Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το μονο που δειχνει το παραπανω διαγραμμα ειναι οτι ο ραιαν εχει καταφερει να εχει μεγαλυτερη παραγωγη κονσολων απο τον σπενσερ.... βεβαια το πιο πιθανο ειναι αυτοι να ξερουν την πραγματικη ζητηση και να παραγουν οντως και τις κονσολες αναλογικα...

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα νούμερα του switch παραμένουν εντυπωσιακά, και δεν είναι DS/3DS να πεις εντάξει είναι φτηνή κονσόλα. Πιο ακριβή είναι από Series S. Και το πιο πιθανό είναι να στοιχίζει και φτηνότερα να παραχθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία και σε δύο παιχνίδια παρατήρησα ότι αργεί να φορτώσει κάποια textures κ εξηγώ .Στο village πχ κάποια χόρτα ξαφνικά έκαναν popup όπως επίσης και στο returnal με textures του τοίχου κ χόρτα.Το κάνει κ σε εσάς η εχει κάποιο θέμα το δικό μου(πχ δίσκος)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπωντας το γραφημα χθες με τις πωλησεις εκανα τις παρακατω σκεψεις..

2 κονσόλες που βγηκανε μαζι κ πανω κατω ειναι ιδιες κ οι 2 σε ελειψη αλλα η μια εχει διπλασιες πωλησεις συμαινει ότι η σονυ εκανε καλυτερη διαχειρηση στη παραγωγη. ομως δεν ειχα σκεφτεί ότι οντως παιζει να ξέρουν τη πραγματικη ζήτηση κ να παραγουν τόσο οσο κ να δημιουργείτε ντορος για ελλείψεις κ ποσο wow ειναι το προιον εκατεροθεν.

το switch πουλαει με τρελα αλλα θεωρώ πουλαει τοσο πολυ επειδη δεν υπαρχει στο ραφι ανταγωνισμος κ οχι για αλλο λογο, ειναι πραγματικα εντυπωσιακο συγκριτικα ποσο μαλλον οταν κατι ειναι ηδη ποσα χρονια στην αγορα! Αν υπηρχαν στην αγορα xbox/ps εκεί θα ηταν ενδιαφερον να βλεπαμε τις πωλησεις συγκριτικα με το switch την ιδια περιοδο. 

τωρα  οτι δεν υπαρχουν κονσόλες στην αγορα κτλ μονο σε εμενα φαινονται μικρα τα νουμερα 2-3 μυρια παγκοσμια συγκριτικα για ντόρο που γινεται?

εαν εχει δώσει 3 μ παγκοσμια η σονυ λογικο στην ελλαδα να εχει δώσει μερικές χιλιαδες 2-3 πχ, οποτε τα 500 χαλασμενα Controller στη cometron ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΟΣΟΣΤΟ

16 λεπτά πριν, nyne είπε

Τελευταία και σε δύο παιχνίδια παρατήρησα ότι αργεί να φορτώσει κάποια textures κ εξηγώ .Στο village πχ κάποια χόρτα ξαφνικά έκαναν popup όπως επίσης και στο returnal με textures του τοίχου κ χόρτα.Το κάνει κ σε εσάς η εχει κάποιο θέμα το δικό μου(πχ δίσκος)?

δεν εχω το village αλλα στο returnal δεν εχω παρατηρησει κατι .. εαν είχε καποιο θεμα ο δίσκος νομίζω θα σου εκανε σοβαροτερα θεματα αποτο να αργει να φορτώσει κατι.. στο κανει με το που την ανοιγεις η μετα απο ωρες παιξιματος? μηπως ειναι καπου που ζεστανετε πολυ κ ζοριζεται? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, sndev είπε

το switch πουλαει με τρελα αλλα θεωρώ πουλαει τοσο πολυ επειδη δεν υπαρχει στο ραφι ανταγωνισμος κ οχι για αλλο λογο, ειναι πραγματικα εντυπωσιακο συγκριτικα ποσο μαλλον οταν κατι ειναι ηδη ποσα χρονια στην αγορα! Αν υπηρχαν στην αγορα xbox/ps εκεί θα ηταν ενδιαφερον να βλεπαμε τις πωλησεις συγκριτικα με το switch την ιδια περιοδο. 

