Προς το περιεχόμενο

Huawei Matebook D15 ή D14


bromiaris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή έχω το d14, να πω ότι στην θύρα type c, τα ακουστικά  από το  mate 10 pro που έχω, συνδέονται κανονικά και κάνεις skype,zoom κλπ....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 579
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα
Χτες πούλησα τον 250αρι NVMe δίσκο σε έναν γνωστό μου (και  δώρο από εμένα μια καθαρή εγκατάσταση των Win10)…
Και αγόρασα έναν WD Black SN750 NVMe στα 500gb...
Οπότε τώρα έχω διπλάσιο χώρο...
Τώρα στα πιο βασικά...
Όπως θα δείτε στην φωτογραφία, δεν έχει την καλώδιο ταινία για δεύτερο δίσκο, ούτε και την θήκη στερέωσης του...
Το κατσαβίδι για να βγάλετε τις βίδες από το καπάκι είναι Torx T5...

Για καθαρή εγκατάσταση το από που θα κάνετε Boot το επιλέγετε πατώντας F12. 

1059704147_.png.65877e5a6a7e060f707d08dcd7f6fcff.png

 

Επεξ/σία από bromiaris
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1-A08-FBB6-E23-D-461-A-8768-AA4-ED7-D568
 

Τελικά προχώρησα στο D14. 

Ήταν κάτι σαν έρωτας με την πρώτη ματιά. Όπως το θέλω.

Τέλειο μέγεθος για μέσα στο σπίτι. δηλαδή γραφείο, κρεβάτι, σαλόνι, μπαλκόνι.

Φωτιζόμενο πληκτρολόγιο που είναι λόγος αγοράς, πανέμορφο, καλοκατασκευασμένο, λεπτό και ελαφρύ.

Έχει finger scanner που το ήθελα. Έχει typeC που ήθελα, υπέροχο φορτιστή με ξεχωριστό καλώδιο.

Είναι ένα 2ωρο στα χέρια μου και ακόμη κάνει κάποιες αναβαθμίσεις.

Ελπίζω να βγει καλό. Δεν έδωσα 105€ για την επέκταση της εγγύησης για επιπλέον 2 χρόνια που ήθελε η Media Markt.

Έχει πολύ καλό ήχο! 

 

Αυτά για αρχή.

 

Ευχαριστώ και όσους βοήθησαν με τις απαντήσεις τους...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Giuseppe Busso είπε

1-A08-FBB6-E23-D-461-A-8768-AA4-ED7-D568
 

Τελικά προχώρησα στο D14. 

Ήταν κάτι σαν έρωτας με την πρώτη ματιά. Όπως το θέλω.

Τέλειο μέγεθος για μέσα στο σπίτι. δηλαδή γραφείο, κρεβάτι, σαλόνι, μπαλκόνι.

Φωτιζόμενο πληκτρολόγιο που είναι λόγος αγοράς, πανέμορφο, καλοκατασκευασμένο, λεπτό και ελαφρύ.

Έχει finger scanner που το ήθελα. Έχει typeC που ήθελα, υπέροχο φορτιστή με ξεχωριστό καλώδιο.

Είναι ένα 2ωρο στα χέρια μου και ακόμη κάνει κάποιες αναβαθμίσεις.

Ελπίζω να βγει καλό. Δεν έδωσα 105€ για την επέκταση της εγγύησης για επιπλέον 2 χρόνια που ήθελε η Media Markt.

Έχει πολύ καλό ήχο! 

Αυτά για αρχή.

Ευχαριστώ και όσους βοήθησαν με τις απαντήσεις τους...

Μια χαρά!!! να το χαρείς εύχομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bromiaris είπε

Μια χαρά!!! να το χαρείς εύχομαι...

Σε ευχαριστώ. 

