Προς το περιεχόμενο

Huawei Matebook D15 ή D14


bromiaris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εχω ενα τεχνικο προβλημα με το Honor Magicbook 14. Το αγορασα το καλοκαιρι και πριν 4 ημερες βγηκε το keycap (το κατω βελακι στην δεξια μερια του πληκτολογιου) και απο οσο καταλαβαινω πρεπει να χαθηκε (και δε το προσεξα) ενα ελασμα που συνδεει το keycap με την μεβρανη του πληκρολογιου. Προπαθησα 2-3 μερες να μιλησω με το service της Honor\Huawei αλλα ειναι μονιμα αποσχολημενο. Το service θα μου καληψει το προβλημα? Αν ναι πιστευετε οτι μπορουν να μου στειλουν ενα νεο keycap για να μη στειλω το λαπτοπ στο service γιατι το χρειαζομαι τωρα στην τηλεργασια? Διαφορετικα απο που μπορω να αγορασω ενα ανταλλακτικο οικονομικα? Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 579
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, default είπε

Το service θα μου καληψει το προβλημα?

Δεν νομίζω να βρεις οποιοδήποτε service να σου καληψει μια ζημιά που προκλήθηκε από εσένα...

Ψάξε προς AliExpress για φτηνό ανταλλακτικό... Αλλιώς από την αντιπροσωπεία με το ανάλογο κόστος 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/12/2020 στις 12:42 ΜΜ, andreas1gr είπε

Το πρόβλημα αφορά το Android λειτουργικό και όχι τα Windows. 

Όχι. Μόνο με κινητά της Huawei και της Honor

Ευχαριστώ πολύ 😊😊

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Honor magicbook 15 

Έχει αλλάξει με μεγαλύτερο τον ssd; 

Ποιον προτιμήσατε; 

Είναι εύκολη η διαδικασία; όπως φαίνεται για το huawei 15; 10 βίδες και παίρνεις το καπάκι στο χέρι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, terry308 είπε

Honor magicbook 15 

Έχει αλλάξει με μεγαλύτερο τον ssd; 

Ποιον προτιμήσατε; 

Είναι εύκολη η διαδικασία; όπως φαίνεται για το huawei 15; 10 βίδες και παίρνεις το καπάκι στο χέρι; 

Εγώ στο D15 είχα βάλει έναν 500αρι WD Black SN750... απλά θέλεις Torx Τ5 αν θυμάμε καλά...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, andreas1gr είπε

Εγώ στο D15 είχα βάλει έναν 500αρι WD Black SN750... απλά θέλεις Torx Τ5 αν θυμάμε καλά...

Χάνουμε την εγγύηση ; Εύκολη η διαδικασία ; 

Έφτασε στα 10gb ελεύθερα και λέω να του δώσω μια ανάσα .

Για τη ram δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα σωστά ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, terry308 είπε

Χάνουμε την εγγύηση ; Εύκολη η διαδικασία ; 

Έφτασε στα 10gb ελεύθερα και λέω να του δώσω μια ανάσα .

Για τη ram δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα σωστά ; 

H ram είναι κολλημένη στην μητρική και δεν αναβαθμίζεται ….

Όχι η εγγύηση ΔΕΝ χάνεται αν αντικαταστήσεις τον ssd.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια καλή και οικονομική λύση 1ΤΒ είναι ο toshiba/kioxia που ξεκινάει από τα 82€ ;; ή εμένα μου φαίνεται ;

Max Sequential Read - Up to 1700 MBps

Max Sequential Write - Up to 1600 MBps

4KB Random Read - Up to 350,000 IOPS

4KB Random Write - Up to 400,000 IOPS

Endurance (TBW) up to 400 TBW (1 TB model)

Επεξ/σία από terry308
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DimosSdrpl είπε

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση,υπάρχει το matebook d15 με ryzen 4500u?

Ναι

https://www.amazon.co.uk/HUAWEI-MateBook-Ultrabook-Fingerprint-Windows/dp/B08HR3W84V

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία από ότι κατάλαβα στην Ελλάδα δεν υπάρχει. Επειδή δεν έχω κάνει ποτέ παραγγελία από amazon,χρειάζεται να προσέχω κάτι; Πιστεύετε ότι είναι καλά τα συγκεκριμένα χρήματα(589€) για αυτό το λάπτοπ; Και έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα;(ταβάνι 650€). Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, DimosSdrpl είπε

Ωραία από ότι κατάλαβα στην Ελλάδα δεν υπάρχει. Επειδή δεν έχω κάνει ποτέ παραγγελία από amazon,χρειάζεται να προσέχω κάτι; Πιστεύετε ότι είναι καλά τα συγκεκριμένα χρήματα(589€) για αυτό το λάπτοπ; Και έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα;(ταβάνι 650€). Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Το Amazon είναι εγγύηση... 

