Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, DJTaurus said:

Πρώτες εικόνες από την initiative. Οι προσλήψεις συνεχίζονται για το νεο tripleA studio της MS:

https://mobile.twitter.com/BethWilder26/status/124835233375234048

Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ ψάρωσα! 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, DJTaurus είπε

Πρώτες εικόνες από την initiative. Οι προσλήψεις συνεχίζονται για το νεο tripleA studio της MS:

https://mobile.twitter.com/BethWilder26/status/1248352333752340480

σαν να φτιαχνουν ενα halo third person σε κινηματογραφικο παιχνιδι τυπου uncharted, tomb raider μου μοιαζει...ο master chief σε νεες περιπετειες? Παντως ειναι μικρο studio προς το παρον...φαινεται να ειναι πολυ μακρυα απο το να το παρουσιασουν κατι χειροπιαστο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, xavier είπε

σαν να φτιαχνουν ενα halo third person σε κινηματογραφικο παιχνιδι τυπου uncharted, tomb raider μου μοιαζει...ο master chief σε νεες περιπετειες? Παντως ειναι μικρο studio προς το παρον...φαινεται να ειναι πολυ μακρυα απο το να το παρουσιασουν κατι χειροπιαστο...

Ας κάνουν και 3 χρόνια, το ρόστερ του στούντιο μου προκαλεί ίλιγγο: 

Head of studio ο Darrel Gallagher και μερικά από τα ονόματα 

 

  • Brian Westergaard
  • Christian Cantamessa
  • Daniel Neuburger
  • Blake Fischer
  • Annie Lohr
  • Lindsey McQueeney

Ας κάνει κάποιος ένα Google search σε κάθε ένα από αυτά τα ονόματα να ζαλιστεί λιγάκι.

Επεξ/σία από DarthGRE
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, xavier said:

σαν να φτιαχνουν ενα halo third person σε κινηματογραφικο παιχνιδι τυπου uncharted, tomb raider μου μοιαζει...ο master chief σε νεες περιπετειες? Παντως ειναι μικρο studio προς το παρον...φαινεται να ειναι πολυ μακρυα απο το να το παρουσιασουν κατι χειροπιαστο...

Σημασία έχει οτι έχουν τα κατάλληλα άτομα και να κινηθούν στην σωστή κατεύθυνση, btw ο συνδυασμός που αναφέρεις ακούγετε υπέροχος!

54 minutes ago, DarthGRE said:

Ας κάνουν και 3 χρόνια, το ρόστερ του στούντιο μου προκαλεί ίλιγγο: 

Head of studioDarrel Gallagher και μερικά από τα ονόματα 

  • Brian Westergaard
  • Christian Cantamessa
  • Daniel Neuburger
  • Blake Fischer
  • Annie Lohr
  • Lindsey McQueeney

Ας κάνει κάποιος ένα Google search σε κάθε ένα από αυτά τα ονόματα να ζαλιστεί λιγάκι.

+1 αρκεί να δημιουργήσουν καινούργιο franchise με πλούσιο lore!

14 hours ago, DJTaurus said:

Πρώτες εικόνες από την initiative. Οι προσλήψεις συνεχίζονται για το νεο tripleA studio της MS:

https://mobile.twitter.com/BethWilder26/status/1248352333752340480

Thanks για το link, Εχει concept και από τα υπόλοιπα studios και πραγματικά εχω εντυπωσιαστεί.

Επεξ/σία από VaggD
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμαμαι παντως οτι ο σπενσερ ειχε πει για την iniative οτι δουλευει σε καινουρια πραγματα ή παλιά με νέους τρόπους...αυτο που βλέπω μονο με το halo μπορώ να το συνδέσω....Ο galagher ηταν στη crystal dynamics, υπευθυνοι για το reboot του tomb raider...

και εμενα μου ακουγεται ωραιο ολο αυτο...θελει φρεσκαδα το lineup του xbox, μακαρι να το δωσουν σε αυτη τη γενια...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, xavier είπε

σαν να φτιαχνουν ενα halo third person σε κινηματογραφικο παιχνιδι τυπου uncharted, tomb raider μου μοιαζει...ο master chief σε νεες περιπετειες? Παντως ειναι μικρο studio προς το παρον...φαινεται να ειναι πολυ μακρυα απο το να το παρουσιασουν κατι χειροπιαστο...

Φήμες λένε ότι το reboot είναι το perfect dark. 

Ότι είναι μικρό studio προς το παρόν ισχύει, αλλά είχε αναφέρει ο επικεφαλής των xbox games studios ότι θα υπάρχει βοήθεια μεταξύ των studio, υπάρχουν αναφορές ότι λαμβάνει βοήθεια και από ninja theory. 

Οψόμεθα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε το αν θέλετε παίδες, έχει πραγματάκια. Ιδίως μετά το 8:00, οπου δείχνει το suspend πολλαπλών παιχνιδιών και το αστείο loading time (3-4 δευτερόλεπτα LOL) των παιχνιδιών.

Επίσης, δείχνει live παραδείγματα του artificial HDR. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, toutsos είπε

Πιστεύω ότι θα το παλέψει και στα exclusives σε αυτή τη γενιά.. 

FB_IMG_1586731207495.jpg.b9f6327ebd460ed90f329855edea4c14.jpg

κανε να ειναι panzer dragoon

κανε να ειναι panzer dragoon

κανε να ειναι panzer dragoon

κανε να ειναι panzer dragoon

κανε να ειναι panzer dragoon

κανε να ειναι panzer dragoon

κανε να ειναι panzer dragoon

κανε να ειναι panzer dragoon

κανε να ειναι panzer dragoon

κανε να ειναι panzer dragoon

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη συζητηθηκε το θεμα τις προηγουμενες μερες για το ΧΒΟΧ All Access και ευχομαι να συμπεριληφθει και η χωρα μας, δειτε ειδηση...

https://gamingbolt.com/xbox-series-x-will-go-big-with-xbox-all-access-phil-spencer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...