Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 minutes ago, Tetrabitos said:

Εγώ πάλι έβαλα το walkthrough στην youtubara και είναι σαν να το έπαιξα/ είδα ταινία. 25 ώρες GamePlay μου έβγαλε 8-9 μέρες! Απόλαυσα και σαν να το έπαιξα!

Καλά ναι. 

Και εγώ έβαλα να δω κόσμο που τρώει και είναι σαν να χόρτασα. 

Μετά έβαλα και είδα και 2 ώρες γυμναστική. Ήδη νιώθω το six-pack να πετάγεται! 

:P

 

Επεξ/σία από NickTG
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, music_lover είπε

Παιχτεί, δεν το ξεκίνησα γιατί περίμενα αυτό το patch. Το αγόρασα και σχετικά αργά, δεν το είχα δλδ day1.

Και εγώ το ίδιο. Μετά το  Village στο Series X θα είναι το επόμενο που θα ασχοληθώ. Μακάρι να πάρει 60fps και το Horizon Zero Dawn που το έχω αφήσει στη μέση. 🙃🙄😁

Επεξ/σία από Lobo10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NickTG είπε

Καλά ναι. 

Και εγώ έβαλα να δω κόσμο που τρώει και είναι σαν να χόρτασα. 

Μετά έβαλα και είδα και 2 ώρες γυμναστική. Ήδη νιώθω το six-pack να πετάγεται! 

:P

 

Και όμως σαν ταινία το είδα. Έχει φουλ cutscenes και μ' άρεσε και η ομιλία με τις πρωταγωνίστριες ενώ "παίζεις", δεν βαριέσαι ποτέ. Άσε που ο τύπος τα περνούσε μπαμ τα σημεία ενώ εγώ μετά την δουλειά θα έπαιζα 1,5 ωρίτσα και άμα χρονοτριβούσα θα μετρούσε κατά ο χρόνος.

Ξέρω ακούγεται χαζομάρα αλλά αυτό έχει απήχηση. Φαινόταν και από τα views. Άμα βάλεις επίσης τα twich κανάλια που και εκεί τι κάνεις; Βλέπεις τους άλλους να παίζουν κάθε λογής παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Και όμως σαν ταινία το είδα. Έχει φουλ cutscenes και μ' άρεσε και η ομιλία με τις πρωταγωνίστριες ενώ "παίζεις", δεν βαριέσαι ποτέ. Άσε που ο τύπος τα περνούσε μπαμ τα σημεία ενώ εγώ μετά την δουλειά θα έπαιζα 1,5 ωρίτσα και άμα χρονοτριβούσα θα μετρούσε κατά ο χρόνος.

Ξέρω ακούγεται χαζομάρα αλλά αυτό έχει απήχηση. Φαινόταν και από τα views. Άμα βάλεις επίσης τα twich κανάλια που και εκεί τι κάνεις; Βλέπεις τους άλλους να παίζουν κάθε λογής παιχνίδι.

Κι εγώ τυχαίνει να παρακολουθώ streamers. Μου φαινόταν χαζό και όμως έχει ενδιαφέρον σε φάσεις χαλάρωσης ή πριν κοιμηθώ. 

Πάντως τέτοιου είδους παιχνιδια επειδή προτιμω να τα παιζω, δεν θα τα δω σε stream. Συνήθως κανα walking simulator ή κανα horror από τους unboxholics. 

Γενικά μόνο παιχνιδια που δεν έχω σκοπό να τα παιξω. Πάντως η αίσθηση που σου αφήνει, δεν έχει καμία σχέση με το να παιζεις ο ίδιος. 

Φυσικά όμως, όπως την βρίσκει ο καθένας. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, music_lover είπε

Παιχτεί, δεν το ξεκίνησα γιατί περίμενα αυτό το patch. Το αγόρασα και σχετικά αργά, δεν το είχα δλδ day1.

Εν το μεταξύ πριν κάτι μήνες που μιλούσαμε για GOTY έσκιζες τα ιμάτια σου για αυτό, αλλά τελικά δεν το έχεις παίξει καν... Oh well...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Εν το μεταξύ πριν κάτι μήνες που μιλούσαμε για GOTY έσκιζες τα ιμάτια σου για αυτό, αλλά τελικά δεν το έχεις παίξει καν... Oh well...

Ίσως το περιμένει να το απολαύσει στο ps6 με 180fps, 8K native και έξτρα fixes! 😝👌

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Tetrabitos είπε

Ίσως το περιμένει να το απολαύσει στο ps6 με 180fps, 8K native και έξτρα fixes! 😝👌

Δεν έχω πλέον πολύ χρόνο για videogames φίλε, 1 ώρα περίπου την ημέρα, τι να πρωτο-παιξω?

7 ώρες πριν, non-serviam είπε

Εν το μεταξύ πριν κάτι μήνες που μιλούσαμε για GOTY έσκιζες τα ιμάτια σου για αυτό, αλλά τελικά δεν το έχεις παίξει καν... Oh well...

Δεν θυμάμαι ποτέ να μιλήσαμε μαζί για την goty του LoU2. Έχω παίξει και τερματίσει όμως το 1ο LoU που ήταν αριστούργημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαθέσιμο το Valhalla gold edition για ps5 στα 50€ από you.gr για όποιον ενδιαφέρεται.

Εγώ το χτύπησα και ας μην έχω παραλάβει ακόμα το ps5 μου..

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, petran91 είπε

Διαθέσιμο το Valhalla gold edition για ps5 στα 50€ από you.gr για όποιον ενδιαφέρεται.

Εγώ το χτύπησα και ας μην έχω παραλάβει ακόμα το ps5 μου..

Υπομονή για days of play. Λογικά θα βγει και προσφορά στην digital

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, petran91 είπε

Διαθέσιμο το Valhalla gold edition για ps5 στα 50€ από you.gr για όποιον ενδιαφέρεται.

Εγώ το χτύπησα και ας μην έχω παραλάβει ακόμα το ps5 μου..

Πριν λίγες μέρες έδωσα 40 ευρώ μόνο για το season pass 🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xavier είπε

σε bc mode τρεχει...δεν κυκλοφορουν ακομα τη next gen εκδοση... 

Να κάτσουν να γράψουν κώδικα οπως οι devs του Metro Exodus που κάνουν μαγικά. Μάθανε όλοι την εύκολη λύση, BC port απο ps4 pro σε ps5 χωρίς βελτιώσεις λόγω αρχιτεκτονικής (και χρησιμοποιούν και τη συγκαμένη UE4) και σου λεει βάλτο μωρέ εκεί ενα 1080p και τέλος για την ώρα. Το ίδιο και το NIER replicant και στα PS5 και XsX bc απο ps4 pro και ΧoneX αντίστοιχα. Σέβομαι δε τη διαφάνεια της ανακοίνωσης!    

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...