Προς το περιεχόμενο

Huawei Matebook D15 ή D14


bromiaris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, BigSaras είπε

 Αυτό το πράγμα κάθε φορά που κάνω share το κινητό σκοπεύει να φύγει με κάποιο τρόπο; 

IMG_20200513_193949_compress23.jpg

Και εμένα μου το έβγαζε μερικές φορές... τώρα έχει σταματήσει... Δεν κατάφερα να καταλάβω τι έφταιγε...

Χμμμ μήπως να κάνεις αναβάθμιση στο BIOS;;;;

Δεν θυμάμαι αν χάθηκε μετά από την αναβάθμιση…

Επεξ/σία από bromiaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 579
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

46 λεπτά πριν, bromiaris είπε

Και εμένα μου το έβγαζε μερικές φορές... τώρα έχει σταματήσει... Δεν κατάφερα να καταλάβω τι έφταιγε...

Χμμμ μήπως να κάνεις αναβάθμιση στο BIOS;;;;

Δεν θυμάμαι αν χάθηκε μετά από την αναβάθμιση…

Θα την κάνω να δω μπας και

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά για πείτε όσοι έχουν το D14 , εντυπώσεις ; Πλεονεκτήματα γνωστά όπως μεταλλικό περίβλημα , βάρος , μικρός φορτιστής , οθόνη IPS , φωτιζόμενο πληκτρολόγιο, Share. Άλλα; 

ΜΕιονεκτήματα ; Θόρυβος ; Μπαταρια ; 

Το είδα σήμερα από κοντα και η αλήθεια είναι οτι η ποιότητα κατασκευής του είναι πολύ καλύτερη από άλλα ανάλογης τιμής πχ LEnovo και τείνει σε ποιότητα MAcbook. Αξίζει για 649 ;

Επεξ/σία από greekmm
Πρόσθετο σχόλιο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας! Σας κάνω ένα μίνι review για το μοντέλο D15 για όποιον ενδιαφέρεται να το πάρει!! Καταρχάς το έχω 2 εβδομάδες και η σχεδίαση με έχει ενθουσιάσει! Φαίνεται για πολύ ακριβότερο λάπτοπ, όλο αλουμίνιο. Αναφορικά να πω ότι όποιος το έβλεπε χωρίς να τον πω τιμή, έλεγε πάνω από 700€ ότι αξίζει! Η οθόνη είναι πολύ καλής ανάλυσης με μικρά περιθώρια! Από επιδόσεις είμαι πλήρως ευχαριστημένος, σε browsing ο ανεμιστήρας δεν ακούγεται καθόλου, και σε παιχνίδια που παίζω και τα παίζει καλά (όπως euro truck simulator 2, csc go) ο ανεμιστήρας ακούγεται και λογικό! Από θέμα πληκτρολογίου full ικανοποιημένος, όπως με εντυπωσίασε ο ήχος του! Τέλος η ταχύτητα φόρτισης της μπαταρίας, με εντυπωσίασε και αυτό το χαρακτηριστικό όπως και ο πολύ γρήγορος SSD! Αυτά, άμα έχετε καμία ερώτηση ή απορία, πολύ ευχαρίστως να σας απαντήσω!!

Επεξ/σία από Panos10070
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το είδα από γνωστό μου το d14 και το αγόρασα και εγώ . Τέλειο μηχάνημα για τα λεφτά του . Αλλά και σε εμένα και στου φίλου μου, κατά την διάρκεια που είναι στο ρεύμα όταν ακουμπάς με τα δάχτυλα πχ από το ένα χέρι και τα τρίβεις στην επιφάνεια νιώθεις ένα στατικό ηλεκτρισμό(σαν να νιώθεις μια μικρή δόνηση στα δάχτυλα δεν ξέρω πως να το πω ). Είναι νορμάλ αυτό ?

Επεξ/σία από chris_g92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Giuseppe Busso είπε

Εγώ το παθαίνω στο Dell αυτό με τον στατικό ηλεκτρισμό. Είναι επίσης αλουμινένιο.

Στο Χαβάη όχι.

