Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Mitroglou7 είπε

Περιμένω και γω να το παίξω πώς και πώς. Είδα κάτι gameplay videos από το 1 και μου φάνηκε κάπως meh, "παλιακό" και μου έφυγε κάπως το hype. Γενικά θεωρείς ότι το gameplay του στέκεται σήμερα ή είναι απλά ανεκτό ώστε να παρακολουθήσεις την ιστορία του και το world-building του?

Πιστευω το πρωτο θα μας δυσκολεψει λιγο οσον αφορα τον χειρισμο αλλα επειδη δεν το εχω πιασει στα χερια μου να δω κατα ποσον το εχουν βελτιωσει στην legendary edition δεν μπορω να ειμαι καθετος.

Αυριο που θα το ξεκινησω μπορω να γραψω 2-3 πραγματακια για να εχουμε καλυτερη αποψη!

1 ώρα πριν, darkman είπε

Καλησπερα στο δικο μου το  Ps5 εχω θεμα με την φόρτιση του 3d pulce :( οι θυρες Usb ειναι 3 και εχω εναν external HD , ενα καλωδιο που φορτιζω το controller και σε μια το dongle απο το headset :( , ετσι δεν μπορω να φορτίσω controller και headset μαζι ,δοκιμασα μπροστά στην type c θήρα με καλωδιο type c to type c  αλλα δεν δινει ρευμα απο εκει :( , εχει καποιο παιδι βρει καποια λυση ? το να τα βαλω σε εναν εξωτερικο φορτιστή δεν ξερω τα ρευματα και φοβάμαι μην τους κανω καμια ζημιά. 

thanks 

Δεν μπορεις να το βαλεις να φορτιζεται στο pc σου?

Η να παρεις ενα φθηνο usb hub ισως?

Επεξ/σία από optimus prime
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, sndev είπε

τα control που είχανε χαλάσει στους φίλους αλάχτηκαν επιτόπου απο τη commetron, το μονο που ζητήσανε ήταν απόδειξη αγοράς κ επιτόπου δώσανε καινούρια

αναφέρθηκε οτι εχουν αλλάξει ως τωρα 550 control περίπου το οποίο αναλογικά με τα κομμάτια που έχουν πουληθεί ελλαδα το βρισκω τεράστιο ποσοστό 

Μόνο και μόνο το γεγονός ότι κάμποσα παιδιά και εδώ έχουν αναφέρει προβλήματα, ειναι ενδεικτικό της κατάστασης. Πολλοί μαλιστα από αυτούς είναι πιστοί ps fans, δεν τίθεται επομένως ζήτημα φερεγγυότητας των ισχυρισμων.

Εχω φιλο με day one ps5 με 2 χειριστήρια τα οποία έχουν βγάλει και τα 2 θέμα το ένα στα αναλογικά, το άλλο στις σκανδάλες.. 

Και είναι κάτι το οποίο με προβληματίζει, δεν θα με εμποδίσει απο το να παραλάβω την κονσολα όταν δεήσει να ερθει η προπαραγγελια μου, αλλά μια ανησυχια αν μη τι άλλο μου προκαλείται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να συμληρωσω και εγω οτι δεν ειναι θεμα ποσες ωρες εχουν πριν χαλασουν :( το ενα απο τα δυο που εχω παρουσίασε drifting στο δεξιο μοχλό , και το controller  ειχε πολυ λιγες ωρες μιας και ηταν το δευτερο  :( το εστειλα cometron και περιμενω να δω τι θα κανουν . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, darkman είπε

Καλησπερα στο δικο μου το  Ps5 εχω θεμα με την φόρτιση του 3d pulce :( οι θυρες Usb ειναι 3 και εχω εναν external HD , ενα καλωδιο που φορτιζω το controller και σε μια το dongle απο το headset :( , ετσι δεν μπορω να φορτίσω controller και headset μαζι ,δοκιμασα μπροστά στην type c θήρα με καλωδιο type c to type c  αλλα δεν δινει ρευμα απο εκει :( , εχει καποιο παιδι βρει καποια λυση ? το να τα βαλω σε εναν εξωτερικο φορτιστή δεν ξερω τα ρευματα και φοβάμαι μην τους κανω καμια ζημιά. 

thanks 

αν δε κανω λαθος - δες το γτ εγω πέταξα τα χαρτια- πρέπει να λεει 5v 650ma

οποτε οποιοδήποτε κλασικού  φορτιστής (κινητού πχ ) 5v είναι οκ.  τα Αmber μη σε απασχολούν που δινει ο φορτηστης, ειναι τα Max που δίνει, η συσκευή θα τραβηξει οσα πρέπει, να σε απασχολούν τα Volt, οτιδήποτε πάνω απο 5v θα στα κάψει.

επίσης του pc ειναι 5v είσαι οκ  

 

 

56 λεπτά πριν, kostiger είπε

Μόνο και μόνο το γεγονός ότι κάμποσα παιδιά και εδώ έχουν αναφέρει προβλήματα, ειναι ενδεικτικό της κατάστασης. Πολλοί μαλιστα από αυτούς είναι πιστοί ps fans, δεν τίθεται επομένως ζήτημα φερεγγυότητας των ισχυρισμων.