Αν αναλογιστείς ότι για τα χρήματα που το βρίσκεις στο Amazon, την συγκεκριμένη χρονική στιγμή, με την ποιότητα που έχει το νέο D15 σε σχέση με το παλαιότερο και με την εξυπηρέτηση που προσφέρει το Amazon, δεν νομίζω να βρεις κάτι καλύτερο... 

Εκτός και αν περιμένεις να έρθει επίσημα και στην Ελλάδα, και να ελπίζεις να δώσει ξανά κινητό ως δώρο το Nova 5T η Huawei Hellas (ώστε αν το πουλήσεις 200-230€ να πέσει η αυξημένη αρχική τιμή του). 

Ετσι αγόρασα εγώ το D15 (το τηλ το κράτησα για εμένα) και το Matebook 14 (το τηλ το πούλησα 250€ και βγήκε το λάπτοπ 750€).

 

Ακόμα πιο φτηνά υπάρχει το παρακάτω, αλλά πέφτεις σε ποιότητα, δεν έχει εγκατεστημένο λειτουργικό και θα περιμένεις τουλάχιστον 1 μήνα... 

https://www.amazon.es/HP-15s-eq1050ns-15s-Ordenador-Procesador/dp/B08MCCV8R2

Επεξ/σία από andreas1gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/12/2020 στις 7:37 ΠΜ, andreas1gr είπε

Το Amazon είναι εγγύηση... 

Αν αναλογιστείς ότι για τα χρήματα που το βρίσκεις στο Amazon, την συγκεκριμένη χρονική στιγμή, με την ποιότητα που έχει το νέο D15 σε σχέση με το παλαιότερο και με την εξυπηρέτηση που προσφέρει το Amazon, δεν νομίζω να βρεις κάτι καλύτερο... 

Εκτός και αν περιμένεις να έρθει επίσημα και στην Ελλάδα, και να ελπίζεις να δώσει ξανά κινητό ως δώρο το Nova 5T η Huawei Hellas (ώστε αν το πουλήσεις 200-230€ να πέσει η αυξημένη αρχική τιμή του). 

Ετσι αγόρασα εγώ το D15 (το τηλ το κράτησα για εμένα) και το Matebook 14 (το τηλ το πούλησα 250€ και βγήκε το λάπτοπ 750€).

 

Ακόμα πιο φτηνά υπάρχει το παρακάτω, αλλά πέφτεις σε ποιότητα, δεν έχει εγκατεστημένο λειτουργικό και θα περιμένεις τουλάχιστον 1 μήνα... 

https://www.amazon.es/HP-15s-eq1050ns-15s-Ordenador-Procesador/dp/B08MCCV8R2

Σε ευχαριστώ πολύ Αντρέα, να σε ρωτήσω κάτι τελευταίο ,τελωνείο δεν πληρώνω έτσι; Εφόσον είναι Dispatched from and sold by Amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, DimosSdrpl είπε

Σε ευχαριστώ πολύ Αντρέα, να σε ρωτήσω κάτι τελευταίο ,τελωνείο δεν πληρώνω έτσι; Εφόσον είναι Dispatched from and sold by Amazon.

Όπως ίσως να άκουσες, από χτες το ΗΒ αποτελεί τρίτη χώρα για την ΕΕ και κατ επέκταση ότι εισέρχεται στην ΕΕ (και δεν παράγετε στο ΗΒ) εκτελωνίζετε.

Αλλά εσένα δεν σε απασχολεί γιατί θα προ πληρώσεις στο amazon το όποιο κόστος εκτελωνισμού.

Τελική τιμή 649,78 ευρώ.

1475559561_.png.022f788a94afef24787fc54c385e79b0.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θηκούλα λεπτή για D15. Καλή φαίνεται και το φερμουάρ δεν έρχεται σε επαφή με το μέταλλο καθώς έχει αρκετό υλικό απο μέσα.

https://www.skroutz.gr/s/14834247/Sleeve-for-Macbook-Air-15-Dark-Grey.html?from=catspan

received_150833529903824.jpeg

received_217513286595117.jpeg

received_388587688872950.jpeg

received_3429663637082806.jpeg

received_755276415078322.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...