps5 η σονυ στελνει telemetry στοιχεια στους σερβερ της κατι το οποιο δε το εκανε οσο ειχα ps4 . εχω pihole k παρακολουθώ συχνά τι γίνεται στο δυκτιο απο κίνηση. απλα το αναφέρω γτ το παρατήρησα 

 

1851544160_Screenshot_20210501-020042_SamsungInternet.jpg.85c6afbb80e22b67216128c617eeea05.jpg

Ξυπνησε και η σονυ 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, privateer είπε

 

Ξυπνησε και η σονυ 🤣

ε τι πιστεύεις οτι η συνεργασία σχετικα με το azure ηταν για να παρει παιχνιδια η ms απο τη sony?  μπα... σκασιλα τους, παιζονται πιο χοντρα οικονομικα πράγματα απο πισω πιστεύω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, sndev said:

ε τι πιστεύεις οτι η συνεργασία σχετικα με το azure ηταν για να παρει παιχνιδια η ms απο τη sony?  μπα... σκασιλα τους, παιζονται πιο χοντρα οικονομικα πράγματα απο πισω πιστεύω

απο οτι ξερω telemetry υπηρχε και στο πσ4. Και εννοειται χαζη ειναι η σονυ να μεινει εξω απο τον χορο των προσωπικων δεδομενων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα το pihole το χω καμια 3ετια κ ποτε δεν ειχα δει τελεμετρυ της sony. πες να το κανε πιο σπανια κ να μου ξεφευγε; μπορει.. δε παίρνω ορκο ,με το ps5 παντως ειναι απο τα top που μπλοκάρει οποτε σιγουρα το κανει πολυ πιο έντονα.

η ουσία παντως ειναι οτι ολοι τους ξερουν ανα πασα στιγμή τι κανουμε ποτε παταμε pause ποτε βαζουμε ρεστ τις κονσολες κ τις συνήθειες μας. σιγουρα αν θέλουν να ριξουν μπαν εχουν πατήματα δε το κανουν ομως κ οι 2. ουτε η μσ ειναι χαζη να μη ξερει οτι αντι να πληρωνεις 12 ε gamepass πληρωνεις 4ε.

τα εμεσα κερδη τους απο ολο αυτο ειναι πολυ περισσοτερα απο τα 100 ε λιγοτερα που θα πληρωσει το 1/4 των κατόχων. anyway μη ξεφυγουμε εντελώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Αυτο που ποσταρα το βρηκα στο pushsquare και οχι στο dark web. Ειναι αρκετα ευρεως διαδεδομενο.

2) Δε διαβασα πουθενα για bans. Πουθενα ομως

3) Χρησιμοποιεις το console sharing που εχει βαλει η ιδια η Sony. Ουτε tunnel bear ουτε τιποτα.

4) Κατα την προσωπικη μου αποψη ειναι πτεσμα μπροστα σε αλλα που γινονται. Ποσα bans εχουν πεσει στο switch που το μισο φορουμ αγοραζει απο αλλα shops? Καθεται η sony και ελεγχει ips και τκ. Σοβαρα τωρα;
 

5)Η διαφορα στην τιμη προκυπτει απο το ΦΠΑ. Τα ιδια λεφτα παιρνει απλα δεν εισπρατει και δεν αποδιδει ΦΠΑ.  
 

6) Το ποσταρα για καλο και ανεφερα οτι οποιος θελει το ψαχνει παραπανω και το κανει με δικη του ευθυνη. Προφανως και δε το εκανα με σκοπο να φαει καποιος ban. Εγω νιωθω ασφαλεια με αυτη τη μεθοδο και το εκανα. Οποιος δε τη νιωθει ας μη το κανει. Στα παπακια μου κιολας αν καποιος το κανει η δε το κανει. Δε κερδιζω κατι.

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Ribopaido είπε

Παιδια τα ακουστικά αξίζουν? θελω ηχο τουμπανο και δυστυχως με αυτα που εχω τωρα ακουγεται η aloy σαν @@αβας στη συγγρου

Ειναι οκ για τα λεφτά τους, απλα αν δε σε ενδιαφέρει το ασύρματο της υπόθεσης, υπαρχουν σαφως καλυτερα με αυτη την τιμή. Αν σε ενδιαφέρει, δες δυο λίστες που έκανα για low budget ακουστικα.

