Προς το περιεχόμενο

Huawei Matebook D15 ή D14


bromiaris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, Giuseppe Busso είπε

Ναι, είναι λογικό να έχει τέτοιες ανοχές το αλουμίνιο. 

Βεβαια απ την αριστερη πλευρα του πληκτρολογιου ειναι μπετο δεν βυθιζεται καθολου , απ τη δεξια που εστειλα και στο βιντεακι λογικα θα ναι κουφιο απο κατω για να εχει τετοια ανοχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 579
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

23 λεπτά πριν, BigSaras είπε

Βεβαια απ την αριστερη πλευρα του πληκτρολογιου ειναι μπετο δεν βυθιζεται καθολου , απ τη δεξια που εστειλα και στο βιντεακι λογικα θα ναι κουφιο απο κατω για να εχει τετοια ανοχη

Όντως. Λογικά θα έχει κάτι από κάτω που δεν θα ζουλιέται. Πιθανόν τη μπαταρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Backpacker είπε

Έχει αξιοπρεπέστατη φωτεινότητα πάντως για 250 nits. Δεν την έχω ποτέ στο 100%. Γύρω στο 70% την βάζω ειδικά στο σπίτι. 

Συμφωνώ. Εξαιρετική οθόνη για τα λεφτά της. Και όντως πάρα πολύ καλή φωτεινότητα. Εγώ και πιο χαμηλά από 70%.

Η οθόνη μας είναι του κατασκευαστή οθονών ΒΟΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά εγώ θα διαφωνήσω. Επειδή στο desktop έχω καλή οθόνη με χαρακτηριστικά καλά (και φωτεινότητα φεύγα) που δεν αντέχεται πάνω από το 70%,έχω συνηθίσει σε αυτήν και στο D15 την έχω 100% και την κρίνω ανεπαρκέστατη. Ήθελα ένα 20%  παραπάνω τουλάχιστον. Δεν παραπονιέμαι όμως,γιατί όσο μου κόστισε η οθόνη του desktop,τόσο πλήρωσα για το laptop ολόκληρο.

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Παιδιά εγώ θα διαφωνήσω. Επειδή στο desktop έχω καλή οθόνη με χαρακτηριστικά καλά (και φωτεινότητα φεύγα) που δεν αντέχεται πάνω από το 70%,έχω συνηθίσει σε αυτήν και στο D15 την έχω 100% και την κρίνω ανεπαρκέστατη. Ήθελα ένα 20%  παραπάνω τουλάχιστον. Δεν παραπονιέμαι όμως,γιατί όσο μου κόστισε η οθόνη του desktop,τόσο πλήρωσα για το laptop ολόκληρο.

Μη συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Δεν είναι τέλεια, αλλά για τα λεφτά της είναι. 

Θυμηθείτε πόσο κόστιζε ένα laptop με fhd ανάλυση κάποτε. 

 

Πάμε τώρα σε ένα συγκριτικό οθονών.
Είναι τέρμα φωτεινότητα και τα δυο σε 4Κ


05734839-FA8-C-4354-86-C0-101-EF89949-FC

CF8-E6-B91-7230-47-D4-9-FDD-17728490-ABD

5-F934-F04-B50-F-4-BB3-9-EB9-70-F56981-D

69086-EEB-EA00-484-B-BF15-96-B85620-E5-D

2-B7-D5018-F2-A5-4-CEB-829-A-3-E5-FA40-D

CC7508-E5-563-E-4122-BFC6-338794-FFB6-C5

Dell ispiron 7537 fhd touch screen  i7-4510u σε 1 & 4
Χαβάη σε 2 & 5

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση για τους έχοντες D14.Πηγα τη παρασκευη σε μαγαζι να το παρω (5 λεπτα πριν κλεισει!) Ολα καλα ολα ωραια ικανοποιημενος οκ αλλα μια ερωτηση..Η μπαταρια σε σας..ποση ωρα σας βγαζει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Marimarilou είπε

Καλησπέρα , στο D14 το φωτειζόμενο πληκτρολόγιο πώς θα το ενεργοποιήσω; F3 για την ένταση αλλά πώς ανοίγει; Ευχαριστώ 

Μόνιμα ανοιχτό δεν μένει. Δυστυχώς δεν έχει δώσει τέτοια επιλογή η Χαβάη. Σε 15sec σβήνει και ενεργοποιείται πάλι με οποιοδήποτε πάτημα πλήκτρου. Το έχει κάνει για οικονομία αλλά το να μην υπάρχει επιλογή μόνιμης ενεργοποίησης, το βρίσκω τουλάχιστον τραγικό.

11 ώρες πριν, Captainzeus18 είπε

Μια ερωτηση για τους έχοντες D14.Πηγα τη παρασκευη σε μαγαζι να το παρω (5 λεπτα πριν κλεισει!) Ολα καλα ολα ωραια ικανοποιημενος οκ αλλα μια ερωτηση..Η μπαταρια σε σας..ποση ωρα σας βγαζει??

Πολλές. 9-10 ώρες βγάζει με λογική φωτεινότητα σε browsing.

Είναι από τα ατού του η αυτονομία.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...