Προς το περιεχόμενο

Το νέο computer της Apple είναι το... iPad Pro


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, Jophiel είπε

Ανάλογα τη δουλειά που θες να κάνεις.

Αν ας πούμε η δουλειά που θες να κάνεις είναι να προσπαθείς να πετύχεις με το δάχτυλο το minimize , maximize, close  είναι καλύτερο το Surface.

Επίσης αν θες να το χρησιμοποιήσεις σαν κανονικό Laptop γιατί δεν έχει και ιδιαίτερο νόημα να το έχεις σαν tablet , πάλι είναι καλύτερο το Surface.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άμα μπορούσε να υποστηρίξει και την κανονική πλήρη έκδοση εφαρμογών της σουίτας της Adobe θα πήγαινε καρφωτο.... Και όσοι λένε ότι η τιμή είναι στα ύψη πρέπει να συγκρίνεται πλέον με προϊόντα της ίδιας κατηγορίας (αν και σίγουρα υστερεί στο σύστημα για τον λόγο που προανέφερα). Εγώ προσωπικά συγκρίνοντας το με ένα surface book 2 που ξεκινάει στα 1600 το άλλο μοντέλο η τιμή είναι πολύ καλή γιατί πλέον δεν μιλάμε για ένα απλό tablet-ipad όπως ξέραμε την αγορά όταν πρώτο εμφανίστηκε δηλαδή σαν ένα smartphone που απλά έχει μεγάλη οθόνη....

Και να τονίσω ότι δεν είμαι apple fan boy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε σοβαρά τώρα σκέφτομαι να το κάνω το switch και να μείνω με το παλιό Mac mini. Μόνο η τιμή με απασχολεί (iPad Pro + Keyboard + Pencil) 

Επεξ/σία από ignome4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβό αλλά δεν μου κάνει εντύπωση. Αντίθετα μου κάνει εντύπωση ότι υπάρχουν άνθρωποι που δεν το περιμένανε. Για την μηλοεταιρία μιλάμε, προφανώς θα ήταν τσιμπημένες οι τιμές. Αλλά όπως και να το κάνουμε στην κατηγορία αυτή παίζει μόνη της μπάλα και με αυτήν την ανακοίνωση εδραιώνεται περισσότερο στον κλάδο. Άμεση αγορά μόλις έρθει. Χρυσό θα πληρώσουμε αλλά όσοι είμαστε διαθετειμένοι να τα δώσουμε για την δουλειά που τα θέλουμε τα μηχανήματα αυτά, θα ματώσουμε. Αλλά θα τα χαρούμε, και θα μας βγάλουν για τλχ 5 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, snoopycrete είπε

 

Εμ, έχεις δει τις τιμες για πληκτρολόγιο surface pro x με το ενσωματωμένο πενάκι ? 

201$

https://www.amazon.com/Microsoft-Surface-Signature-Keyboard-Slim/dp/B07YNLYDR5

Και 106$ μόνο το πληκτρολόγιο

https://www.amazon.com/New-Microsoft-Surface-Pro-Keyboard/dp/B07YNLYYNK/ref=mp_s_a_1_2?dchild=1&keywords=microsoft+surface+pro+x+keyboard&qid=1584576605&sprefix=microsoft+surface+pro+x+keyboard&sr=8-2

Επεξ/σία από Over_dose
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Over_dose είπε

$269.99 στο site της MS. Δεν τα λες λίγα και τεχνολογικά είναι πολύ πίσω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστηχώς πλέον με κάθε προϊόν η Apple θέλει να μας απαγοητεύει και να μας δείχνει πόσο πίσω έχει μείνει σε σχέση με τον ανταγωνισμό και να ακολουθεί μονοπάτια τα οποία πριν από λίγο καιρό κορόιδευε. Που πήγε η καινοτομία που όλοι μείναμε με το στόμα ανοικτό όταν παρουσίασε το ipad? Πλέον παρουσίασε ένα surface (με τις μισές λειτουργίες) με κουτσουρεμένο λογισμίκό και χωρίς όραμα. Κρίμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, snoopycrete είπε

$269.99 στο site της MS. Δεν τα λες λίγα και τεχνολογικά είναι πολύ πίσω

Συγκρίνουμε δηλαδή magic keyboard+pencil(299$+129$) με το Surface Pro X Signature Keyboard with Slim Pen(269$) και λες ότι είναι τεχνολογικά πίσω σε σχέση με της apple που δεν έχει βγει ακόμα... Μάλιστα. Προφανώς εσύ συγκρίνεις μόνο τα μολύβια αλλά...

Επεξ/σία από Jts
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, cmak είπε

δυστηχώς πλέον με κάθε προϊόν η Apple θέλει να μας απαγοητεύει και να μας δείχνει πόσο πίσω έχει μείνει σε σχέση με τον ανταγωνισμό και να ακολουθεί μονοπάτια τα οποία πριν από λίγο καιρό κορόιδευε. Που πήγε η καινοτομία που όλοι μείναμε με το στόμα ανοικτό όταν παρουσίασε το ipad? Πλέον παρουσίασε ένα surface (με τις μισές λειτουργίες) με κουτσουρεμένο λογισμίκό και χωρίς όραμα. Κρίμα. 

Χωρίς όραμα λέει ... έχει όραμα η Microsoft δηλαδή που βγάζει tablet με εφαρμογές PC. Ρε τι ακούμε εδώ μέσα  

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Vasilisxd είπε

Χωρίς όραμα λέει ... έχει όραμα η Microsoft δηλαδή που βγάζει tablet με εφαρμογές PC. Ρε τι ακούμε εδώ μέσα  

Ναι φίλε μου, Βασίλη, χωρίς όραμα και χωρίς σκοπό. Αν εσύ βλέπεις κάτι διαφορετικό στην apple τα τελευταία χρόνια τότε μάλλον χρειάζεται να επαναξετάσεις τι θεωρείς όραμα και ιδέα. Έχοντας δουλέψει επαγγελματικά macintosh από την εποχή Classic II και έχοντας περάσει από τα χέρια μου σχεδόν όλα τα μηχανήματα της, μπορώ να σου πω ότι ΝΑΙ πλέον είναι χωρίς όραμα και ΝΑΙ πλέον τρέχει από πίσω να προλάβει άλλες εταιρείες και να ξαναζεστάνει το φαγητό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, cmak said:

Ναι φίλε μου, Βασίλη, χωρίς όραμα και χωρίς σκοπό. Αν εσύ βλέπεις κάτι διαφορετικό στην apple τα τελευταία χρόνια τότε μάλλον χρειάζεται να επαναξετάσεις τι θεωρείς όραμα και ιδέα. Έχοντας δουλέψει επαγγελματικά macintosh από την εποχή Classic II και έχοντας περάσει από τα χέρια μου σχεδόν όλα τα μηχανήματα της, μπορώ να σου πω ότι ΝΑΙ πλέον είναι χωρίς όραμα και ΝΑΙ πλέον τρέχει από πίσω να προλάβει άλλες εταιρείες και να ξαναζεστάνει το φαγητό. 

Τρέχει να προλάβει τις πωλήσεις tablet ενώ κοντεύει να γίνει ...μονοπώλιο στην κατηγορία?

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...