Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

ναι δυστυχως τα pads τους δεν ειναι πολυ καλα. κ δεν αεριζεται καλα το αυτι αλλα κ αν εχεις μεγαλο κεφαλι/αυτια/γυαλια, δεν καθονται πολυ καλα.
Σε απάντηση στην ερώτησή σου, ναι τα Pads βγαινουν ευκολα, ειναι pull & twist αποσο θυμάμαι. Υπάρχουν πολλα aftermarket σε ebay/amazon

Καλησπέρα και καλό μήνα. 

Εχεις κάποιο λινκ να ρίξουμε μια ματιά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

ναι δυστυχως τα pads τους δεν ειναι πολυ καλα. κ δεν αεριζεται καλα το αυτι αλλα κ αν εχεις μεγαλο κεφαλι/αυτια/γυαλια, δεν καθονται πολυ καλα.
Σε απάντηση στην ερώτησή σου, ναι τα Pads βγαινουν ευκολα, ειναι pull & twist αποσο θυμάμαι. Υπάρχουν πολλα aftermarket σε ebay/amazon

σε ευχαριστώ πολυ! η αλήθεια είναι οσο εψαξα χθες βρηκα μονο ένα βίντεο που κανει πατέντα κόβοντας τα με μαχαιράκι κ βαζει άλλα, αλλά αμφιβάλω πολυ αν κάθονται καλα τα άλλα κ οτι δε φεύγουν απο τη θεση τους σιγα σιγα. Δε βρηκα κατι αλλο ..

εχω τα hyperx cloud core με καλώδιο κ σε ανεση στο κεφαλι μου τα νιωθω 2 σκαλες πάνω κ η αλήθεια ειναι με τον ηχο δεν καταλαβα καμία διαφορά (τη σύγκρισή την εκανα στο returnal)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Καλησπέρα και καλό μήνα. 

Εχεις κάποιο λινκ να ρίξουμε μια ματιά? 

εδω μπορεις να δεις πως κανεις αλλαγη
 

απο εκει κ περα, απλα γραψε amazon/ebay "Sony pulse replacement earpads". αυτα που ειναι φτιαγμενα συγκεκριμενα για αυτο, ειναι παραπλησια με αυτο που εχει το ακουστικο. αλλα υπαρχουν κ αλλα που κανουν για πολλα ακουστικα και ειναι πιο unisex. δε ξερω πως θα ειναι η εφαρμογη τους βεβαια, πριν δοκιμασεις κατι τετοιο ποτε δε ξερεις :P 
γενικα ειναι πολυ "φρεσκα" τα ακουστικα, σε κανα εξαμηνο θα αρχισουμε να βλεπουμε κ περισσότερες επιλογες αν συνεχισει να πουλαει. Αλλα με καλύτερα ακουστικα σε αυτη τη τιμη, δε ξερω τι μελλον θα εχει.


 

  

2 λεπτά πριν, sndev είπε

σε ευχαριστώ πολυ! η αλήθεια είναι οσο εψαξα χθες βρηκα μονο ένα βίντεο που κανει πατέντα κόβοντας τα με μαχαιράκι κ βαζει άλλα, αλλά αμφιβάλω πολυ αν κάθονται καλα τα άλλα κ οτι δε φεύγουν απο τη θεση τους σιγα σιγα. Δε βρηκα κατι αλλο ..

εχω τα hyperx cloud core με καλώδιο κ σε ανεση στο κεφαλι μου τα νιωθω 2 σκαλες πάνω κ η αλήθεια ειναι με τον ηχο δεν καταλαβα καμία διαφορά (τη σύγκρισή την εκανα στο returnal)

 

ναι θελει λιγο πατεντουλα αλλα δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο. το μαχαιρακι μπαινει γιατι τα μαμισια ειναι κολλημένα μεσα στο πλαστικο αλλα δεν ειναι κ υπερβολικα απαραιτητο να ειναι τοσο fixed. κ στη τελικη τα κολας κ μονος αν θες, εγω προχθες κολησα κατι pads σε ενα ζευγαρι marshal που εχω για μουσικη στο δρομο.

τα hyper X γενικα ειναι πολυ βολικα ακουστικα οπως κ τα steelseries, σιγουρα καλυτερα απο το Pulse που πουλαει πιο πολυ τον sexy edgy σχεδιασμο αλλα χανει σε ανεση.
To Cloud core δεν το εχω δοκιμασει αλλα το Cloud Alpha ειναι εμφανεστατα καλυτερο σε ηχο απο τα Pulse (ειναι μαλλον το καλυτερο ακουστικο της 100Ε κατηγοριας), καταλαβαίνω αμεσα τη διαφορα στο αυτι μου.

Απο εκει κ περα βεβαια, keep in mind οτι ο ηχος ειναι πολυ ιδιαιτερη περιπτωση καθως το σχημα του αυτιου σου, η εσωτερικη μεμβρανη (κ η οποια καταπόνησή της απο παιδικές αρρώστιες, δυνατη μουσικη κλπ), το εσωτερικο του χτισιμο κλπ, διαφερει πολυ απο ανθρωπο σε ανθρωπο. οποτε δεν ειναι σιγουρο οτι το "καλυτερο" για τον ενα θα ειναι εξισου καλο για τον αλλο, αν κ υπαρχουν και ξεκαθαρα αντικειμενικα κριτιρια για ορισμενα πραγματα :)

Anyway, νομιζω το τσακισαμε στο off topic :P 
Στειλτε μου pm αμα θέλετε βοήθεια για κάτι.
 

