Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Oι τιμές απο 3rd party publishers δεν καθορίζονται απο αυτούς? Δεν νομίζω να έχουν διαφορετικές τιμές.Όσον αφορα τα παιχνιδια του xbox game studios θυμάμαι σε μία συνέντευξη ότι είχαν πει οτι δεν θα αυξήσουν τις τιμές τους στη νέα γενιά..Δεν έχει και πολύ σημασία βέβαια γιατί με το game pass τα έχεις όλα day 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο Xbox δεν χρειάζεται να πάρεις το παιχνίδι στη συσκευασία SeX/SeS για να παίξεις. Έχουν πει ότι θα παίζεις το ίδιο παιχνίδι είτε το αγοράσεις στη συσκευασία Χbox One είτε στη SeX/SeS. Επίσης δεν είμαι σίγουρος ότι θα βγει ξεχωριστή συσκευασία παιχνιδιών. Όμως για το PS5 έχω δει διαφορετικές συσκευασίες παιχνιδιών (PS4 / PS5) και οι καινούριες θα κάνουν 80.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 hours ago, noFEARgr said:

Όχι δεν τρέχει 4K 120 . Το 2.0 μπορεί να τρέξει είτε 4κ60 8bit hdr είτε αν θες πραγματικό hdr , 4κ 30 hz 10 bit 4:4:4 . 

Οταν η TV υποστηρίζει 1440p VRR Maximum120 Hz, μπορείς να ρίξεις την ανάλυση μέσω των settings του XBOX και να πάρεις τα επιθυμητά 120FPS? (Για ανταγωνιστικά shooters πχ) 

Η Tv μου είναι highend 4K Qled του 19 που δυστυχώς είναι HDMI2.0b και για να φανταστείς η Samsung δεν έχει δώσει ακόμη update ούτε καν για το eARC. 

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από anamenos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Digital Foundry για το πως δουλεύει το Backwards Compatibility στο Series S

 

Μία μικρή σύνοψη :

  •  To series S παίρνει την one s έκδοση του παιχνιδιού by default 
  • Το series S έχοντας δυνατότερη απόδοση στη GPU και δυνατότερο CPU απο το one X, θα καταργεί τα θέματα με την απόδοση που είχαν κάποια παιχνίδια, ενώ θα μπορεί να αυξάνει την ανάλυση  στο maximum σε παιχνίδια που υποστηρίζουν dynamic resolution. 
  • Σε ορισμένα xbox one παιχνιδια, η ανάλυση θα διπλασιάζεται, από 30 fps σε 60, από 60 σε 120.
  • OG xbox και enhanced 360 παιχνίδια θα παίζουν σε 1440p

Edit Άκυρο, τώρα είδα ότι αναφέρθηκε και πριν. Αν γίνεται ας σβηστεί. 

Επεξ/σία από Demis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jokul7 είπε

Στο Xbox δεν χρειάζεται να πάρεις το παιχνίδι στη συσκευασία SeX/SeS για να παίξεις. Έχουν πει ότι θα παίζεις το ίδιο παιχνίδι είτε το αγοράσεις στη συσκευασία Χbox One είτε στη SeX/SeS. Επίσης δεν είμαι σίγουρος ότι θα βγει ξεχωριστή συσκευασία παιχνιδιών. Όμως για το PS5 έχω δει διαφορετικές συσκευασίες παιχνιδιών (PS4 / PS5) και οι καινούριες θα κάνουν 80.

https://www.amazon.de/s?k=ps5&qid=1600580385&ref=sr_pg_1

ιδιες ειναι οι τιμες σε οτι κυκλοφορησε μεχρι τωρα για preorder.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, anamenos είπε

Οταν η TV υποστηρίζει 1440p VRR Maximum120 Hz, μπορείς να ρίξεις την ανάλυση μέσω των settings του XBOX και να πάρεις τα επιθυμητά 120FPS? (Για ανταγωνιστικά shooters πχ) 

Η Tv μου είναι highend 4K Qled του 19 που δυστυχώς είναι HDMI2.0b και για να φανταστείς η Samsung δεν έχει δώσει ακόμη update ούτε καν για το eARC. 

Q7fn? Το ίδιο αναρωτιέμαι και για τις δύο αντίπαλες κονσόλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://news.xbox.com/en-us/2020/09/17/xbox-series-x-xbox-series-s-pre-orders-september-22/

 

You can secure your place in the next generation by pre-ordering Xbox Series X at $499 (Estimated Retail Price) or Xbox Series S at $299 (Estimated Retail Price), or for a low monthly price through Xbox All Access.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Deathy είπε

Σε 2 μερες ανοιγει το preorder απο microsoft λενε.

ναι εχει βγει επιβεβαιωμένα απο την MS εδω κ καποιες μερες.

Εδω εχει ωρες κ λιστες για καταστηματα: https://www.whathifi.com/news/xbox-series-x-pre-orders-detailed-dates-times-and-retailers-for-all-territories

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, kalliosmanos said:

Πολλά τα γράμματα. Φαίνεται ακριβή!!!! 

Το έχω ψάξει λίγο και μάλλον θα είναι οκ για 4Κ στα 120HZ με την επιλογή game mode της τηλεόρασης και ίσως με το να απεργοποιησω το HDR. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...