Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, squib είπε

Pοτέ δεν μου άρεσαν οι κονσόλες και ήμουν φαν του pc. Πλέον δεν έχω pc και έχω 3 business laptops τα οποία καλύπτουν άλλες ανάγκες και δε κάνουν για gaming. Κάπου μέσα μου είπα ¨δε ξαναπερνάω άλλο lockdown χωρίς gaming" και κάπως έτσι προέκυψε το θέμα τι αγοράζω pc ή xbox .

Κατέληξα στο δεύτερο κυρίως για λόγους κόστους εφόσον ένα δυνατό gaming pc δε κάνει 500€ και δεν έχω ανάγκη για άλλο υπολογιστικό σύστημα. Xbox επέλεξα κυρίως για το game pass εφόσον είμαι περιστασιακός gamer και θέλω να περνάω την ώρα μου, θέλω ποικιλία γιατί βαριέμαι πανεύκολα και δεν είμαι μόνος στο σπίτι οπότε η ποικιλία θα βολέψει. 

Το θέμα ειναι λοιπόν series s ή series x? να προσθέσω ότι έχω μία sony 55" A1 oled. 

Ας πούμε ότι τα 200€ της διαφοράς δεν είναι τόσο θέμα αλλά εάν, με σωστά κριτήρια στη περίπτωση μου, ειναι πλεονασμος και με αυτά τα χρήματα θα μπορέσω να κάνω καλύτερη αγορά πχ δευτερο χειριστήριο κλπ.

Περίμενε λίγο. Θα πεταχτεί κάποιος να σου πει ότι φτιάχνεις καλύτερο σύστημα.

Πέρα από την πλάκα, πήγαινε απευθείας σε Χ. Κανενας πλεονασμός.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Bourdoulas είπε

Περίμενε λίγο. Θα πεταχτεί κάποιος να σου πει ότι φτιάχνεις καλύτερο σύστημα.

Πέρα από την πλάκα, πήγαινε απευθείας σε Χ. Κανενας πλεονασμός.

δε νομίζω να πέσουμε σε τέτοιο παραλογισμό! Μόνο η κάρτα γραφικών που θα στέκεται στα ίσια κάνει 400€.

x λοιπόν από σένα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Assassin's Creed Valhalla File Size Revealed for Xbox Consoles...

https://gamerheadquarters.com/news/assassins-creed-valhalla-install-size.html

3 λεπτά πριν, squib είπε

δε νομίζω να πέσουμε σε τέτοιο παραλογισμό! Μόνο η κάρτα γραφικών που θα στέκεται στα ίσια κάνει 400€.

x λοιπόν από σένα. 

Ξεκαθαρα κι απο μενα εφοσον τα χρηματα οπως φαινεται δεν ειναι θεμα...

Επεξ/σία από kostiger
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, kostiger είπε

Assassin's Creed Valhalla File Size Revealed for Xbox Consoles...

https://gamerheadquarters.com/news/assassins-creed-valhalla-install-size.html

Ξεκαθαρα κι απο μενα εφοσον τα χρηματα οπως φαινεται δεν ειναι θεμα...

δεν είνα θέμα για μια αγορά που θα κρατήσω για αρκετά χρόνια όπως δείχνει η ιστορία με τη περιοδικότητα των μοντέλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, squib είπε

δεν είνα θέμα για μια αγορά που θα κρατήσω για αρκετά χρόνια όπως δείχνει η ιστορία με τη περιοδικότητα των μοντέλων.

Ακομα κι αν υποθεσουμε οτι θα υπαρξει mid gen refresh και απο τη στιγμη που εχε4ις επιλεξει ΧΒΟΧ, ξεκαθαρα κατα τη γνωμη μου, χωρις δισταγμο και δευτερες σκεψεις θα πας στο μεγαλο. Θα εχεις μεταξυ αλλων πολυ πιο ισχυρη gpu, περισσοτερη ram και διπλασιο αποθηκευτικο χωρο για 200 ευρω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, kostiger είπε

Ακομα κι αν υποθεσουμε οτι θα υπαρξει mid gen refresh και απο τη στιγμη που εχε4ις επιλεξει ΧΒΟΧ, ξεκαθαρα κατα τη γνωμη μου, χωρις δισταγμο και δευτερες σκεψεις θα πας στο μεγαλο. Θα εχεις μεταξυ αλλων πολυ πιο ισχυρη gpu, περισσοτερη ram και διπλασιο αποθηκευτικο χωρο για 200 ευρω..