Ξέρει κάποιος να μου πει πως μένουν μόνιμα αναμμένα τα πλήκτρα; Διότι όταν δεν χρησιμοποιώ τη γραφή, αυτά σβήνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και -κατα την γνωμη μου- μια βασικοτατη ερωτηση σε οσους τα αγορασαν και τα χρησιμοποιουν, ισχυει αυτο που ποσταραν σε ενα review video σε προηγουμενη σελιδα σχετικα με την καμερα του, δηλαδη οτι στο σημειο που βρισκεται ειναι δυσκολο να την χρησιμοποιησεις για τηλε-εκπαιδευση η τηλε-σεμιναριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, default είπε

Και -κατα την γνωμη μου- μια βασικοτατη ερωτηση σε οσους τα αγορασαν και τα χρησιμοποιουν, ισχυει αυτο που ποσταραν σε ενα review video σε προηγουμενη σελιδα σχετικα με την καμερα του, δηλαδη οτι στο σημειο που βρισκεται ειναι δυσκολο να την χρησιμοποιησεις για τηλε-εκπαιδευση η τηλε-σεμιναριο?

Μάλλον δεν κάνει για τη δουλειά που θες.

11 ώρες πριν, Marimarilou είπε

Giuseppe Busso, το βρήκατε σε πολυκατάστημα  με τιμή μικρότερη των 649€ ή με πόντους/επιστροφή από κάποια πιστωτική ίσως; Ευχαριστώ

Σε media markt αλλά επειδή είμαι πολύ καλός πελάτης, μου έκοψαν 50€ επειδή ρώτησα αν γίνεται κάτι καλύτερο λόγω του ότι δεν πρόλαβα το Nova 5T, δηλαδή 599.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, default είπε

Και -κατα την γνωμη μου- μια βασικοτατη ερωτηση σε οσους τα αγορασαν και τα χρησιμοποιουν, ισχυει αυτο που ποσταραν σε ενα review video σε προηγουμενη σελιδα σχετικα με την καμερα του, δηλαδη οτι στο σημειο που βρισκεται ειναι δυσκολο να την χρησιμοποιησεις για τηλε-εκπαιδευση η τηλε-σεμιναριο?

Δεν είναι και η καλύτερη λύση. Για εμένα το χειρότερο είναι ότι κοιτάζεις την οθόνη φυσιολογικά και οι υπόλοιποι σε βλέπουν να κοιτάζεις ψηλά. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες έχει κάτι κολλημένα αυτοκόλλητα. 

Αυτά στην πίσω πλευρά είναι πάνω σε ένα στίκερ κολλημένα. Τα έχετε βγάλει;

Αυτά που είναι στο πληκτρολόγιο δίπλα, το Huawei Share είδα πως δεν πρέπει να ξεκολλήσει.

Για πείτε τι έχετε κάνει.

 

Επίσης δεν ξέρω αν έχετε δοκιμάσει να αναπαράγετε 8Κ περιεχόμενο από Youtube. Δοκίμασα από περιέργεια και κράσαρε το σύμπαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Giuseppe Busso είπε

Αυτά στην πίσω πλευρά είναι πάνω σε ένα στίκερ κολλημένα. Τα έχετε βγάλει;

Όχι 

1 ώρα πριν, Giuseppe Busso είπε

Αυτά που είναι στο πληκτρολόγιο δίπλα, το Huawei Share είδα πως δεν πρέπει να ξεκολλήσει.

Σωστά 

Επεξ/σία από bromiaris
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/5/2020 στις 11:03 ΜΜ, johnmt2 είπε

Ο 3500u Πρέπει να είναι ελαφρός ποιο πάνω απο τον 8265u. Στα γραφικά δεν έχουν επαφή

Επίσης υπάρχει και το πρόγραμμα  ryzen master mobile όπου ξεκλειδώνεις το tdp του επεξεργαστή. Σε εργοστασιακη κατάσταση Νομίζω ο 3500u στο d14 είναι  στα 22w και το d15 στα 25w σαν ποιο ευρύχωρη κατασκευή για απαγωγή της θερμότητας.αρα το d15 είναι και ελαφρός ποιο γρήγορο

Από περιέργεια γκούγκλαρα το εν λόγω πρόγραμμα. 

Το κατέβασα και το έκανα εγκατάσταση. Το έτρεξα και μου έβγαλε unsupported processor. 

Όχι ότι ήξερα τι θα κάνω, αλλά από περιέργεια. 

 

Ερώτηση στους κατόχους: Ακούγεται και σε σας το ανεμιστηράκι ακόμη και σε φάση χαλαρού browsing; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...