Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω μπορω να πω μετα βεβαιοτητας οτι αν δεν ειναι 50€ (που δεν παιζει) φθηνοτερο το series x θα κανει αρκετα λιγοτερες πωλησεις ειδικα τον 1ο καιρο, μετα εξαρταται απο πολλους παραγοντες αλλα σιγουρα η τιμη ειναι απο τα μεγαλυτερα αλλα και το marketing παιζει μεγαλο ρολο.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από τη στιγμή που έχει αισθητά δυνατότερο μηχάνημα, δεν υπάρχει περίπτωση να το δώσει φθηνότερα. Αν είναι στην ίδια τιμή με τον ανταγωνισμό, θα είναι μεγάλη υπόθεση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Medium & Scorn Xbox Exclusives
 

Ανυπομονώ για τo Medium, επίσης τα Scorn & Bright Memory Infinite μου κέντρισαν το ενδιαφέρον.  Σε ολα τα trailer που είδαμε τα γραφικά ήταν εντυπωσιακά!

 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδες πουθενά next gen γραφικά γιατί εγώ δεν είδα καμμία διαφορά...

Όλα τα trailers γραφικαρες έχουν, στο gameplay είναι το ζουμί.

Το Bright memory ψιλοαρεσε αλλά και πάλι το τονίζω, διαφορές δεν....

Δωσε ένα gameplay Assassin's Valhalla να ανάψουν τα αίματα ρε Microsoft...

Σαν να μην έγινε τίποτα χτες, εγώ αυτό νιώθω,και πολύ φοβάμαι ότι ο αντίπαλος θα παίξει δυνατή μπάλα....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατώτερη των περιστάσεων η χθεσινή παρουσίαση της Microsoft ...

Πρόχειρο δουλειά...

Τόσο πρόχειρη που ακόμα και στο βίντεο που ανέβασαν στο YouTube έχουν αφήσει τα 35 αρχικά λεπτά αναμονής...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 minutes ago, dskoul said:

Τόσο πρόχειρη που ακόμα και στο βίντεο που ανέβασαν στο YouTube έχουν αφήσει τα 35 αρχικά λεπτά αναμονής...

Είσαι σίγουρος ότι το βίντεο που είδες δεν είναι ανεβασμένο από το gamespot για παράδειγμα? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το όλο πρόβλημα της παρουσίασης ήταν επικοινωνιακό. Κάλλιστα θα μπορούσαν να είχαν προαναφέρει πως πρόκειται να επικεντρωθούν στην παρουσίαση παιχνιδιών από μικρές ομάδες ανάπτυξης ώστε να δείξουν ακόμα και ένα άτομο τι μπορεί να καταφέρει με το xbsx. Αλλά το γύρισαν στην αμερικανίλα και υπερβολή. Ο κόσμος θέλει ουσιαστικές δηλώσεις και gameplay, όχι βλαχομαρκετιστες που ενθουσιάζονται με κάθε λέξη που βγαίνει από το στόμα τους.

Όσο αφορά τα παιχνίδια τώρα κάποια χωρίς gameplay, κάποια αδιάφορα και κάποια ενδιαφέροντα. Τίποτα ως system seller (ακόμα και το υλικό για το AC ήταν πολύ φτωχό) το οποίο όμως δεν ήταν στόχος. Δεν ήταν το πρόβλημα τα παιχνίδια όσο το επικοινωνιακό. Τόσα χρόνια και ακόμα να καταλάβουν πως ο κόσμος απλά δεν θέλει φούμαρα, εξήγησε τι θα παρουσιάσεις και άσε τον κόσμο να κρίνει.

Τα ίδια έκανε και η Sony με τον Mark Cerny. Τόσα χρόνια υφίσταται αυτή η βιομηχανία και ακόμα υπάρχουν άσχετοι στις λάθος θέσεις στο κομμάτι της προώθησης.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, NickTG είπε

Είσαι σίγουρος ότι το βίντεο που είδες δεν είναι ανεβασμένο από το gamespot για παράδειγμα? 

Ναι αδελφε ... ειμαι σιγουρος 

δες και εσυ ... απο το επισημο καναλι του xbox ...

Ξερω ειναι απιστευτο ... αλλα αληθινο! 

