Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

Για να γραφω εδω σημαινει οτι εχω ps5, οποτε βγηκα κερδισμενος υποθετω; Ειδικα απο την στιγμη που δεν ειχα ποτε ps4 και εχω αρκετα μεγαλο backlog απο exclusives.

Πολλοί γράφουν σε ένα νήμα που δεν είναι κάτοχοι. Αν το πήρες μετά από 2-3 μήνες έχασες εργατοώρες στην καραντίνα. 😉

Αν δεν είχες κονσόλα νωρίτερα έχασες κάποια χρόνια βέβαια, αλλά οκ.

Καλοπαίχνιδο.

Επεξ/σία από Lobo10
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, sndev είπε

Τωρα  οτι δεν υπαρχουν κονσόλες στην αγορα κτλ μονο σε εμενα φαινονται μικρα τα νουμερα 2-3 μυρια παγκοσμια συγκριτικα για ντόρο που γινεται?

Αυτό το γράφημα είναι πρωτο τρίμηνο του 21. Δεν εμπεριέχει τον 1,5 μήνα του 2020 που υποθέτω θα ήταν ο καλυτερος, ουτε Απρίλιο-Μαιο. 

Σε άλλο άρθρο είχα διαβάσει πως το ps5 έχει πουλησει 7 ή 8 εκατομμύρια συνολικά.

Κατα τα αλλά η σύγκριση με το switch δεν είναι 100% σωστή. Είναι εντυπωσιακές οι πωλησεις του, αλλά υπάρχουν διαφορετικές συνθήκες. Και σε τιμή και σε διαθεσιμότητα και σε κατάλογο παιχνιδιων υπερτερεί, όποτε υπάρχουν εξηγήσεις. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, music_lover είπε

A PS5 Exclusive Final Fantasy Will Be Announced Next Month – Rumor

https://wccftech.com/ps5-exclusive-final-fantasy/

 

Εκτος απο το ffvii p2 και το ffxvi παιζει να εννοουν καποιο αλλο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mitroglou7 είπε

Εκτος απο το ffvii p2 και το ffxvi παιζει να εννοουν καποιο αλλο; 

αν κανουν αλλο ριμεικ, θα ηθελα να δω το 9 που δεν το εχω παιξει ποτε ή ισως το 6(που επισης δεν το επαιξα), νομιζω οτι το ριμεικ στο 7 απεδειξε οτι μπορουν να το κανουν καλα και σε αυτη την περιπτωση εχουν νοημα τα ριμεκ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, xavier είπε

αν κανουν αλλο ριμεικ, θα ηθελα να δω το 9 που δεν το εχω παιξει ποτε ή ισως το 6(που επισης δεν το επαιξα), νομιζω οτι το ριμεικ στο 7 απεδειξε οτι μπορουν να το κανουν καλα και σε αυτη την περιπτωση εχουν νοημα τα ριμεκ...

Καπου διαβασα οτι θα ειναι project χαμηλοτερου budget οποτε δε παιζει remake επιπεδου 7. Αν βεβαια κανουν το 6 με γραφικα octopath traveler θα γινει χαμος.

Ισως και κανενα ff tactics 2 η remake.

Το 9 παιξτο. Στεκεται μια χαρα και σημερα. Φετος το ξαναεπαιξα στο switch και καταευχαριστηθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
27 minutes ago, xavier said:

αν κανουν αλλο ριμεικ, θα ηθελα να δω το 9 που δεν το εχω παιξει ποτε ή ισως το 6(που επισης δεν το επαιξα), νομιζω οτι το ριμεικ στο 7 απεδειξε οτι μπορουν να το κανουν καλα και σε αυτη την περιπτωση εχουν νοημα τα ριμεκ...

Έτσι και ανακοινώσουν κανονικό remake (όχι σαχλαμάρες τύπου Android remaster) του FFVI αγοράζω άμεσα PS5, στην ανάγκη ακόμα και από scalper. 