 

Απο πριν πηγαινε μπαλα το Switch οποτε πιστευω το αδικεις. ΕΠισης καποιος που θελει Playstation η XBOX δεν ξερω πως θα οδηγηθει να παρει Switch...Αφου δεν θα εχει σχεδον κανενα παιχνιδι απο αυτα που θα ηθελε να παιξει.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Απο πριν πηγαινε μπαλα το Switch οποτε πιστευω το αδικεις. ΕΠισης καποιος που θελει Playstation η XBOX δεν ξερω πως θα οδηγηθει να παρει Switch...Αφου δεν θα εχει σχεδον κανενα παιχνιδι απο αυτα που θα ηθελε να παιξει.

οδηγησε ευκολα στο switch οταν εισαι  casual Κ λες ας παρω να εχω η παιρνεις για τα παιδια σου που στε κλεισμένοι στο σπιτι να μη στα σπανε , λογο καραντινας κτλ η ακομα παιζει να μη θες τπτ απο ολα αυτα κ απλα να παιρνεις αυτο που υπαρχει στο ραφι απλα για να καλυψεις τον καταναλωτισμο σου . Nαι συμφωνώ πουλουσε κ πριν αλλα κ παλι πιστευω ο κοσμος προτειμουσε να δωσει λευτα στο  switch παρα σε xbox ps που ξερανε οτι θα βγει το νεο μοντελο σε λιγους μηνες. anyway ολα αυτα ειναι θεωρητικα κ δικες μου σκεψεις κ για να μη παρεξηγηθω κ εγω εχω switch κ δε το πηρα επειδη ηθελα να παιξω κατι οπωσδηποτε εκεί απλα το πηρα κ οσο ασχοληθηκα το χαρηκα πραγματικα. το θεωρω τεραστια επιτυχια της Nintendo να ειναι εκτος ανταγωνισμου των 2 κ νανε αποδεκτη περα απο το κοινο της κ απο τα 2 στρατοπεδα εστω κ σαν 2ρη κονσολα  απο αυτους

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απευθείας το κάνει κ επειδή το έψαξα στο village όντως το έχουν κ άλλοι .Στο returnal δεν βρήκα κάτι αλλά πχ σήμερα παρατήρησα ότι το κάνει κ σε εχθρούς πχ σε ένα turret που άργησε να φορτώσει  ...Θα δούμε θα τη ζορισω τώρα το καλοκαίρι επίτηδες ώστε αν είναι να βγάλει κάτι να το βγάλει πριν τέλος Νοεμβρίου (λόγω εγγύησης)...

32 λεπτά πριν, sndev είπε

βλεπωντας το γραφημα χθες με τις πωλησεις εκανα τις παρακατω σκεψεις..

2 κονσόλες που βγηκανε μαζι κ πανω κατω ειναι ιδιες κ οι 2 σε ελειψη αλλα η μια εχει διπλασιες πωλησεις συμαινει ότι η σονυ εκανε καλυτερη διαχειρηση στη παραγωγη. ομως δεν ειχα σκεφτεί ότι οντως παιζει να ξέρουν τη πραγματικη ζήτηση κ να παραγουν τόσο οσο κ να δημιουργείτε ντορος για ελλείψεις κ ποσο wow ειναι το προιον εκατεροθεν.

