Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, music_lover είπε

Misleading Marketing

Sure thing, το θέμα είναι από ποιόν.

Η μία πλευρά είναι εντελώς transparent, σου λέει Full RDNA 2 Support.Τελεία.

Η άλλη πλευρά δεν είναι και τόσο. Based on RDNA 2 είναι open to interpretation. Έχει λίγότερα features; Έχει λιγότερα + κάποια custom δικά της; Και ποια είναι αυτά; Γιατί δεν τα διαφημίζει - μιλάμε για τον master του marketing, έτσι;

Και καταλήγει να επικρατεί μία σύγχυση για το τι ακριβώς συμβαίνει - προσωπικά υποψιάζομαι τι συμβαίνει ακριβώς, αλλά τέσπα.

Επεξ/σία από johnnypatras
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Billie13 είπε

Δηλαδή το Ps5 δεν έχει rdna 2;Τι έχει;

image0.png

custom built rdna 2.0 αλλά ρώτα στο διπλανό τοπικ ;)

Μόλις τώρα, johnnypatras είπε

Sure thing, το θέμα είναι από ποιόν.

Η μία πλευρά είναι εντελώς transparent, σου λέει Full RDNA 2 Support.Τελεία.

Η άλλη πλευρά δεν είναι και τόσο. Based on RDNA 2 είναι open to interpretation,. Έχει λίγότερα features; Έχει λιγότερα + κάποια custom δικά της; Και ποια είναι αυτά; Γιατί δεν τα διαφημίζει - μιλάμε για τον master του marketing, έτσι;

Και καταλήγει να επικρατεί μία σύγχυση για το τι ακριβώς συμβαίνει - προσωπικά υποψιάζομαι τι συμβαίνει ακριβώς, αλλά τέσπα.

συμφωνώ 100% πχ ακόμα δεν έχουν εξηγήσει την geometry engine, αλλά οκ από την άλλη δεν έχουν δείξει κάτι σε gameplay που να απογοητεύει ή να διαφέρει προς το χειρότερο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Daredevil είπε

custom built rdna 2.0 αλλά ρώτα στο διπλανό τοπικ ;)

συμφωνώ 100% πχ ακόμα δεν έχουν εξηγήσει την geometry engine, αλλά οκ από την άλλη δεν έχουν δείξει κάτι σε gameplay που να απογοητεύει ή να διαφέρει προς το χειρότερο.

Καλά, εγκυκλοπαιδικά ρωταω,δε καίγομαι κι όλας.Στην τελική δε ξέρω και πολλά από τεχνολογία.

Προπαραγγελια τις έχω και τις δύο οπότε η μια μου συμπληρώνει την άλλη.😊😊

Επεξ/σία από Billie13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, johnnypatras είπε

Sure thing, το θέμα είναι από ποιόν.

Η μία πλευρά είναι εντελώς transparent, σου λέει Full RDNA 2 Support.Τελεία.

Η άλλη πλευρά δεν είναι και τόσο. Based on RDNA 2 είναι open to interpretation. Έχει λίγότερα features; Έχει λιγότερα + κάποια custom δικά της; Και ποια είναι αυτά; Γιατί δεν τα διαφημίζει - μιλάμε για τον master του marketing, έτσι;

Και καταλήγει να επικρατεί μία σύγχυση για το τι ακριβώς συμβαίνει - προσωπικά υποψιάζομαι τι συμβαίνει ακριβώς, αλλά τέσπα.

Απλά οι άλλοι έχουν πολλές customιές (πχ δεν έχουν DX12 API, έχουν το δικό τους) πράγμα που δεν μου αρέσει καθόλου βέβαια γιατί δεν ξέρουμε πόσο καλά θα δουλέψουν. Time will tell.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

•Ποιο δυνατη κονσολα ;   check 

•Ιδια τιμη με τον ανταγωνισμο ;   check

•Σχεδον το μισο μεγεθος απο τον ανταγωνισμο ;   check 

•Full rdna2 σε αντιθεση με ΚΑΤΙ ΣΑΝ rdna2 γεροντας Παισιος version ;   check 

•23 game studios που σε ενα δυο χρονια θα γεμισουν την αγορα exclusives ;  check 

•Game pass με ολα τα exclusives day one κ αλλα 100+ παιχνιδια ;  check σου λεω 😄

•Ea play δωρεαν στο game pass χωρις εξτρα κοστος ;  check λεμε δεν καταλαβαινεις 

5CBF2B3C-A914-42EE-8F35-4857442DF041.jpeg

  • Like 10
  • Thanks 3
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και support για HDR10+ για όσους έχουν Samsung TVs. (Sorry αν τα ανάφερε κάποιος άλλος) 

https://www.whathifi.com/news/xbox-series-x-will-apparently-support-hdr10-as-well-as-dolby-vision

Επεξ/σία από anamenos
  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, malias4 είπε

•Ποιο δυνατη κονσολα ;   check 

•Ιδια τιμη με τον ανταγωνισμο ;   check

Κυκλοφορία όλων των exclusives της και στο pc, check, το ξέχασες αυτό ;)

  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, music_lover είπε

Κυκλοφορία όλων των exclusives της και στο pc, check, το ξέχασες αυτό ;)

Επειδη εχω ενα macbook του 2011 κ δεν παιζει ουτε snowbross2 😂😂 γιαυτο δεν μου περασε απο το μυαλο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, music_lover είπε

Κυκλοφορία όλων των exclusives της και στο pc, check, το ξέχασες αυτό ;)

Καλά δεν είναι χαζοί να χάσουν το μάρκετ. Ta exclusives του PS5 πρέπει να αξίζουν παααααρα πολύ όταν θα έχεις αρκετά αξιόλογα να παίζεις όπου θες. Κάτι μου λέει ότι σιγά σιγά θα αναγκαστούν στη σονυ να κάνουν τα πάντα timed exclusives γιατι τα φράγκα είναι πολύ περισσότερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, anamenos είπε

Και support για HDR10+ για όσους έχουν Samsung TVs. (Sorry αν τα ανέφερε κάποιος άλλος) 

https://www.whathifi.com/news/xbox-series-x-will-apparently-support-hdr10-as-well-as-dolby-vision

Μια ερωτηση πανω σε αυτο αν ξερεις να μου απαντησεις λιγο οφ τοπικ βεβαια ,επειδη εχω τη Σαμι Q80t ,περα απο τα games για νετφλιξ πχ ειναι καλυτερο να βλεπεις μεσω της υπηρεσιας του x box η απο το application της τβ για να υποστηριζει το 10+?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...