Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

4 λεπτά πριν, Brazhlias είπε

Εξαρταται ποσο παλια εννοεις.

Οταν πηγαινα δημοτικο ειχαν πλακωθει συμμαθητες μου για το αν ειναι καλυτερη η Νιντεντο και ο Μαριο ή η Σεγκα και ο Σονικ.

Ηταν τοσο μεγαλη η κοντρα τοτε, που εγω αυτοχαστουκιζομουν, γιατι ημουν νιτεντακιας, αλλα μου αρεσε περισσοτερο ο Σονικ απ'οτι ο μαριο.

Χαχχααχ όχι τόσο παλιά, but those were the days. Βασικά καλύτερα που έμεινες με Nintendo όπως αποδείχτηκε - κι εγώ στην παιδική ηλικία μόνο Nintendo είχα... Μου φαινόταν κούλ η Sega - αυτός ήταν ο σκοπός τους ( Δες το 'High Score' στο Netflix, πολύ ωραίο ) αλλα ποτέ δεν σκέφτηκα να αφήσω την Nintentdo τότε

2 λεπτά πριν, Daredevil είπε

Αν δεν έχεις δει το high Score στο netflix δες το

 

 

1 λεπτό πριν, chncynic είπε

( Δες το 'High Score' στο Netflix, πολύ ωραίο )

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Daredevil είπε

εντάξει με Μάριο μεγαλώσαμε όλοι αλλά δεν πιάνει μία μπροστά στον Sonic!!! :P Αν δεν έχεις δει το high Score στο netflix δες το ;)

Ναι το εχω δει, πολυ ωραιο.

1 λεπτό πριν, aeljim είπε

Γιατί απλά σε αυτή την γενιά το ζόρι που έχουν φάει τα Sony fanboys δεν περιγράφεται. Και προσπαθούν με λύσσα να μας αποδείξουν οτι η κονσόλα τους είναι η καλύτερη και οτι πρέπει να πετάξουμε τα λεφτά μας εκεί.

Η δικιά μου γνώμη είναι οτι για έναν casual games σαν εμένα, και γενικά για ηλικίες πάνω απο 25 το XBOX πλέον είναι μονόδρομος. ΧΑΟΤΙΚΗ η διαφορά στο vfm.

Μην ξανά ακούσω την λέξη exclusives είναι αστεία και ντροπιαστική για όποιον χρησιμοποιεί τέτοια επιχειρήματα και είναι πάνω απο 12. Ή δεν έχει ιδέα απο gaming.

Δεν καταλαβαινω αυτη τη λογικη.

Οσο σαθρο ειναι το επιχειρημα, "Το gamepass δεν εχει παιχνιδια", αλλο τοσο ειναι και το "Οποιος προτιμαει τα exclusives της Sony δεν ξερει απο gaming".

Απο 'κει και περα, δεν εχει νοημα να θεσω αλλους προβληματισμους, γιατι δεν με ενδιαφερει να υπερασπιστω, ουτε να πεισω κανεναν. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Brazhlias είπε

Ναι το εχω δει, πολυ ωραιο.

Δεν καταλαβαινω αυτη τη λογικη.

Οσο σαθρο ειναι το επιχειρημα, "Το gamepass δεν εχει παιχνιδια", αλλο τοσο ειναι και το "Οποιος προτιμαει τα exclusives της Sony δεν ξερει απο gaming".

Απο 'κει και περα, δεν εχει νοημα να θεσω αλλους προβληματισμους, γιατι δεν με ενδιαφερει να υπερασπιστω, ουτε να πεισω κανεναν. 

 

Η λογική είναι πάντα απο πλευράς vfm. Για παραγωγικές ηλικίες που δεν ασχολείσαι όλη μέρα ή κάθε μέρα με το gaming δεν αξίζει για μένα να δώσεις μια περιουσία για να παίξεις ένα παιχνίδι που μπορεί να μην σου αρέσει κιόλας. Η λύση του game pass για μένα είναι σωτηρία. Τα παιχνίδια που έχει με καλύπτουν για είναι πάρα πολλοί οι τίτλοι που ήθελα να παίξω και αν χρειαστεί να πάρω και κάποιον άλλον μεμονωμένο θα το κάνω απο κάποιο κλειδάδικο. Δεν είπα ποτέ όποιος προτιμάει τα exclusives είναι άσχετος, είπα όποιος το χρησιμοποιεί σαν δυνατό επιχείρημα και ανατρεπτικό παράγοντα για να "θάψει" το Xbox. 