 

Επεξ/σία από dskoul
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, dskoul said:

Ναι αδελφε ... ειμαι σιγουρος 

δες και εσυ ... απο το επισημο καναλι του xbox ...

Ξερω ειναι απιστευτο ... αλλα αληθινο! 

 

Εν τω μεταξύ είχαν ήδη ανεβάσει το βίντεο χώρις την αναμονή παρακάτω. 

Απλά έβαλαν και το livestream όπως έπαιξε. 

Παραπάνω views. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρούν (δεν αναφέρομαι μόνο στη Microsoft) ότι με το να δείχνουν λίγο λίγο κάποια πράγματα για τις νέες κονσόλες θα κρατήσουν υψηλό το ενδιαφέρον μέχρι την κυκλοφορία τους αλλά εγώ πιστεύω αν συνεχίσουν έτσι θα καταφέρουν το ακριβώς αντίθετο... Ήδη πολύ κόσμος έχει αρχίσει να ξενερώνει...που να συνεχίσουν το ίδιο τροπάριο μέχρι τον Ιούλιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ θα κάνουν ανάλογες παρουσιάσεις κάθε μήνα. 

Εμένα μου φάνηκε αδιάφορη. Το μόνο που με εντυπωσίασε είναι το Bright Light για το γεγονός ότι έγινε develope από ένα άτομο μόνο! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, gRim είπε

Θεωρούν (δεν αναφέρομαι μόνο στη Microsoft) ότι με το να δείχνουν λίγο λίγο κάποια πράγματα για τις νέες κονσόλες θα κρατήσουν υψηλό το ενδιαφέρον μέχρι την κυκλοφορία τους αλλά εγώ πιστεύω αν συνεχίσουν έτσι θα καταφέρουν το ακριβώς αντίθετο... Ήδη πολύ κόσμος έχει αρχίσει να ξενερώνει...που να συνεχίσουν το ίδιο τροπάριο μέχρι τον Ιούλιο. 

Η μπορει να εχουν πολυ μεγαλη αυτοπεποιθηση για τις νεες κονσολες. Οχι και αδικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καθε μηνα και απο ενα event.. μην περιμένετε τπτ το τρομερό(3Α). Κρατάνε τα δυνατά τους χαρτιά για Ιούλιο που λογικά θα παρουσιαστεί και το PS5!

Επεξ/σία από VaggD
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως βλέπω τις παρακάτω κατηγορίες αγοραστών:

  • Hard Core Fans: Αυτοί θα αγοράσουν PS5 ή Series X ότι και να γίνει.
  • Current Xbox One Holders: Αυτοί θα περιμένουν μέχρι να πέσουν οι τιμές και θα πάρουν Series X γιατί εκεί έχουν τη συλλογή τους και καταλαβαίνουν τί κερδίζουν με το Game Pass
  • Current PS4 Holders: Εδώ θα Αυτή είναι η πολυπληθέστερη και δυσκολότερα προβλέψιμη κατηγορία. Νομίζω εδώ θα γίνει η μάχη μόλις βγουν τα Next Gen exclusives. Θεωρώ ότι οι περισσότεροι έχουν ζηλέψει το Game Pass (ειδικά όταν βλέπουν να μπαίνουν παιχνίδια όπως RDR2, Final Fantasy, Yakuza, Nier Automata, Forza Horizon, Gears κλπ) και θα παίξει ρόλο πόσα και πόσο ποιοτικά Next Gen exclusives παιχνίδια θα βγάλει ο καθένας. Το πλεονέκτημα της MS είναι ότι όλα τα δικά της θα είναι Day 1 διαθέσιμα με το Pass! Νομίζω θα πάρει μεγάλο ποσοστό.
  • Current Weak PC Users: Εδώ θα σαρώσει η MS αφού θα έχει το δυνατότερο μηχάνημα και Game Pass που παίζει και στο PC
  • First Timers: Εδώ θα ξανασαρώσει η MS αφού θα έχει το δυνατότερο μηχάνημα και 100+ Games Day 1

Νομίζω ότι αν το PS δεν βγάλει γρήγορα μεγάλα ονόματα Next Gen exclusive και εντυπωσιακά, θα μείνει πίσω.

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...