Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, 26ska είπε

Εγώ επιμένω ότι είναι πολύ χαμηλά η ένταση...Στο rachet που παίζω τώρα ήθελα παραπάνω ένα 20-30%.

Μου κάνει εντύπωση η τόσο χαμηλή ένταση...

Φίλος μήπως έχει καποιο πρόβλημα το headset σου? Δες εαν ή μπάρα με την επιλογή του  Chat - Game balance  είναι προς το game, αλλιώς ακούγονται χαμηλότερα. Εγώ δεν παρατήρησα κανένα θέμα και τα εχω στο 50% με 70% volume αλιως ακούγονται αρκετά δυνατά και με ενοχλεί. Τα χρησιμοποίησα επίσης σε αρκετά games χωρίς θέμα!   

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το αντίστοιχο headset του PS4 είχε χαμηλότερη ένταση από τα υπόλοιπα του εμπορίου οπότε δεν μου φαίνεται περίεργο που και το headset του PS5 ενδεχομένως να είναι έτσι. Εγώ πάντως το άλλαξα τότε γιατί δεν μου άρεσε η ποιότητα του ήχου του, όχι για την ένταση, αυτή ήταν ικανοποιητική για τα γούστα μου. Θα ήθελα να ακούσω από κοντά και το νέο headset αν και δύσκολα θα αλλάξω τα Hyper X που έχω τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, music_lover είπε

Και το αντίστοιχο headset του PS4 είχε χαμηλότερη ένταση από τα υπόλοιπα του εμπορίου οπότε δεν μου φαίνεται περίεργο που και το headset του PS5 ενδεχομένως να είναι έτσι. Εγώ πάντως το άλλαξα τότε γιατί δεν μου άρεσε η ποιότητα του ήχου του, όχι για την ένταση, αυτή ήταν ικανοποιητική για τα γούστα μου. Θα ήθελα να ακούσω από κοντά και το νέο headset αν και δύσκολα θα αλλάξω τα Hyper X που έχω τώρα.

Εγώ τα είχα ξαναγράψει σε κάποιο παιδί που με ρώτησε αν αξίζει η αγορά, αλλά δεν με άκουσε τότε.

Όταν στην ίδια κατηγορία τιμής πέφτουν κατά καιρούς τα Hyper X Cloud flight δεν υπάρχει καμία σύγκριση, εφόσον θέλει κάποιος ασύρματα το λέω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nekrik είπε

Φίλος μήπως έχει καποιο πρόβλημα το headset σου? Δες εαν ή μπάρα με την επιλογή του  Chat - Game balance  είναι προς το game, αλλιώς ακούγονται χαμηλότερα. Εγώ δεν παρατήρησα κανένα θέμα και τα εχω στο 50% με 70% volume αλιως ακούγονται αρκετά δυνατά και με ενοχλεί. Τα χρησιμοποίησα επίσης σε αρκετά games χωρίς θέμα!   

Προς τη μεριά του χειστηριου ή προς το headset η μπάρα;Δεν θυμάμαι προς τα πού το έχω,αλλά το έχω τερματισμό προς τη σωστή επιλογή,γιατί αν το πάω από την άλλη χαμηλώνει η ένταση.

Και γω αναρωτιέμαι μήπως έχουν προβλημα,εφόσον και συ μου λες στο 50-70% είσαι οκ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, 26ska είπε

Προς τη μεριά του χειστηριου ή προς το headset η μπάρα;Δεν θυμάμαι προς τα πού το έχω,αλλά το έχω τερματισμό προς τη σωστή επιλογή,γιατί αν το πάω από την άλλη χαμηλώνει η ένταση.

Και γω αναρωτιέμαι μήπως έχουν προβλημα,εφόσον και συ μου λες στο 50-70% είσαι οκ....

Δοκιμασε να αλλαξεις και τα αυτια σου που ξερεις μπορει να εχουν και αυτα προβλημα απο το εργοστασιο :P  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, 26ska είπε

Προς τη μεριά του χειστηριου ή προς το headset η μπάρα;Δεν θυμάμαι προς τα πού το έχω,αλλά το έχω τερματισμό προς τη σωστή επιλογή,γιατί αν το πάω από την άλλη χαμηλώνει η ένταση.

Και γω αναρωτιέμαι μήπως έχουν προβλημα,εφόσον και συ μου λες στο 50-70% είσαι οκ....

στηγ μέση θα την βάλεις την μπάρα αυτή. Οπου την βάλεις αλλού θα ακούγετε πολύ ποιο χαμηλά τα ακουστικά σε ένταση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://share.icloud.com/photos/0a5mrF3gq9T6nCVwhL6RHGsTQ

Δεν ξέρω αν μπορείτε να το δειτε,το set up μου είναι επιτέλους έτοιμο!Η γενιά θα είναι φωτιά!

