Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσο αναφορά το Elden Ring εγώ είμαι πολύ περίεργος να δω το performance σε PS5/SX παρά το visual fidelity.

Δεν ξέρω σε ποια πλατφόρμα έτρεχε στο τρέιλερ αλλά ήδη τα fps φένεται να κάνουν απότομες βουτιές στα 40s. Ελπίζω αυτό το footage να ήταν από κονσόλα προηγούμενης γενιάς αλλά δυστυχώς δεν έχω καθόλου εμπιστοσύνη στην From όσο αναφορά τον τεχνικό τομέα (ειδικά στο optimization) και προβλέπω το VRR να είναι must γι αυτό το παιχνίδι...

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Όσο αναφορά το Elden Ring εγώ είμαι πολύ περίεργος να δω το performance σε PS5/SX παρά το visual fidelity.

Δεν ξέρω σε ποια πλατφόρμα έτρεχε στο τρέιλερ αλλά ήδη τα fps φένεται να κάνουν απότομες βουτιές στα 40s. Ελπίζω αυτό το footage να ήταν από κονσόλα προηγούμενης γενιάς αλλά δυστυχώς δεν έχω καθόλου εμπιστοσύνη στην From όσο αναφορά τον τεχνικό τομέα (ειδικά στο optimization) και προβλέπω το VRR να είναι must γι αυτό το παιχνίδι...

Βουτιες δεν κανουν τα φρειμς

Απλα  στις κινηματογραφικες σκηνες πεφτουν  στα 30

Οσο αναφορα για τις καινουργιες κονσολες

Με αυτη την μηχανη γραφικων που ειναι στα επιπεδα του ps4.xbox

Κλασικα στα 60 θα τρεχει το παιχνιδι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dante82 είπε

Παίζω FF7R σε 60fps και θέλω να βάλω τα κλαματα. Το όνειρο έγινε πραγματικότητα. Επίσης έχει γίνει rework το HDR και το αποτέλεσμα είναι καταπληκτικό. Loading time 1.5 δευτερόλεπτο από το πάτημα του κουμπιού.

 

Για μενα αυτό είναι το καλύτερο PS5 game αυτή τη στιγμή μαζί με το Ratchet το οποίο έχει έξτρα RT και Adaptive Triggers

Γινεται να πάρω την upgraded έκδοση ενώ έχω πάρει το παιχνίδι από ps+ ως free την ps4 έκδοση? 

Screenshot_20210611-172941_PS App.jpg

Edit: από ότι κατάλαβα δεν είναι ολόκληρο το game στην ps5 έκδοση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Γινεται να πάρω την upgraded έκδοση ενώ έχω πάρει το παιχνίδι από ps+ ως free την ps4 έκδοση? 

Screenshot_20210611-172941_PS App.jpg

Edit: από ότι κατάλαβα δεν είναι ολόκληρο το game στην ps5 έκδοση? 

Όχι με το free PS Plus δεν έχει upgrade. Πρεπει να το έχεις αγορασει. Κατά τη γνώμη μου αξίζει αγορά στα 30 ευρώ PS4 disc και έχεις upgrade. 

Αυτό έκανα και ήταν τα καλύτερα 30 ευρώ που έχω δώσει για Videogame

Επεξ/σία από dante82
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το 3D audio όπως έχει ειπωθεί εδώ μπορεί να χρησιμοποιηθεί οποιοδήποτε ακουστικό. Χρειάζεται να ενεργοποιηθεί κάποια ρύθμιση ή απλά συνδέεις το ακουστικό στο dualsense? Με ασύρματα ακουστικά (non Sony) λειτουργεί???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, SGM5 είπε

Για το 3D audio όπως έχει ειπωθεί εδώ μπορεί να χρησιμοποιηθεί οποιοδήποτε ακουστικό. Χρειάζεται να ενεργοποιηθεί κάποια ρύθμιση ή απλά συνδέεις το ακουστικό στο dualsense? Με ασύρματα ακουστικά (non Sony) λειτουργεί???

Με όλα, υπάρχει ρύθμιση στο menu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, alexcas777 είπε

Καλημέρα!Game share μπορώ να κάνω με παραπάνω από ένα άτομο?

Για console swinging να ειμαι ειλικρινης  δεν εχω ξαναδιαβασει. Προχω..😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δειτε εδω, αυτη η λιστα περιεχει κονσολο-παιχνιδια που θα βγουν σε pc και απο οτι φαινεται εχει επιβεβαιωθει και απο αλλους leakers...

Πως το βλεπετε, θα δουμε τιποτα τελος του μηνα στο playstation experience; Πιστευω οτι θα δειξουν Bloodborne remaster gia ps5 και pc και ισως το φημολογουμενο remake απο square και bluepoint που απο την λιστα θα ελεγα οτι ειναι το soul reaver (legacy of kain).

image.png.66711e1351f8b4f2afa6e615eef10102.png

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aλλος κροκοδειλος αυτος..

https://www.axios.com/ps5-jim-ryan-interview-mobile-cyberpunk-sony-e2ba0ddb-17b6-4882-bb9e-2908c7c4f71d.html?utm_source=newsletter

Πολυ PR λιγη ουσια..

18 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

Για δειτε εδω, αυτη η λιστα περιεχει κονσολο-παιχνιδια που θα βγουν σε pc και απο οτι φαινεται εχει επιβεβαιωθει και απο αλλους leakers...

Πως το βλεπετε, θα δουμε τιποτα τελος του μηνα στο playstation experience; Πιστευω οτι θα δειξουν Bloodborne remaster gia ps5 και pc και ισως το φημολογουμενο remake απο square και bluepoint που απο την λιστα θα ελεγα οτι ειναι το soul reaver (legacy of kain).

image.png.66711e1351f8b4f2afa6e615eef10102.png

Φαινεται οτι θα δουμε πολυ περισσοτερα sony exclusives στο pc. Αυτο δειχνουν τοσο οι διαρροες, οσο κυριως οι προσφατες δηλωσεις των Hulst και Ryan. Τωρα το ποια θα δειξει. Ενα ειναι βεβαιο, οι καιροι αλλαζουν..

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

Για δειτε εδω, αυτη η λιστα περιεχει κονσολο-παιχνιδια που θα βγουν σε pc και απο οτι φαινεται εχει επιβεβαιωθει και απο αλλους leakers...

Πως το βλεπετε, θα δουμε τιποτα τελος του μηνα στο playstation experience; Πιστευω οτι θα δειξουν Bloodborne remaster gia ps5 και pc και ισως το φημολογουμενο remake απο square και bluepoint που απο την λιστα θα ελεγα οτι ειναι το soul reaver (legacy of kain).

image.png.66711e1351f8b4f2afa6e615eef10102.png

η πηγη ειναι εντελως αναξιοπιστη...πετανε ονοματα, μαζι με καποια που εχουν ηδη ανακοινωθει και οτι κατσει...μην ασχολεισαι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...