Προς το περιεχόμενο

Huawei Matebook D15 ή D14


bromiaris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, greekmm είπε

@ ZauZ Είδα το review sou. Γενικότερες εντυπώσεις πἀντα για απλή χρήση ; ΜΕινονεκτήματα ; Αξίζει στα 649 ; Στην προπαραγγελία είχε δωράκι 350-370 ευρώ... Lenovo που είδα από κοντά στην ίδια κατηγορία τιμής δεν πλησίαζαν σε ποιότητα κατασκευής. Το μοναδικό που υπερτερούν είναι η δυνατότητα αναβάθμισης RAM.

Κοίτα… Στα 6 κατοστάρικα πιστεύω πως γενικά αξίζει εάν βάλεις κάτω όλες τις παραμέτρους όπως ποιότητα κατασκευής, εμφάνιση, γενικότερη αίσθηση, πληκτρολόγιο (φωτιζόμενο) κτλ. Σίγουρα με 600 μπορείς να βρεις αρκετά πιο δυνατά και επεκτάσιμα μηχανάκια αλλά με σαφώς διαφορετική εμφάνιση και ποιότητα κατασκευής. Εγώ πάντως θα το αγόραζα ξανά.

Επεξ/σία από ZauZ
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 579
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, Marimarilou είπε

Καλημέρα, θα ήθελα παρακαλώ να ρωτήσω, είναι φυσιολογικό που ο φορτιστής ζεστένεται αρκετά κατά την φόρτιση; (D14) 

Όλοι οι φορτιστές όταν φορτίζουν μια οποιαδήποτε συσκευή ζεσταίνονται... πχ φορτιστής κινητού τηλεφώνου κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, bromiaris είπε

Όλοι οι φορτιστές όταν φορτίζουν μια οποιαδήποτε συσκευή ζεσταίνονται... πχ φορτιστής κινητού τηλεφώνου κλπ κλπ

Ευχαριστώ για την απάντηση όμως οι φορτιστές των κινητών μου παραμένουν δροσεροί κατά την φόρτιση (είναι η μόνη σύγκριση που μπορώ να κάνω) ενώ του λάπτοπ από την πρώτη φόρτιση σχεδόν καίει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Marimarilou είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση όμως οι φορτιστές των κινητών μου παραμένουν δροσεροί κατά την φόρτιση (είναι η μόνη σύγκριση που μπορώ να κάνω) ενώ του λάπτοπ από την πρώτη φόρτιση σχεδόν καίει.

Σε εμένα πάντως όλοι οι φορτιστές σε Samsung j5, j7, s9 και Huawei nova 5t όταν φορτίζουν καίνε…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Marimarilou είπε

Καλημέρα, θα ήθελα παρακαλώ να ρωτήσω, είναι φυσιολογικό που ο φορτιστής ζεστένεται αρκετά κατά την φόρτιση; (D14) 

Καλημέρα. Ναι, είναι γεγονός ότι ο φορτιστής μας όχι απλά ζεσταίνεται, αλλά καίει. Είναι λογικό να συμβαίνει αυτό επειδή είναι superfast charge και τραβάει αυτός το λούκι της θερμοκρασίας αντί για τη μπαταρία του laptop. Μην ανησυχείς. 

Το πήρες τελικά ε; Με γεια...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Giuseppe Busso είπε

Καλημέρα. Ναι, είναι γεγονός ότι ο φορτιστής μας όχι απλά ζεσταίνεται, αλλά καίει. Είναι λογικό να συμβαίνει αυτό επειδή είναι superfast charge και τραβάει αυτός το λούκι της θερμοκρασίας αντί για τη μπαταρία του laptop. Μην ανησυχείς. 

Το πήρες τελικά ε; Με γεια...

Εξαιρετικά! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, greekmm είπε

Sta Huawei έχει εγκατεστημένα Office;

Ναι έχει εγκατεστημένο το Office 365 από την Huawei και απλά το ξεκλειδώνεις.

Μου έκανε εντύπωση γιατί απλά χρειάστηκε να το ενεργοποιήσω με τον λογαριασμό μου χωρίς να χρειαστεί να το εγκαταστήσω…

Όταν άλλαξα τον SSD δίσκο του και έβαλα έναν καινούργιο, έκανα καθαρή εγκατάσταση των Win 10 και φυσικά δεν υπήρχε εγκατεστημένο το Office 365 αλλά αν έβαζα τον λογαριασμό που είχα, όλα τα προγράμματα (word, excel) τα άνοιγε σε web περιβάλλον.

Εγώ τελικά εγκατέστησα το Office Pro Plus 2019 και το ενεργοποίησα αγοράζοντας ένα κλειδί από το ebay με 1,7 ευρώ.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, bromiaris είπε

Ναι έχει εγκατεστημένο το Office 365 από την Huawei και απλά το ξεκλειδώνεις.

