Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
7 minutes ago, Billie13 said:

Και μόλις έμαθα ότι η κοπέλα μου θα τσονταρει τα μισά για κονσόλα.Εχω προπαραγγειλει Ps5 και έλεγα ότι θα πάρω και το Series S αλλά πλέον χτυπάω με τρέλα το Series X.Παιζει πολύ να είμαι πιο ενθουσιασμένος από το Ps5 μετά την παρουσίαση της Sony.

Μην ξηγιέσαι φιστίκι, αυτή την κοπέλα την παντρεύεσαι, δεν την κρατάς «κοπέλα σου».

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 λεπτά πριν, Billie13 είπε

Και μόλις έμαθα ότι η κοπέλα μου θα τσονταρει τα μισά για κονσόλα.Εχω προπαραγγειλει Ps5 και έλεγα ότι θα πάρω και το Series S αλλά πλέον χτυπάω με τρέλα το Series X.Παιζει πολύ να είμαι πιο ενθουσιασμένος από το Ps5 μετά την παρουσίαση της Sony.

Και, εμενα η γυναικα μου εδω και 1 μηνα που ειπα, θα, αγορασω κονσολα μετα, απο το 360 ..... Με κραζει γιατι δεν ειμαι πλεον μωρο να ασχολουμαι με παιχνίδια..... #+&#+&#(&@+_#:(€€+_-+@-€-_#

  • Like 1
  • Sad 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GaGaS_Thess είπε

Και, εμενα η γυναικα μου εδω και 1 μηνα που ειπα, θα, αγορασω κονσολα μετα, απο το 360 ..... Με κραζει γιατι δεν ειμαι πλεον μωρο να ασχολουμαι με παιχνίδια..... #+&#+&#(&@+_#:(€€+_-+@-€-_#

Πόσο σε νοιώθω...

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Και, εμενα η γυναικα μου εδω και 1 μηνα που ειπα, θα, αγορασω κονσολα μετα, απο το 360 ..... Με κραζει γιατι δεν ειμαι πλεον μωρο να ασχολουμαι με παιχνίδια..... #+&#+&#(&@+_#:(€€+_-+@-€-_#

Κοίτα,το ξέρει ότι παίζω video games οπότε δεν έχει κάποιο θέμα.Παντως με πέτυχε να παίζω Paper Mario και μου είπε ότι αυτό θα το έπαιζε ο δύο ετών "γιος" μας😂😂Που να καταλάβει....

Επεξ/σία από Billie13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, nevermore είπε

Πόσο σε νοιώθω...

Να ανοιξουμε ενα συλλογο μαλλον ειμαστε πολλοι...... 41 χρονων μου λεει παιχνιδια, ακομα παιζεις..... :(

 

Ασχετο αλλα αν η τηλεοραση ειναι 4Κ αλλα μια απλη των 350 - 400 € θα εχει προβλημα το Χ? θα, εχει κολληματα στην εικονα? 

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Billie13 είπε

Κοίτα,το ξέρει ότι παίζω video games οπότε δεν έχει κάποιο θέμα.Παντως με πέτυχε να παίζω Paper Mario και μου είπε ότι αυτό θα το έπαιζε ο δύο ετών γιος μας😂😂Που να καταλάβει....

Ναι, αλλα οταν βαζω, κανα resident evil η silent hill  γκρινιαζει οπου παιζω εγω και δεν της δινω το χειριστήριο..... 

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Malthador είπε

Μην ξηγιέσαι φιστίκι, αυτή την κοπέλα την παντρεύεσαι, δεν την κρατάς «κοπέλα σου».

Χαχαχα κοπέλα είναι λάθος λέξη αλλά τη χρησιμοποιώ από μικρός.Η σύντροφός μου θα έλεγα καλύτερα και μάλλον προς γάμο πάμε.Εχει και ένα παιδάκι δύο ετών που καυλαντιζει να σπάσει την Oled μου.Δε φαντάζεσαι τι περνάω.Βεβαια θα γίνει και αυτός gamer απ'ότι φαίνεται.

6 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Να ανοιξουμε ενα συλλογο μαλλον ειμαστε πολλοι...... 41 χρονων μου λεει παιχνιδια, ακομα παιζεις..... :(

Ασχετο αλλα αν η τηλεοραση ειναι 4Κ αλλα μια απλη των 350 - 400 € θα εχει προβλημα το Χ? θα, εχει κολληματα στην εικονα? 