Οι φιλοσοφίες των κονσολών πολύ διαφορετικές, κερδισμένος βγαίνει ο gamer πιστεύω στο τέλος. Και ο καθένας ξέρει τι τον βολεύει. Για μένα το vfm στο xbox είναι μακράν μεγαλύτερο απο το ps.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, aeljim είπε

Οι φιλοσοφίες των κονσολών πολύ διαφορετικές, κερδισμένος βγαίνει ο gamer πιστεύω στο τέλος. Και ο καθένας ξέρει τι τον βολεύει. Για μένα το vfm στο xbox είναι μακράν μεγαλύτερο απο το ps.

Εγώ στη δουλειά μου περιτριγυρίζομαι απο πολύ hardcore gamers και  όλοι πλέον είναι σε φάση - Όταν βγάλει η Sony κάποια games που να δικαιολογούν την αγορά το παίρνουμε το PS5 αλλα ώς τότε gamepass + xbox series x μονόδρομος σαν VFM και για 3rd parties στην αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, chncynic είπε

Εγώ στη δουλειά μου περιτριγυρίζομαι απο πολύ hardcore gamers και  όλοι πλέον είναι σε φάση - Όταν βγάλει η Sony κάποια games που να δικαιολογούν την αγορά το παίρνουμε το PS5 αλλα ώς τότε gamepass + xbox series x μονόδρομος σαν VFM και για 3rd parties στην αρχή.

vfm είναι το gmepass σίγουρα, αλλά ok αφήνουμε έξω τα exlusives ποιο ακριβώς παιχνίδι θα παίζουν οι φίλοι σου στο gamepass ώστε να αγοράσουν το XsΧ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Daredevil είπε

vfm είναι το gmepass σίγουρα, αλλά ok αφήνουμε έξω τα exlusives ποιο ακριβώς παιχνίδι θα παίζουν οι φίλοι σου στο gamepass ώστε να αγοράσουν το XsΧ?

Δε πιστεύω να εννοείς ότι είναι περίεργο να αγοράσεις την ισχυρότερη κονσόλα ώστε να παίζεις παιχνίδια της προηγούμενης γενιάς μέχρι να βγει το τάδε exclusive που σ'ενδιαφέρει (ακριβώς αυτό που θα έκανες στο PS5 δηλαδή).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Daredevil είπε

vfm είναι το gmepass σίγουρα, αλλά ok αφήνουμε έξω τα exlusives ποιο ακριβώς παιχνίδι θα παίζουν οι φίλοι σου στο gamepass ώστε να αγοράσουν το XsΧ?

Ένα απο το gamepass ? Το θέμα είναι και τπτ τρελό να μην βγεί, θα παίξεις με ψίχουλα αρκετά παιχνίδια τίμια όσο περιμένεις σε πολύ δυνατό μηχάνημα 4K + 60 fps άνετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

150 + παιχνιδια μαζι με το ΕΑ Access Και δεν θα βρεις να παιξεις κατι ; Εγω ηδη εχω στο μυαλο μου MK X , Ori , RE7 , Forza , Gears , Grounded , Halo , Killer Instinct , Kingdom Hearts , Minecraft , Super Luckys Tale , Sea Of Thieves , Flight Simulator ( Μαλλον ) , SoulCalibur 4 , Tekken 7 , Elder Scrolls , Walking Dead , Witcher . 

Βαλε και τα του EA Access : NFS , Fifa 20 , Anthem , Battlefield , Nba Live , Unravel , Burnout , TitanFall , Crysis , SSX , 

Δεν ειμουν κατοχος της γενιας που μας αφηνει οποτε για τον 1ο καιρο μεχρι να αρχισει να αξιοποιειται το μηχανημα με νεας γενιας παιχνιδια εχω αρκετα να περασω τον χρονο μου . Και όλα αυτά με 1 € τον 1ο μήνα και με ~ 7 € για τους επόμενους απο κλειδάδικα ; Νομιζω οτι θα βολευτω μια χαρα μαζι με κανενα crash 

 

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

150 + παιχνιδια μαζι με το ΕΑ Access Και δεν θα βρεις να παιξεις κατι ; Εγω ηδη εχω στο μυαλο μου MK X , Ori , RE7 , Forza , Gears , Grounded , Halo , Killer Instinct , Kingdom Hearts , Minecraft , Super Luckys Tale , Sea Of Thieves , Flight Simulator ( Μαλλον ) , SoulCalibur 4 , Tekken 7 , Elder Scrolls , Walking Dead , Witcher . 

Βαλε και τα του EA Access : NFS , Fifa 20 , Anthem , Battlefield , Nba Live , Unravel , Burnout , TitanFall , Crysis , SSX , 

Δεν ειμουν κατοχος της γενιας που μας αφηνει οποτε για τον 1ο καιρο μεχρι να αρχισει να αξιοποιειται το μηχανημα με νεας γενιας παιχνιδια εχω αρκετα να περασω τον χρονο μου . Και όλα αυτά με 1 € τον 1ο μήνα και με ~ 7 € για τους επόμενους απο κλειδάδικα ; Νομιζω οτι θα βολευτω μια χαρα μαζι με κανενα crash 

Εννοείται θα βρεις κάτι να παίξεις και θα το καταευχαριστηθείς κιόλας.