Μεχρι 60Ε

Μεχρι 100Ε

Και αν θες καποια βοήθεια, πες μου ;)
 

Υγ: το ήχος "τουμπανο" ειναι λιγο δύσκολο οταν μιλαμε για ακουστικα σε τετοιες τιμες παντως. ικανοποιητικο ναι, αλλα μεχρι 100Ε εισαι στα "budget range" κ απο εκει ξεκινας την μεσαια κατηγορια μεχρι 200 περιπου και μετα πας premium. Αν πχ δοκιμασεις ενα Astro50 και ενα Sony Pulse 3d ειναι σα να συγκρίνουμε Mercedes με Fiat :P . 
Θα κανω λιστα και για καλυτερα στο μελλον, αλλα απο καπου επρεπε να ξεκινησουμε.

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ribopaido είπε

Παιδια τα ακουστικά αξίζουν? θελω ηχο τουμπανο και δυστυχως με αυτα που εχω τωρα ακουγεται η aloy σαν @@αβας στη συγγρου

 

4 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

Ειναι οκ για τα λεφτά τους, απλα αν δε σε ενδιαφέρει το ασύρματο της υπόθεσης, υπαρχουν σαφως καλυτερα με αυτη την τιμή. Αν σε ενδιαφέρει, δες δυο λίστες που έκανα για low budget ακουστικα

Μεχρι 60Ε

Μεχρι 100Ε

Και αν θες καποια βοήθεια, πες μου ;)

Mια εναλλακτικη απο μενα σε ασυρματα.

https://www.e-shop.gr/hyperx-hx-hscfs-sg-ww-cloud-flight-s-qi-charging-wireless-gaming-headset-p-PER.575405

Μεχρι σημερα το βραδυ ισχυει η εν λογω τιμη (δεν κανω διαφημιση στο καταστημα), ειναι ισως η καλυτερη τιμη Πανευρωπαϊκα, τα εχω και ειναι εξαιρετικα σε αυτο το ευρος τιμης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kostiger είπε

 

Mια εναλλακτικη απο μενα σε ασυρματα.

https://www.e-shop.gr/hyperx-hx-hscfs-sg-ww-cloud-flight-s-qi-charging-wireless-gaming-headset-p-PER.575405

Μεχρι σημερα το βραδυ ισχυει η εν λογω τιμη (δεν κανω διαφημιση στο καταστημα), ειναι ισως η καλυτερη τιμη Πανευρωπαϊκα, τα εχω και ειναι εξαιρετικα σε αυτο το ευρος τιμης.

οντως πολυ καλη προσφορα για ενα ωραιο ακουστικο μεσαιας κατηγοριας ;) 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά! Καλό μήνα! Μ Τετάρτη παρέλαβα μετά από 6 μήνες το ps5 blue ray στα 499!! Απίστευτη κονσόλα! Καμία σχέση με την PS4 pro!! Κάντε υπομονή και παρτε την με κλειστά μάτια! Καλή ανάσταση να έχετε με υγεία!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ribopaido είπε

Παιδια τα ακουστικά αξίζουν? θελω ηχο τουμπανο και δυστυχως με αυτα που εχω τωρα ακουγεται η aloy σαν @@αβας στη συγγρου

Για τα χρήματα τους καλά είναι.Εγω πάντως χθες που έχει ζεστάνει ο καιρός και τα φόρεσα κάνα τρίωρο,ιδρωσαν τα αυτιά μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Που μπορώ να αγοράσω μερικές ροδελες ελαστικές (o rings) ,για να τις βάλω κάτω από το Nidec fan μου?

 

Κάνει τον UFO ήχο(ευτυχώς δεν έχω coil whine που να ακούγεται)

Επεξ/σία από dante82
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχετε εικονα αν αλαζουν τα ear pads των pulse 3d με after market? μου τα φερανε δωρο προχθές αλλα δε μαρεσει καθολου η αίσθηση οπως κάθονται στα αυτια μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, sndev είπε

έχετε εικονα αν αλαζουν τα ear pads των pulse 3d με after market? μου τα φερανε δωρο προχθές αλλα δε μαρεσει καθολου η αίσθηση οπως κάθονται στα αυτια μου 

ναι δυστυχως τα pads τους δεν ειναι πολυ καλα. κ δεν αεριζεται καλα το αυτι αλλα κ αν εχεις μεγαλο κεφαλι/αυτια/γυαλια, δεν καθονται πολυ καλα.
Σε απάντηση στην ερώτησή σου, ναι τα Pads βγαινουν ευκολα, ειναι pull & twist αποσο θυμάμαι. Υπάρχουν πολλα aftermarket σε ebay/amazon

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...