θα συμφωνήσω και δε θέλω να δώσω χρήματα για το s και να μη τραβάει μετά από 2-3 χρόνια από την άλλη είμαι 5 χρόνια χωρίς gaming οπότε δεν ειναι και προτεραιότητα. Όλα λένε x πάντως , ή το κάνεις ή οχι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, squib είπε

θα συμφωνήσω και δε θέλω να δώσω χρήματα για το s και να μη τραβάει μετά από 2-3 χρόνια από την άλλη είμαι 5 χρόνια χωρίς gaming οπότε δεν ειναι και προτεραιότητα. Όλα λένε x πάντως , ή το κάνεις ή οχι!

Ναι εντάξει αν έχεις 4k tv πραγματικά η διαφορά είναι τεράστια απο το ένα στο άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chncynic είπε

Ναι εντάξει αν έχεις 4k tv πραγματικά η διαφορά είναι τεράστια απο το ένα στο άλλο

αυτή έχω σε 55"

 

https://www.sony.gr/electronics/tileoraseis/a1-series

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Billie13 είπε

Πας κατευθείαν για series X.Δεν υπάρχει άλλη σκέψη.

νομίζω ότι και εγώ μέσα εκεί κλείνω απλά θέλω να κάνω μια αγορά που να έχει κάποια βάση και όχι από παρόρμηση. Το ότι ο x είναι πολύ καλύτερο το ξέρουμε το θέμα είναι σε ποιους αναφέρεται το s και αν ανήκω σε αυτό το target group! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά απο μεγάλης απουσίας οποιασδήποτε προώθησης του Xbox στην Ελλάδα, η MS επιτέλους ανέθεσε σε μια εταιρία το promotion του Xbox. Δεν ειναι κάποια επιστροφή του Xbox Greece, παραμένουμε τμήμα του Xbox Italy, απλά τουλάχιστον υπάρχει πλέον εστω και ένας άνθρωπος να ασχολείται με μια τυπική προώθηση της κονσόλας στην Ελλάδα.

Άντε να δούμε. Ελπίζω να μην περιοριστούν σε ένα ετησιο Arena με μαιντανούς και ενα κακοβαμενο ΠΑΟ Xbox και να δουμε μια ουσιαστική υποστήριξη.

 

 

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας.παιδια έχουμε καμία ιδέα για την κατάσταση των προπαραγγελιων του xbox series x?έχω προπαραγγειλει και επειδή ανυπομονώ να το παραλάβω δεν ξέρω κατά πόσο θα είμαι από τους τυχερούς της day one ή θα περιμένω κάνα μηνα+ για την επόμενη φουρνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimosxania είπε

Καλημέρα σας.παιδια έχουμε καμία ιδέα για την κατάσταση των προπαραγγελιων του xbox series x?έχω προπαραγγειλει και επειδή ανυπομονώ να το παραλάβω δεν ξέρω κατά πόσο θα είμαι από τους τυχερούς της day one ή θα περιμένω κάνα μηνα+ για την επόμενη φουρνια

καλησπέρα, δε θα υπάρχει θέμα από ότι έμαθα από μεγάλη αλυσίδα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι.περασα καραντίνα με xbox 360 και το δάχτυλο πάνω στο προσθήκη στο καλάθι για ps4 και κρατήθηκα περιμένοντας την νέα γενιά.τωρα έχω φαγωθεί και κανω σαν μικρό παιδί για να παραλάβω day one το series x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, music_lover είπε

Καλή είδηση αλλά θα πωλούν σε μειωμένες τιμές όταν η επίσημη τιμή της ms είναι στα 220 ευρώ?

Δεν νομίζω σε αυτό να καθορίζει η ms την τιμή, φαντάζομαι πως με τον καιρό θα πέσει η τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...