Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το XSX αυτη τη στιγμη ειναι επενδυση για το μελλον. Αν η στρατηγικη της ΜΣ πετυχει, τοτε θα μιλαμε για το μεγαλυτερο και πιο ubiquitous gaming οικοσυστημα στον κοσμο.

το make-or-break σημειο θαναι τα αποκλειστικα της παιχνιδια. εκει πρεπει να ριξει ολο της τος βαρος, ωστε τα 23 στουντιο της να μας δωσουν απο καλους εως εξαιρετικους και αριστουργηματικους τιτλους. αν δεν τα καταφερουν, θα αποτυχει και το σχεδιο της. διοτι πολυ απλα κανενας δεν θα αγορασει την κονσολα η δεν θα βαλει game pass για να παιξει μονο indie και retro τιτλους. χρειαζεται τους day 1 AAA τιτλους.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 22/9/2020 στις 3:46 ΜΜ, GaGaS_Thess είπε

Η εγγυηση παραμενει στα 2 χρονια και ειναι της Microsoft ...

Σε αλλα νεα τωρα που κοπασε λιγο η χθεσινη βομβα που εσκασε πιστευω οτι η Microsoft θα συνεχισει να βγαζει τα παιχνιδια της Bethesda και στο PS5 .

Και εκει θα πατησει . Θα δωσει τις επιλογες . ή ερχεσαι στο Game Pass Μου και με 13 € / μηνα εχεις day 1 ολα τα παιχνιδια ή σκας 80 € και εχεις 1 παιχνιδι με αυτα τα λεφτα .

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ η Sega να εξαγοραστει απο την MS . Ιαπωνες σε Αμερικανικη κονσολα ; 

Η Sega ιδρύθηκε σαν αμερικανική εταιρεία φιλε μου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

spacer.png

Υπαρχει διαφορα στο χρωμα των πλαστικων με την τελικη εκδοση?

Πολυ ξεθωριασμενο μου φαινεται το πρωτοτυπο  series x

Αν δεις την ένταση των σκιών σε κάθε φωτογραφία, παίζει να είναι καθαρά θέμα φωτισμού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, non-serviam είπε

Αν δεις την ένταση των σκιών σε κάθε φωτογραφία, παίζει να είναι καθαρά θέμα φωτισμού.

Ναι παιζει και αυτο.Δεν ξερω παντως αν  βλεπετε καποια διαφορα στο πισω κομματι της κονσολας.Νομιζω παραμενει το ιδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αγοράσω τηλεόραση, την οποία θα συνδέσω και με HI-FI με δύο ηχειάκια. Αυτή η τηλεόραση θα είναι μάλλον Samsung (κυρίως λόγο steam link, το οποίο δεν ξέρω καν αν αξίζει λολ).

Έχω ένα χειριστήριο xbox360, σκεφτόμουν να αγοράσω και ένα series x όταν βγει ώστε να παίζω από stream του Η/Υ ο οποίος θα είναι σε άλλο δωμάτιο.

Επίσης σκέφτηκα πως μπορεί να χρειάζομαι για τις ταινίες και τα flac που θα κατεβάζω στο pc.... tv box ή mini pc ή κάτι τέτοιο. Θα χρειάζομαι;; (Είμαι άσχετος) Οι ταινίες θα είναι όλων των ειδών τα μεγέθη και τα είδη από σκατένιο 700 mb avi μέχρι mkv και... 40gb raw blueray files, ορισμένες φορές θα θέλω και Ελληνικούς υπότιτλους.

Οπότε μήπως σε τελική ανάλυση να πάρω ένα xbox;; Θα μου δώσει και ένα χειριστήριο μαζί(το οποίο αλλιώς θα έπρεπε να αγοράσω), θα παίζει τα παραπάνω (θα τα παίζει;;) και θα μπορώ να παίζω και καννα nextgen game. Κάνω λάθος στις προσδοκίες μου;; Μήπως θα τα παίζει όλα μια χαρά η τηλεόραση;; Μάλλον μιλάμε για την Samsung UE55TU7172.

Το playstation πως τα πάει σε αυτά τα πράγματα;; (Αναπαραγωγή mkv, bluray files, flac κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Sanjuro είπε

Θα αγοράσω τηλεόραση, την οποία θα συνδέσω και με HI-FI με δύο ηχειάκια. Αυτή η τηλεόραση θα είναι μάλλον Samsung (κυρίως λόγο steam link, το οποίο δεν ξέρω καν αν αξίζει λολ).