Εχω φιλο με day one ps5 με 2 χειριστήρια τα οποία έχουν βγάλει και τα 2 θέμα το ένα στα αναλογικά, το άλλο στις σκανδάλες.. 

Και είναι κάτι το οποίο με προβληματίζει, δεν θα με εμποδίσει απο το να παραλάβω την κονσολα όταν δεήσει να ερθει η προπαραγγελια μου, αλλά μια ανησυχια αν μη τι άλλο μου προκαλείται. 

κ μενα με προβληματίζει γτ εχω 2 κ θελω να βγάλουν πρόβλημα πριν το πρώτο ετος 😅

απο τη μια  ειναι πολύ θετικο οτι η cometron τα αλλάζει χωρίς μα μου σου του απο την αλλη να παίζεις κ να σε με αυτήν την εγνοια δεν ειναι οτι καλυτερο..

μπήκα πχ στο τρυπάκι να κλίσω το adaptive στο valhala ε γτ δεν υπάρχει λογος αφου μου το προσφερει πρεπει να μπορω να το εκμεταλλευτώ αβιαστα. τωρα με το returnal Κ μετα με το ratchet ελπίζω αν είναι κα ποιο να τα τινάξει να το κανει 

θεμα φερεγγυότητας σε τετοια θεματα δε παίζει θεωρώ .. ψιλο ξέρουμε ποιος εχει τι από αυτα που γραφεί κ κυρίως απο το τρόπο που το γράφει κ ποσό σοβαρά μπορείς να τον παρεις όταν σχολάζει αρνητικά

 κ για να κανω τη κριτική μου σαν κατοχος , αν δώσανε πχ 4000-5000 κονσόλες Ελλαδα κ ΕΑΝ ισχύει το 500 χαλασμένα είναι 10%+.. προσωπικά οτιδήποτε χαλασμένο πάνω από 1-2% σε νεα κυκλοφορία το θεωρώ fail , πρέπει να τα δοκιμάζουν κ να τα φθάνουν στα ακρα αυτοί, όχι εμείς. 

 

Επεξ/σία από sndev
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολλά τα θέματα με το χειριστήριο..Τσιπιές της Sony(Και όχι μόνο μιας και τα Elite της M$ βγάζουν θέματα ενώ είναι πανάκριβα)..Ελπίζω στις επόμενες παρτίδες να βελτιωθούν τουλάχιστον..

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσιπιες δεν θεωρώ ότι είναι απαραίτητα , οταν σου χαλαει το R2 ποιο πιθανο είναι να μην εχουν δοκιμασμένη  τη νεα τους τεχνολογία

το να σου κανει ομως drift , ενώ εκει εχει το ιδιο δοκιμασμένο μοχλο του ps4 είναι παράξενο 

4 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Πολλά τα θέματα με το χειριστήριο..Τσιπιές της Sony(Και όχι μόνο μιας και τα Elite της M$ βγάζουν θέματα ενώ είναι πανάκριβα)..Ελπίζω στις επόμενες παρτίδες να βελτιωθούν τουλάχιστον..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sndev είπε

τσιπιες δεν θεωρώ ότι είναι απαραίτητα , οταν σου χαλαει το R2 ποιο πιθανο είναι να μην εχουν δοκιμασμένη  τη νεα τους τεχνολογία

το να σου κανει ομως drift , ενώ εκει εχει το ιδιο δοκιμασμένο μοχλο του ps4 είναι παράξενο 

Το hd rumble ευθυνεται για το drift πιστευω.Η εταιρεια που ειναι υπευθυνη για το hd rumble ειναι η ιδια  και στο switch,που ειναι γνωστα τα προβληματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dekulinkgr είπε

Το hd rumble ευθυνεται για το drift πιστευω.Η εταιρεια που ειναι υπευθυνη για το hd rumble ειναι η ιδια  και στο switch,που ειναι γνωστα τα προβληματα.

αυτο δεν ειναι υπεύθυνο όταν κινεις το χειριστήριο πχ να κανει κατι ο παίχτης? πχ στο mario odyssey που πετούσε το καπέλο?

στο ps5 πχ στο ενα χειριστήριο που χει drift το εκανε στο στο diablo που δεν υποστηρίζει κατι τέτοιο με κινηση του controler οπότε νομίζω είναι καθαρά θέμα υλοποιήσεις του μοχλού η ακομα κ του παιχνιδιου! px στο cyberpunk στην αρχή εβλεπα τα μενου να κουνιουντε μονα τους κ θεωρουσα εχω drift στο δεξι μοχλο. εν τελη ηταν bug του παιχνιδιου που οταν προχωρουσες την ιστορία λίγο σταματούσε να το κανει 🤷‍♂️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα το horizon zero dawn ειναι free αυτη τη στιγμη και το κατεβαζω! 

Εντωμεταξυ πρεπει να χει φτιαχτει το download speed στο store και θα το χω σε 35 λεπτα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dekulinkgr είπε

Ωραια και τα 2.

Θα λάτρευα το μαυρο ακομα περισσοτερο εαν τα πληκτρα ηταν εγχρωμα(αλα ps2 στυλ) και οχι οπως ειναι τωρα.

Κατι σαν το limited edition dualshock 4 που ηταν εγχρωμο ακομα και το logo

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...