Δε θα έχει κανένα κόλλημα απλά δε θα εκμεταλλεύεται πλήρως την τεχνολογία του Series X.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Billie13 είπε

Χαχαχα κοπέλα είναι λάθος λέξη αλλά τη χρησιμοποιώ από μικρός.Η σύντροφός μου θα έλεγα καλύτερα και μάλλον προς γάμο πάμε.Εχει και ένα παιδάκι δύο ετών που καυλαντιζει να σπάσει την Oled μου.Δε φαντάζεσαι τι περνάω.Βεβαια θα γίνει και αυτός gamer απ'ότι φαίνεται.

Δε θα έχει κανένα κόλλημα απλά δε θα εκμεταλλεύεται πλήρως την τεχνολογία του Series X.

Τι εννοεις? Μηπως δεν αξιζει να, παω σε Χ  και καταληξω στο S? Ασε το οικονομικο απο εξω. Απλα αν ειναι να παρω Χ και να μην εχω 4Κ δεν εχει νόημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 minutes ago, Malthador said:

Μην ξηγιέσαι φιστίκι, αυτή την κοπέλα την παντρεύεσαι, δεν την κρατάς «κοπέλα σου».

Μην πέφτεις στην φτηνή παγίδα της....Βλέπεις το δέντρο(τσοντάρισμα για κονσόλα) και χάνεις το δάσος που προτρέπεις :P.

Y.Γ: Αλλά ναι πρέπει να παραδεχτούμε πως ειναι μπαλαδορισα η κοπέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, GaGaS_Thess said:

Τι εννοεις? Μηπως δεν αξιζει να, παω σε Χ  και καταληξω στο S? Ασε το οικονομικο απο εξω. Απλα αν ειναι να παρω Χ και να μην εχω 4Κ δεν εχει νόημα

Σίγουρα 4Κ με 4Κ έχει διαφορά. Τι πάνελ, HDR και framerate έχει μεταξύ των άλλων. Αν ήμουν στη θέση σου, που αφήνεις στην άκρη το οικονομικό, θα έπαιρνα εξ αρχής το Χ αν είχα 4Κ τηλεόραση, έστω και απλή. Αν στο μέλλον αλλάξεις και πάρεις καλύτερη 4Κ, έχει καλώς, έχεις έτοιμη την κονσόλα. Αν προτιμήσεις το S, μετά για να αξιοποιήσεις την τηλεόραση που ίσως πάρεις θα πρέπει να αλλάξεις και κονσόλα. Οπότε για μένα, μπαμ και κάτω. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Demis είπε

Σίγουρα 4Κ με 4Κ έχει διαφορά. Τι πάνελ, HDR και framerate έχει μεταξύ των άλλων. Αν ήμουν στη θέση σου, που αφήνεις στην άκρη το οικονομικό, θα έπαιρνα εξ αρχής το Χ αν είχα 4Κ τηλεόραση, έστω και απλή. Αν στο μέλλον αλλάξεις και πάρεις καλύτερη 4Κ, έχει καλώς, έχεις έτοιμη την κονσόλα. Αν προτιμήσεις το S, μετά για να αξιοποιήσεις την τηλεόραση που ίσως πάρεις θα πρέπει να αλλάξεις και κονσόλα. Οπότε για μένα, μπαμ και κάτω. 

Αν, δεν συναντησω προβληματα κολληματων θα, παω στο Χ. Φοβαμαι μην σε 4κ εχω σπασμενη εικονα λογωτης τηλεορασης και το παιχνιδι γινει unplayable αλλα ο φιλος απο, πανω λεει δεν παιζει αυτο . Γιατι αν ειναι να παω στο Χ και να γονατιζει η εικονα ειναι αμαρτια τα 200 €

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Μην ξηγιέσαι φιστίκι, αυτή την κοπέλα την παντρεύεσαι, δεν την κρατάς «κοπέλα σου».

Και μετά αρχίζει το transformation 😛

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GaGaS_Thess είπε

Τι εννοεις? Μηπως δεν αξιζει να, παω σε Χ  και καταληξω στο S? Ασε το οικονομικο απο εξω. Απλα αν ειναι να παρω Χ και να μην εχω 4Κ δεν εχει νόημα

Κοίτα,το series X για να το χαρείς στο έπακρο,θες μια τηλεόραση με hdmi 2.1 για να εκμεταλλευτείς τα πάντα.Και με μια απλή 4Κ πάντως,θα έχεις την ανάλυση και τα 60 frames που θα υποστηρίζουν απ'ότι φαίνεται τα περισσότερα παιχνίδια.Αν δεν έχεις 4Κ,πας ντουγρου για το S.Και εγώ το s γλυκοκοιταζα λόγω χρημάτων αλλά το μωρό ξηγηθηκε τα μισά και πάω βουρ για το X.Εχω την C9 Oled και είναι κρίμα να μη την ξεζουμισω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...