Επεξ/σία από 26ska
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ήταν time exclusive το The Medium? Είχα την εντύπωση πως ήταν γενικά exclusive. Τεσπά, είμαι περίεργος να δω σε τι τιμή θα έχει όταν φτάσει στο PS5 από την στιγμή που είναι μέσα στο game pass από day 1. Το έχω κάνει install στο X εδώ και κάτι μήνες αλλά δεν βρήκα ακόμη χρόνο να το παίξω. Το έριξα στο Euro 2020 προς το παρόν, ANT1 όλη μέρα 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, music_lover είπε

Τελικά ήταν time exclusive το The Medium? Είχα την εντύπωση πως ήταν γενικά exclusive. Τεσπά, είμαι περίεργος να δω σε τι τιμή θα έχει όταν φτάσει στο PS5 από την στιγμή που είναι μέσα στο game pass από day 1. Το έχω κάνει install στο X εδώ και κάτι μήνες αλλά δεν βρήκα ακόμη χρόνο να το παίξω. Το έριξα στο Euro 2020 προς το παρόν, ANT1 όλη μέρα 😝

Ναι ειναι timed exclusive οπως και το STALKER 2 που φαινεται παιχνιδαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βοήθεια guys.

Χθες, εκεί που έπαιζε ο μικρός NBA ξαφνικά έκλεισε το ps5 (πράσινη οθόνη). Πιο πριν του έκανε κάτι κουφούς αποσυγχρονισμους στα χειριστήρια. 

Σήμερα , δεν ανοίγει καθόλου. Τα χειριστήρια ανοίγουν , αναβοσβηνουν κ κλείνουν, ενώ από το κουμπί, η κονσόλα "παίρνει χρώμα" για ένα δευτερόλεπτο και κλείνει. Κάηκε;

Τι κάνουμε τώρα γιατί φρικαρε ο μικρός κ εγω; (Αγορά από πλαίσιο)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, antreaslam είπε

Βοήθεια guys.

Χθες, εκεί που έπαιζε ο μικρός NBA ξαφνικά έκλεισε το ps5 (πράσινη οθόνη). Πιο πριν του έκανε κάτι κουφούς αποσυγχρονισμους στα χειριστήρια. 

Σήμερα , δεν ανοίγει καθόλου. Τα χειριστήρια ανοίγουν , αναβοσβηνουν κ κλείνουν, ενώ από το κουμπί, η κονσόλα "παίρνει χρώμα" για ένα δευτερόλεπτο και κλείνει. Κάηκε;

Τι κάνουμε τώρα γιατί φρικαρε ο μικρός κ εγω; (Αγορά από πλαίσιο)...

δοκιμασε να μπεις safe mode. εαν μπει  rebuild database , εαν δε φτιαξει ρεσετ. βασικα το θεμα ειναι να δεις αν μπαινει safe mode αλλιως πας για cometron 

  1. Once the console is off, press and hold the power button again. Release it after you hear the second beep — one beep will sound when you first press, and another seven seconds later.
  2. Connect the controller with the USB cable and press the PS button on the controller.

δες στο 1.20 και μετα

 

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, antreaslam είπε

Βοήθεια guys.

Χθες, εκεί που έπαιζε ο μικρός NBA ξαφνικά έκλεισε το ps5 (πράσινη οθόνη). Πιο πριν του έκανε κάτι κουφούς αποσυγχρονισμους στα χειριστήρια. 

Σήμερα , δεν ανοίγει καθόλου. Τα χειριστήρια ανοίγουν , αναβοσβηνουν κ κλείνουν, ενώ από το κουμπί, η κονσόλα "παίρνει χρώμα" για ένα δευτερόλεπτο και κλείνει. Κάηκε;

Τι κάνουμε τώρα γιατί φρικαρε ο μικρός κ εγω; (Αγορά από πλαίσιο)...

Απο το ρευμα το έβγαλες καθολου μήπως ξεμπλοκαρει; Εάν ναι, το προφανές δυστυχώς. Επικοινωνείς με Cometron που ειναι το εξουσιοδοτημενο service για τα περαιτέρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, antreaslam είπε

Βοήθεια guys.

Χθες, εκεί που έπαιζε ο μικρός NBA ξαφνικά έκλεισε το ps5 (πράσινη οθόνη). Πιο πριν του έκανε κάτι κουφούς αποσυγχρονισμους στα χειριστήρια. 

Σήμερα , δεν ανοίγει καθόλου. Τα χειριστήρια ανοίγουν , αναβοσβηνουν κ κλείνουν, ενώ από το κουμπί, η κονσόλα "παίρνει χρώμα" για ένα δευτερόλεπτο και κλείνει. Κάηκε;

Τι κάνουμε τώρα γιατί φρικαρε ο μικρός κ εγω; (Αγορά από πλαίσιο)...

Μιλα με Cometron που ειναι το επισημο service να σε καθοδηγησουν, μαλλον πας για αντικατασταση εκτος και αν ειναι software το θεμα...

Δες και εδω που εχει καποιες λυσεις που μπορεις να δοκιμασεις: https://www.lifewire.com/fix-ps5-that-wont-turn-on-5089094

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

Ναι ειναι timed exclusive οπως και το STALKER 2 που φαινεται παιχνιδαρα.

Προσωπικά το μόνο που με χάλασε στο τρέιλερ του ήταν το shooting, το οποίο και μου φάνηκε κάπως παλιακό/φτωχό. Ελπίζω να διαψευστω, γιατί πέρα από αυτό φαίνεται όντως πολύ δυνατό 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...