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dante82 είπε

Που μπορώ να αγοράσω μερικές ροδελες ελαστικές (o rings) ,για να τις βάλω κάτω από το Nidec fan μου?

 

Κάνει τον UFO ήχο(ευτυχώς δεν έχω coil whine που να ακούγεται)

Κοιτα σκρουτζ, εγω απο εκει πηρα ενα set στα ~€5.

https://www.skroutz.gr/c/928/aksesouar-ergaleion/f/945251/O-ring.html

Επισης χρειαζεσαι κατσαβιδι torx 8h (security).

Επεξ/σία από Cariolanoc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Mitroglou7 είπε

Πήρα λοιπόν το Returnal από το US store 20€ κάτω από την EU τιμή και λέω να το μοιραστώ με όσους ενδιαφέρονται γιατί προσωπικά ένιωσα πολύ μ******ς που δε το ήξερα τόσο καιρό και έχω πληρώσει νεφρά για day one αγορές.

Κερδίζεις στην ισοτιμία ή έχει και πιο φθηνά τα παιχνίδια; 

Δηλαδή το returnal το έχει 79,99$ ή πιο φθηνά; 

Την card gift την 100 την αγοράζεις περίπου 83€. Σίγουρα αξίζει στην ισοτιμία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, broxopios είπε

Κερδίζεις στην ισοτιμία ή έχει και πιο φθηνά τα παιχνίδια; 

Δηλαδή το returnal το έχει 79,99$ ή πιο φθηνά; 

Την card gift την 100 την αγοράζεις περίπου 83€. Σίγουρα αξίζει στην ισοτιμία. 

69,99$ το εχει. Πιστευω λογω φορων. Οποτε το πηρα 60,13 ευρω συνολικα.

Για 10ευρω δε θα ασχολιομουν. Αλλα 20 ειναι 25% κατω.

Επεξ/σία από Mitroglou7
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mitroglou7 είπε

69,99$ το εχει. Πιστευω λογω φορων. Οποτε το πηρα 60,13 ευρω συνολικα.

Για 10ευρω δε θα ασχολιομουν. Αλλα 20 ειναι 25% κατω.

Καλή τιμή. Θα το τιμήσω όταν βγει σε προσφορά. Μαζί με την ισοτιμία θα είναι ταμάμ κάποια παιχνίδια. 

Καλό το returnal όσοι το πήρατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, broxopios είπε

Καλή τιμή. Θα το τιμήσω όταν βγει σε προσφορά. Μαζί με την ισοτιμία θα είναι ταμάμ κάποια παιχνίδια. 

Καλό το returnal όσοι το πήρατε?

Μολις μια ωριτσα το επαιξα αλλα φαινεται να εχει πολυ καλο moment to moment gameplay. Επίπεδου soulsborne.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, dante82 είπε

Που μπορώ να αγοράσω μερικές ροδελες ελαστικές (o rings) ,για να τις βάλω κάτω από το Nidec fan μου?

 

Κάνει τον UFO ήχο(ευτυχώς δεν έχω coil whine που να ακούγεται)

Απο οποιοδηποτε μαγαζι με υδραυλικα κτλ. Παρακατω πληροφοριες απο εμενα για την διαδικασια. Πηρα 5χ2mm αλλα νομιζω η διαμετρος θα μπορουσε να ειναι και 3 ή 4

 

 

 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Απο οποιοδηποτε μαγαζι με υδραυλικα κτλ. Παρακατω πληροφοριες απο εμενα για την διαδικασια. Πηρα 5χ2mm αλλα νομιζω η διαμετρος θα μπορουσε να ειναι και 3 ή 4

 

 

 

Σε ευχαριστω πολυ. Εχουμε ακριβως τον ιδιο ηχο. Θεωρω πως αν εχω το ιδιο αποτελεσμα δε θα τον ακουω στα 2.5 μετρα αποσταση απο την οποια και παιζω. Ευτυχως δεν εχει Coil Whine το μηχανημα μου(εκτος αν πας και κολλησεις το αυτι σου στο πισω μερος του PS5).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια

Ο δεξιος αναλογικος μοχλος αρχισε να ντριφταρει,κοβει αριστερα απο μονος του…Η cometron ειναι η αντιπροσωπεια της sony;Καλυπτει τον μοχλο η εγγυηση;Το εχω ενα 3μηνο το ps5.Ξερει καποιος την διαδικασια να μου δωσει τα φωτα του;;;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, john1080 είπε

Καλησπερα παιδια

Ο δεξιος αναλογικος μοχλος αρχισε να ντριφταρει,κοβει αριστερα απο μονος του…Η cometron ειναι η αντιπροσωπεια της sony;Καλυπτει τον μοχλο η εγγυηση;Το εχω ενα 3μηνο το ps5.Ξερει καποιος την διαδικασια να μου δωσει τα φωτα του;;;;

 

Καλησπερα, ναι σε καλυπτει η εγγυηση καλεσε τους.

Επεξ/σία από Cariolanoc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

Καλησπερα, ναι σε καλυπτει η εγγυηση καλεσε τους.

Επειδη δεν ειμαι Αθηνα,προφανως το στελνω και μου το ξαναστελνουν…Το φτιαχνουν η γινεται αντικατασταση με καινουργιο,μηπως ξερεις φιλε μου;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...