Έχω ένα χειριστήριο xbox360, σκεφτόμουν να αγοράσω και ένα series x όταν βγει ώστε να παίζω από stream του Η/Υ ο οποίος θα είναι σε άλλο δωμάτιο.

Επίσης σκέφτηκα πως μπορεί να χρειάζομαι για τις ταινίες και τα flac που θα κατεβάζω στο pc.... tv box ή mini pc ή κάτι τέτοιο. Θα χρειάζομαι;; (Είμαι άσχετος) Οι ταινίες θα είναι όλων των ειδών τα μεγέθη και τα είδη από σκατένιο 700 mb avi μέχρι mkv και... 40gb raw blueray files, ορισμένες φορές θα θέλω και Ελληνικούς υπότιτλους.

Οπότε μήπως σε τελική ανάλυση να πάρω ένα xbox;; Θα μου δώσει και ένα χειριστήριο μαζί(το οποίο αλλιώς θα έπρεπε να αγοράσω), θα παίζει τα παραπάνω (θα τα παίζει;;) και θα μπορώ να παίζω και καννα nextgen game. Κάνω λάθος στις προσδοκίες μου;; Μήπως θα τα παίζει όλα μια χαρά η τηλεόραση;; Μάλλον μιλάμε για την Samsung UE55TU7172.

Το playstation πως τα πάει σε αυτά τα πράγματα;; (Αναπαραγωγή mkv, bluray files, flac κλπ)

Λογικά με kodi είσαι καλυμμένος που υπάρχει στο one, σίγουρα θα υπάρχει και στο series x. Τώρα για streaming από το pc στο xbox δεν έχω ιδέα. Μπορεί να υπάρχει κάποιο app.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστω ότι βάζω game pass στο Χ. Έρχεται το καλοκαίρι. Μπορώ να, παρωτην κονσολα, στο εξοχικο που δεν υπάρχει ιντερνετ για, να παιξω offline τα, παιχνίδια που έχω κατεβασμένα? Η πρεοει να είμαι, συν δεμένος? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
59 minutes ago, GaGaS_Thess said:

Έστω ότι βάζω game pass στο Χ. Έρχεται το καλοκαίρι. Μπορώ να, παρωτην κονσολα, στο εξοχικο που δεν υπάρχει ιντερνετ για, να παιξω offline τα, παιχνίδια που έχω κατεβασμένα? Η πρεοει να είμαι, συν δεμένος? 

Μπορείς, για 30 ημέρες, μετά θέλει ξανά validation, οπότε κάνεις το κινητό σου hotspot, λογκάρεις και that's all.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, lepaterious είπε

Λογικά με kodi είσαι καλυμμένος που υπάρχει στο one, σίγουρα θα υπάρχει και στο series x. Τώρα για streaming από το pc στο xbox δεν έχω ιδέα. Μπορεί να υπάρχει κάποιο app.

Rainway app. για pc and Xbox.Προσωπικα δεν κατάφερα ποτέ να στριμάρω σωστά.

Εμφάνιζε  εικόνα αλλά σερνότανε. Αλλες φορες κόλλαγε στο αρχικό μενού κ.τ.λ

Εχω πολύ καιρο να ασχοληθώ, ήταν σε Beta φάση....ίσως τώρα να δουλεύει  σωστά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελαβα αυτο  πολυ ωραια πραγματα δεν ξερω αν θα μπορεσω να επωφεληθω εγω γιατι εχω gamepass ultimate μεχρι 10/8/2023 και ο περιορισμος 3 μηνων της Ms μου χαλαει την κρεμα οποτε η χανω ενετελω την συνδρομη ea access χωρις να παρω τιποτα η η Ms kκανει θαυμα και μου δινει τους εξτρα μηνες της μετατροπης

Screenshot_20201003-105903_Xbox.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Μπορείς, για 30 ημέρες, μετά θέλει ξανά validation, οπότε κάνεις το κινητό σου hotspot, λογκάρεις και that's all.

Δηλαδή παίρνω 1 μήνα game pass, κατεβάζω τα παιχνίδια που θέλω, πριν το τέλος του μήνα βγαίνω offline και παίζω άλλον ένα μήνα δωρεάν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...