Μου έκανε εντύπωση γιατί απλά χρειάστηκε να το ενεργοποιήσω με τον λογαριασμό μου χωρίς να χρειαστεί να το εγκαταστήσω…

Όταν άλλαξα τον SSD δίσκο του και έβαλα έναν καινούργιο, έκανα καθαρή εγκατάσταση των Win 10 και φυσικά δεν υπήρχε εγκατεστημένο το Office 365 αλλά αν έβαζα τον λογαριασμό που είχα, όλα τα προγράμματα (word, excel) τα άνοιγε σε web περιβάλλον.

Εγώ τελικά εγκατέστησα το Office Pro Plus 2019 και το ενεργοποίησα αγοράζοντας ένα κλειδί από το ebay με 1,7 ευρώ.

Thanks ! To D15 έχεις η το D14; Εντυπώσεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, greekmm είπε

Thanks ! To D15 έχεις η το D14; Εντυπώσεις ;

D15

Μία χαρά είναι για καθημερινή χρήση... 

Λίγο σε στεναχωρεί ο μικρός ssd που έχει (256gb) γι αυτό και τον άλλαξα με έναν 500αρι.

Επειδή έχω και huawei κινητό τηλ προβάλετε σε πραγματικό χρόνο η οθόνη του τηλ στο λάπτοπ και χειρίζεσαι το κινητό μέσα από το λάπτοπ... 

Εγώ έχω μόνιμα συνδεδεμένα με Bluetooth ποντίκι και ακουστικά και τέλος τα καλώδια και οι αντάπτορες στις usb θύρες. 

Επίσης διαθέτη miracast όπου συνδέεις ασύρματα το λάπτοπ με την smart TV σου... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, bromiaris είπε

Ναι έχει εγκατεστημένο το Office 365 από την Huawei και απλά το ξεκλειδώνεις.

Μου έκανε εντύπωση γιατί απλά χρειάστηκε να το ενεργοποιήσω με τον λογαριασμό μου χωρίς να χρειαστεί να το εγκαταστήσω…

Όταν άλλαξα τον SSD δίσκο του και έβαλα έναν καινούργιο, έκανα καθαρή εγκατάσταση των Win 10 και φυσικά δεν υπήρχε εγκατεστημένο το Office 365 αλλά αν έβαζα τον λογαριασμό που είχα, όλα τα προγράμματα (word, excel) τα άνοιγε σε web περιβάλλον.

Εγώ τελικά εγκατέστησα το Office Pro Plus 2019 και το ενεργοποίησα αγοράζοντας ένα κλειδί από το ebay με 1,7 ευρώ.

οταν κουνατε το δαχτυλο πανω στο  πλαισιο οταν φορτιζει σε εσας κανει μια περιεργη αισθηση στα δαχτυλα σαν στατικος ηλεκτρισμος ή σαν δονηση στο δαχτυλο(ειναι καπως περιεργο να το εξηγησω)?  (Εχω doa ακομα , εμενα μου το κανει αλλα οπου διαβασα λενε οτι το κανει αυτο γενικα στα λαπτοπ με μεταλικο πλαισιο και φορτιστη χωρις γειωση, ακομα και στα μακ) και ψαχνω να δω αν ειναι γενικα ετσι ή σε λιγους.

Επεξ/σία από chris_g92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, chris_g92 είπε

οταν κουνατε το δαχτυλο πανω στο  πλαισιο οταν φορτιζει σε εσας κανει μια περιεργη αισθηση στα δαχτυλα σαν στατικος ηλεκτρισμος?  (Εχω doa ακομα , εμενα μου το κανει αλλα οπου διαβασα λενε οτι το κανει αυτο γενικα στα λαπτοπ με μεταλικο πλαισιο και φορτιστη χωρις γειωση, ακομα και στα μακ) και ψαχνω να δω αν ειναι γενικα ετσι ή σε λιγους.

Στο δικό μου δεν έχω παρατηρήσει κάτι... 

Επειδή το άκουσα και από άλλους, ένας χρήστης που ασχολείται με το θέμα (ηλεκτρονικός),  υποστήριζε ότι είναι φυσιολογικό απλά ανάλογα τον κάθε οργανισμό μόνο ορισμένα άτομα το αισθάνονται.. 

Επεξ/σία από bromiaris
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bromiaris είπε

Ναι έχει εγκατεστημένο το Office 365 από την Huawei και απλά το ξεκλειδώνεις.

Μου έκανε εντύπωση γιατί απλά χρειάστηκε να το ενεργοποιήσω με τον λογαριασμό μου χωρίς να χρειαστεί να το εγκαταστήσω…

Όταν άλλαξα τον SSD δίσκο του και έβαλα έναν καινούργιο, έκανα καθαρή εγκατάσταση των Win 10 και φυσικά δεν υπήρχε εγκατεστημένο το Office 365 αλλά αν έβαζα τον λογαριασμό που είχα, όλα τα προγράμματα (word, excel) τα άνοιγε σε web περιβάλλον.

Εγώ τελικά εγκατέστησα το Office Pro Plus 2019 και το ενεργοποίησα αγοράζοντας ένα κλειδί από το ebay με 1,7 ευρώ.

Τι εννοείς το ξεκλειδώνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...