Στο Χαβάη κυρίως το κάνει πίσω από την οθόνη σε εμένα και πάνω από το πληκτρολόγιο. Εκεί που ακουμπάμε τα χέρια δεν το κάνει τόσο .

Επίσης ο φωτισμός στο πληκτρολόγιο πέρα από ότι κρατάει 15 sec μόνο ανοιχτός , κάθε φορά που ανάβω το λάπτοπ ξεκινάει σβηστό και πρέπει να πατας f3. Bios 1.06

Επεξ/σία από chris_g92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Captainzeus18 είπε

Εμενα ρε παιδια 4.5 ωρες βγαζει..με τυπικα λιγο νετφλιξ browsing youtube κλπ.δεν παιζω..(κι ολο αυτο σε battery saver)

Το 15αρι ή το 14αρι εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ το 15αρι το πολύ να το έχω εκτός κάνα 2ωρο..μετα βλέπω τόσο άδεια τη μπάρα που φοβάμαι μη χάσω ότι έχω ανοιχτό οπότε ξανά φορτιστής. Φουλ φωτεινότητα φυσικά πάντα και κλείσιμο οθόνης ρυθμισμένο να κλείνει μετά από ώρες. Είναι όμως πολύ βολικός ο φορτιστής, όχι η κουμούτσα της κοπελιάς (που έχει νέο, καλό laptopακι κι αυτη/το διάλεξα εγώ). 

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

5 λεπτά πριν, Captainzeus18 είπε

chris_g92  To 14 .Πριν λιγες μερες το πηρα,του κουτιου ειναι

chris_g92 Πρώτες εντυπώσεις ; Το βασικό του πλεονέκτημα νομίζω είναι η ποιότητα κατασκευής και  μειονέκτημα η δυνατότητα αναβάθμισης RAM νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, greekmm είπε

chris_g92 Πρώτες εντυπώσεις ; Το βασικό του πλεονέκτημα νομίζω είναι η ποιότητα κατασκευής και  μειονέκτημα η δυνατότητα αναβάθμισης RAM νομίζω.

Δυστυχώς εμένα έχει θέμα και θα πάω για doa. Και θέμα με το στατικό ηλεκτρονικό έχει και καμένο πίξελ (κάτω αριστερή γωνία) . Όταν θα πάρω το νέο κομμάτι και θα μου φύγει η ξενερα θα δω πιο αντικειμενικά τα πράγματα . 😂 Είναι κρίμα γιατί δεν είχε καθόλου light bleeding η οθόνη και έχει καμένο πίξελ.

1 ώρα πριν, Captainzeus18 είπε

chris_g92  To 14 .Πριν λιγες μερες το πηρα,του κουτιου ειναι

Σε browsing νομίζω έχω εύκολα 6+ ώρες . Σε Netflix δεν το δοκίμασα.

Επεξ/σία από chris_g92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το 14άρι έχω πάει 4.5 ώρες κανονικής δουλειάς (office/coding/apache/sql) και είχε ακόμα ένα 25-30% από ότι έλεγε οπότε το 6ώρο για normal χρήση νομίζω το έχει άνετα τελικά. Για απλό browsing-video σίγουρα θα πάει πιο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/5/2020 στις 4:05 ΜΜ, ZauZ είπε

Με το 14άρι έχω πάει 4.5 ώρες κανονικής δουλειάς (office/coding/apache/sql) και είχε ακόμα ένα 25-30% από ότι έλεγε οπότε το 6ώρο για normal χρήση νομίζω το έχει άνετα τελικά. Για απλό browsing-video σίγουρα θα πάει πιο πάνω.

@ ZauZ Είδα το review sou. Γενικότερες εντυπώσεις πἀντα για απλή χρήση ; ΜΕινονεκτήματα ; Αξίζει στα 649 ; Στην προπαραγγελία είχε δωράκι 350-370 ευρώ... Lenovo που είδα από κοντά στην ίδια κατηγορία τιμής δεν πλησίαζαν σε ποιότητα κατασκευής. Το μοναδικό που υπερτερούν είναι η δυνατότητα αναβάθμισης RAM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...