Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, vorlon είπε

Ποιά?

Ααα τελεια δεν εθεσα καν την ερωτηση.. Για ταα adaptive triggers ηταν η ερωτηση αλλα βλεπω οτι σε ps4 games δεν κανουν τιποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει κάτι με το καλιμπραρισμα της μπαταρίας του dualsense ή είναι μόνο σε εμένα ?

Όποτε μου έβγαζε low battery το έβαζα στο dock και έπαιρνα το δεύτερο .  Σήμερα το αγνόησα και συνέχισα στo low . Έχω πάνω από 4 ώρες στο low να παίζω returnal και συνεχίζει  .  🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, grouspen είπε

Παίζει κάτι με το καλιμπραρισμα της μπαταρίας του dualsense ή είναι μόνο σε εμένα ?

Όποτε μου έβγαζε low battery το έβαζα στο dock και έπαιρνα το δεύτερο .  Σήμερα το αγνόησα και συνέχισα στo low . Έχω πάνω από 4 ώρες στο low να παίζω returnal και συνεχίζει  .  🤔

Θα θελει κανα firmware update..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα το it takes two,αλλά το upgrade για ps5 μου λέει ότι πρέπει να έχω το παιχνίδι σε disc...Ειναι δυνατόν;Αλλιως αν το πάρεις digital παίζεις την PS4 έκδοση;Λιγο κουφό μου φαίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 26ska είπε

Πήρα το it takes two,αλλά το upgrade για ps5 μου λέει ότι πρέπει να έχω το παιχνίδι σε disc...Ειναι δυνατόν;Αλλιως αν το πάρεις digital παίζεις την PS4 έκδοση;Λιγο κουφό μου φαίνεται...

Στο PS store δεν έχει 2 διαφορετικές εκδόσεις πάντως. Μου κάνει τρομερή εντύπωση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lobo10 είπε

Στο PS store δεν έχει 2 διαφορετικές εκδόσεις πάντως. Μου κάνει τρομερή εντύπωση..

Έχει it takes two PS4+ps5 και ξεχωριστό το upgrade για το ps5,αλλά είναι μόνο αν έχεις το δισκάκι.Τοτε τι πουλάνε στο store;Αν είναι να το παίρναμε physical.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως στο reddit για physical λενε αυτο,To do so, once the game is installed, click the three dots, and find the option to download the free disc ps4 to ps5 upgrade

Eδω λεει οτι γινεται και για digital version

 

Επεξ/σία από aekoupoli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aekoupoli είπε

Παντως στο reddit για physical λενε αυτο,To do so, once the game is installed, click the three dots, and find the option to download the free disc ps4 to ps5 upgrade

Eδω λεει οτι γινεται και για digital version

 

Εμένα γράφει ότι πρέπει να έχω το δισκάκι...θα το ξανατσεκαρω όταν πάω σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, 26ska είπε

Εμένα γράφει ότι πρέπει να έχω το δισκάκι...θα το ξανατσεκαρω όταν πάω σπίτι.

Για δοκιμασε μεσα απο το library οπως λεει αυτος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω την εντυπωση (πανε σχεδον 2 μηνες) οτι απευθειας την PS5 εκδοση μου εγκατεστησε, δεν εκανε upgrade. Και εννοειται δε ζητησε δισκακι. Εισαι σιγουρος οτι δεν εχεις την PS5 εκδοση? Το ξεχωριστο upgrade που βλεπω τωρα στο store ειναι μονο για την disk version, το γραφει. Αν εχεις κατεβασει την PS4 εκδοση, απλα κατεβασε και την PS5.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ειχα παθει με το sackboy,ειχα και τις 2 εκδοσεις εγκατεστημενες ενω εβλεπα ενα εικονιδιο του παιχνιδιου,επρεπε να παω ρυθμισεις/χωρος αποθηκευσης/παιχνιδια και εφαρμογες, για να σβησω την εκδοση του ps4

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, nyne είπε

Ναι μπορεις να κατεβασεις και την εκδοση ps4 και την Ps5.

Και πως ξέρω ποια έκδοση έχω;Δεν γράφει κατι,εδώ έχω κατεβάσει αυτό που είναι τικαρισμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

13 λεπτά πριν, 26ska είπε

Και πως ξέρω ποια έκδοση έχω;Δεν γράφει κατι,εδώ έχω κατεβάσει αυτό που είναι τικαρισμενο.

Οταν έχεις κατεβάσει το game και πας έπανω στο εικονίδιο του, πατα το option. Θα άνοιξει ένα menu και κατω-κατω θα  λέει "'έκδοση παιχνιδίου" Αμα το επιλέξεις θα δεις ποια έκδοση έχεις και αν υπάρχει έκδοση του game για το PS5 αν έχεις την PS4 version

Επεξ/σία από vorlon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...