Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οχι... έπεσαν υπερ πίστεως και παιδιών. Εχω ένα που είχε η κονσόλα και υπολογιζα ότι το δεύτερο χειριστήριο που πήρα θα είχε. Και το ψάχνω τοση ωρα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nekrik είπε

Ακόμα μια τεχνική  ανάλυση από NXgamer για όποιον ενδιαφέρεται.

Άο όσα λέει τουλάχιστον ο τύπος το RT performance mode τρέχει στα 1440p @60fps (λογικά dynamic)  το δείχνει στο 11:49 και φαίνεται πολύ δυνατό (τουλάχιστον στο βίντεο) 

Πανέμορφο και state-of-the-art.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cac είπε

Παιδια το ανταλλακτικό Dual sense δεν έχει μέσα καλώδιο φόρτισης?

Τα dualsense/xbox controller πωλουνται δυστηχως χωρις καλωδια.

1 ώρα πριν, cac είπε

Και τι καλώδιο χρειάζεται να αγοράσουμε? 

TypeC(typeC σε Usb προφανως). Πιθανως αυτο που μπορει να εχεις και απο το (android)κινητο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Edel είπε

Το ότι η insomniac θα εβγαζε κακό ratchet and clank..... Γελάνε και οι πέτρες. Από ps2 οι τύποι παραδίδουν μαθήματα 

Καλα το προηγουμενο δεν μπορεις να το πεις και παιχνιδαρα..προσωπικα ουτε στην μεση το σταματησα.

αυτο εδω δειχνει πολυ διασκεδαστικο 

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Edel είπε

Το ότι η insomniac θα εβγαζε κακό ratchet and clank..... Γελάνε και οι πέτρες. Από ps2 οι τύποι παραδίδουν μαθήματα 

Εδω έχουν θεοποιήσει τα windows 7 και καποιοι προσπαθουν να μας πεισουν οτι το Xbox πουλάει περισσότερο απο το PS5, στο ratchet and clank θα κόλλαγαν...... 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Καλα το προηγουμενο δεν μπορεις να το πεις και παιχνιδαρα..προσωπικα ουτε στην μεση το σταματησα.

αυτο εδω δειχνει πολυ διασκεδαστικο 

Τι σε χαλασε δηλαδη? Δεν θυμαμαι πιο fun to play game να επαιξα στα PS4 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, nekrik είπε

Ξεκάθαρο downgrade παίδες, στα επίπεδα του Spyro 2 ίσως  ? 😅🤣

Επειδη εγω ειχα κανει εκεινο το ποστ με το Spyro 2, ηταν εντελως σε επιπεδο χαβαλε για το τζερτζελο.

Δεν το εκανα για να προδικασω πως το παιχνιδι θα ειναι μαπα, ασχετα αν το ποστ μου εγινε αφορμη για "κοροιδια" προς το παιχνιδι.

Σαν να εβαζα μια χαμενη ευκαιρια του Μεσι ας πουμε και να εγραφα "Ο Φετφατζιδης των πλουσιων".

Το λεω απλα για να ξεκαθαρισω την δικη μου θεση, μιας και δεν εχω κανενα θεμα ουτε με το παιχνιδι, ουτε με την sony, το αντιθετο, ανυπομονω ποτε θα ερθουν στα χερια μου. :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, NickTG είπε

Του Xbox βέβαια δεν φορτίζει για να έχει καλώδιο μέσα. 

Κι όμως, το Xbox κάνει το εξής, πουλάει χειριστήριο και καλώδιο σε ξεχωριστό bundle στην ίδια τιμή.

Microsoft Series X / S Wireless Controller with USB-C - Skroutz.gr

Πήρα ένα πριν κάποιους μήνες που τα είχαν βάλει όλα σε έκπτωση (49,99€) και καθόμουν σαν boomer με τις ώρες να καταλάβω γιατί υπάρχει κουτί με μαυρο χειριστήριο και κουτί με μαύρο χειριστήριο ΚΑΙ καλώδιο. Ήταν η πρώτη φορά που έπαιρνα εξτρά Xbox controller και μ'έπιασε μια έκπληξη.

Απαράδεκτο πάντως που η Sony δεν βάζει μιας και τα δικα της φορτίζουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...