Προϋπόθεση είναι να μην είσαι κάτοχος Xbox One.

Αν είσαι όμως τότε είναι όσο VFM είναι το PS5. Απαντούσα στο παλικάρι σε σχέση με τους συναδέλφους που θα πάρουν PS5 όταν θα βγει καλό exclusive.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Δε πιστεύω να εννοείς ότι είναι περίεργο να αγοράσεις την ισχυρότερη κονσόλα ώστε να παίζεις παιχνίδια της προηγούμενης γενιάς μέχρι να βγει το τάδε exclusive που σ'ενδιαφέρει (ακριβώς αυτό που θα έκανες στο PS5 δηλαδή).

 

25 λεπτά πριν, chncynic είπε

Ένα απο το gamepass ? Το θέμα είναι και τπτ τρελό να μην βγεί, θα παίξεις με ψίχουλα αρκετά παιχνίδια τίμια όσο περιμένεις σε πολύ δυνατό μηχάνημα 4K + 60 fps άνετα

generally speaking που λένε και στο χωριό μου δεν έχει νόημα το vfm σε καμία d1 αγορά κονσόλας. Άσχετα λοιπόν την επιλογή μου προσωπικά δεν θα έπαιρνα κονσόλα d1 αν δεν είχα σκοπό να αγοράσω κάποιο next gen παιχνίδι μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Daredevil said:

generally speaking που λένε και στο χωριό μου δεν έχει νόημα το vfm σε καμία d1 αγορά κονσόλας. Άσχετα λοιπόν την επιλογή μου προσωπικά δεν θα έπαιρνα κονσόλα d1 αν δεν είχα σκοπό να αγοράσω κάποιο next gen παιχνίδι μαζί.

Δεν ειχε προ εποχης Gamepass. Τωρα εχει και παρεχει. Ηδη τον τελευταιο μηνα τελειωσα RDR2/Genesis/A plague Tale και ηδη εχουμε αυτον τον μηνα Wasteland 3/RE7 και θελω να δοκιμασω το Destiny 2. Και μην αρχισουμε για το τι ερχεται τους επομενους μηνες. Χαμος απλα δεν υπαρχει χρονος 😄

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

150 + παιχνιδια μαζι με το ΕΑ Access Και δεν θα βρεις να παιξεις κατι ; Εγω ηδη εχω στο μυαλο μου MK X , Ori , RE7 , Forza , Gears , Grounded , Halo , Killer Instinct , Kingdom Hearts , Minecraft , Super Luckys Tale , Sea Of Thieves , Flight Simulator ( Μαλλον ) , SoulCalibur 4 , Tekken 7 , Elder Scrolls , Walking Dead , Witcher . 

Βαλε και τα του EA Access : NFS , Fifa 20 , Anthem , Battlefield , Nba Live , Unravel , Burnout , TitanFall , Crysis , SSX , 

Δεν ειμουν κατοχος της γενιας που μας αφηνει οποτε για τον 1ο καιρο μεχρι να αρχισει να αξιοποιειται το μηχανημα με νεας γενιας παιχνιδια εχω αρκετα να περασω τον χρονο μου . Και όλα αυτά με 1 € τον 1ο μήνα και με ~ 7 € για τους επόμενους απο κλειδάδικα ; Νομιζω οτι θα βολευτω μια χαρα μαζι με κανενα crash 

 μα θα δώσει κάποιος 510 για να παίξει κάτι που μπορεί να παίξει ήδη?  Οκ εσύ που έχεις κάνει skip μια γενιά λογικό αλλά εσένα ίσως πιο πολύ βολεύει αυτά που δίνει η Σονυ στο καινούριο plus

2 λεπτά πριν, privateer είπε

Δεν ειχε προ εποχης Gamepass. Τωρα εχει και παρεχει. Ηδη τον τελευταιο μηνα τελειωσα RDR2/Genesis/A plague Tale και ηδη εχουμε αυτον τον μηνα Wasteland 3/RE7 και θελω να δοκιμασω το Destiny 2. Και μην αρχισουμε για το τι ερχεται τους επομενους μηνες. Χαμος απλα δεν υπαρχει χρονος 😄

ναι οκ το χω στο pc ξέρω κι έχω καταλήξει να παίζω προ21 στο ps4 και φ12020 στο pc (αλλά οκ, άλλο αυτό) ;)  η διαφωνία μου είναι τα 510 για να παίξεις κάτι που μπορείς να  παίξεις ήδη με λιγότερα ή και καθόλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...