Έχουμε 30 χρόνια να δούμε σοβαρό κακό σε video-game, να πούμε... 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, xavier είπε

αν κανουν αλλο ριμεικ, θα ηθελα να δω το 9 που δεν το εχω παιξει ποτε ή ισως το 6(που επισης δεν το επαιξα), νομιζω οτι το ριμεικ στο 7 απεδειξε οτι μπορουν να το κανουν καλα και σε αυτη την περιπτωση εχουν νοημα τα ριμεκ...

Είτε είναι το 9 είτε το 6 θα παίξει αυνανισμός. Και μιλάω σοβαρά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xavier είπε

αν κανουν αλλο ριμεικ, θα ηθελα να δω το 9 που δεν το εχω παιξει ποτε ή ισως το 6(που επισης δεν το επαιξα), νομιζω οτι το ριμεικ στο 7 απεδειξε οτι μπορουν να το κανουν καλα και σε αυτη την περιπτωση εχουν νοημα τα ριμεκ...

Το FF9 αξίζει να το παίξεις μόνο στο PC με το Moguri Mod. Έχει πραγματικά μεγάλη διαφορά.

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, nyne είπε

Απευθείας το κάνει κ επειδή το έψαξα στο village όντως το έχουν κ άλλοι .Στο returnal δεν βρήκα κάτι αλλά πχ σήμερα παρατήρησα ότι το κάνει κ σε εχθρούς πχ σε ένα turret που άργησε να φορτώσει  ...Θα δούμε θα τη ζορισω τώρα το καλοκαίρι επίτηδες ώστε αν είναι να βγάλει κάτι να το βγάλει πριν τέλος Νοεμβρίου (λόγω εγγύησης)...

 

Κάνε ένα rebuild database. Έχω παρατηρήσει Ότι κάποιες  φορές  σε μερικούς χρήστες σε games που κάνουν χρήση Raytracing api κανει κάποια κουλά. 


 

Πραγματικά εάν δω το 60fps mode  του  Ratchet & Clank (χωρίς rt μιλάμε πάντα)να έχει ανάλυση κάτω από 1440p temporal injected σε 2160p framebuffer, θα ξενερώσω ταμαλα. Όπως  επίσης και εάν έχει downgraded  visuals.

Επεξ/σία από nekrik
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xavier είπε

αν κανουν αλλο ριμεικ, θα ηθελα να δω το 9 που δεν το εχω παιξει ποτε ή ισως το 6(που επισης δεν το επαιξα), νομιζω οτι το ριμεικ στο 7 απεδειξε οτι μπορουν να το κανουν καλα και σε αυτη την περιπτωση εχουν νοημα τα ριμεκ...

Ας κανουν οποιο θελουν αρκει να ειναι turn based και να σταματησουν με αυτη την αηδια το hack 'n' slash μπας και παιξω ff ξανα. 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Cariolanoc είπε

Ας κανουν οποιο θελουν αρκει να ειναι turn based και να σταματησουν με αυτη την αηδια το hack 'n' slash μπας και παιξω ff ξανα. 😂

''It's not Ivalice, Tactics, nor Warriors.''

Σύμφωνα με τον leaker της πληροφοριας. Έτσι και είναι κανενα Versus XIII τώρα που έχουν όλα τα Assets έτοιμα από το FFXV, θα κατουρηθω απάνω μου

 

Επεξ/σία από dante82
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια φημη αναφερει πως προκειται για souls-like παιχνιδι απο την team ninja στο ff κοσμο...H team ninja την εχει τη συνταγη αρκει να γινει με αγαπη...γιατι εχουν δειξει να πανε για αρπαχτες οταν αναλαμβανουν συμβολαια τριτων...

γενικα δεν μπορω να πω οτι με εξιταρει η συγκεκριμενη προοπτικη...αλλα τουλαχιστον δεν θα ειναι ενα απο τα αδιαφορα spinoffs που βγαζει η square enix στο ff universe...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω να έχει αναφέρει κάτι η Sony για Dolby Vision.Μακαρι να το υποστηρίξει γιατί έχω και τηλεόραση με Dolby Vision αλλά δεν έχω ακούσει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...