το switch πουλαει με τρελα αλλα θεωρώ πουλαει τοσο πολυ επειδη δεν υπαρχει στο ραφι ανταγωνισμος κ οχι για αλλο λογο, ειναι πραγματικα εντυπωσιακο συγκριτικα ποσο μαλλον οταν κατι ειναι ηδη ποσα χρονια στην αγορα! Αν υπηρχαν στην αγορα xbox/ps εκεί θα ηταν ενδιαφερον να βλεπαμε τις πωλησεις συγκριτικα με το switch την ιδια περιοδο. 

τωρα  οτι δεν υπαρχουν κονσόλες στην αγορα κτλ μονο σε εμενα φαινονται μικρα τα νουμερα 2-3 μυρια παγκοσμια συγκριτικα για ντόρο που γινεται?

εαν εχει δώσει 3 μ παγκοσμια η σονυ λογικο στην ελλαδα να εχει δώσει μερικές χιλιαδες 2-3 πχ, οποτε τα 500 χαλασμενα Controller στη cometron ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΟΣΟΣΤΟ

δεν εχω το village αλλα στο returnal δεν εχω παρατηρησει κατι .. εαν είχε καποιο θεμα ο δίσκος νομίζω θα σου εκανε σοβαροτερα θεματα αποτο να αργει να φορτώσει κατι.. στο κανει με το που την ανοιγεις η μετα απο ωρες παιξιματος? μηπως ειναι καπου που ζεστανετε πολυ κ ζοριζεται? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η καλύτερη δεύτερη  κονσόλα που μπορεί να πάρει κάποιος είναι το PS5 digital κατ'εμέ.

Κάνεις και ένα game share με ένα φιλαράκι και έχεις κλείσει για τα 2-3 πολύ καλά exclusives που βγάζει η Sony ανά χρόνο.

Παίρνεις και το PS+ COLLECTION δωρεάν μαζί με games που δίνει κάθε μήνα και έκλεισες.

Multiplatforms σε χαμηλές τιμές μέσω VPN και game pass με το Series X  και καθάρισες. 

Με 900€ δεν αγοράζεις ούτε κάρτα γραφικών αντιστοίχων δυνατοτήτων σε pc.

Αυτό που περιμένουμε πλέον είναι να βγάλουν πραγματικά current gen παιχνίδια και όχι cross gen.

Επεξ/σία από Lobo10
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, sndev είπε

Πιστευω οτι ενα σημαντικο ποσοστο των πωλησεων του xbox οφειλεται στην ελλειψη ps5. Δηλαδη πολλοι κατεφυγαν σε xbox εν μεσω πανδημιας γιατι δεν εβρισκαν ps.

Εγω το σκεφτομουνα σοβαρα να το αγορασω πριν τα Χριστουγεννα αλλα τελικα δεν λυγισα. :P

Επεξ/σία από Cariolanoc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

Πιστευω οτι ενα σημαντικο ποσοστο των πωλησεων του xbox οφειλεται στην ελλειψη ps5. Δηλαδη πολλοι κατεφυγαν σε xbox εν μεσω πανδημιας γιατι δεν εβρισκαν ps.

Εγω το σκεφτομουνα σοβαρα να το αγορασω πριν τα Χριστουγεννα αλλα τελικα δεν λυγισα. :P

Χαμένη βγήκε η MS πιστεύεις από αυτή σου την απόφαση ή εσύ που δεν έχεις κονσόλα επόμενης γενιάς και χάνεις (από τη στιγμή που είσαι gamer) ώρες διασκέδασης;

Επεξ/σία από Lobo10
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Lobo10 είπε

Χαμένη βγήκε η MS πιστεύεις από αυτή σου την απόφαση ή εσύ που δεν έχεις κονσόλα επόμενης γενιάς και χάνεις (από τη στιγμή που είσαι gamer) ώρες διασκέδασης;

Για να γραφω εδω σημαινει οτι εχω ps5, οποτε βγηκα κερδισμενος υποθετω; Ειδικα απο την στιγμη που δεν ειχα ποτε ps4 και εχω αρκετα μεγαλο backlog απο exclusives.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...