Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, dimosxania είπε

Μακάρι.περασα καραντίνα με xbox 360 και το δάχτυλο πάνω στο προσθήκη στο καλάθι για ps4 και κρατήθηκα περιμένοντας την νέα γενιά.τωρα έχω φαγωθεί και κανω σαν μικρό παιδί για να παραλάβω day one το series x

εγώ έφτιαξα όλες τις συνταγές του Πετρετζίκη άστα γάματα...12 κιλά πήρα. Οπότε xbox series x από ότι δείχνει η κατάσταση.

Έχω παραγγείλει και μίλησα με το κατάστημα και μου είπαν τα παιδιά εκεί ότι όλα δείχνουν οκ και δε θα έχουν προβλήματα με τις παραδόσεις . Και εγώ όσο καιρό εργαζόμουν σε αλυσίδες πάντα απο ps θυμάμαι να μέναμε και να είχε ξεπουλήσει παρά από xbox. Πιστεύω το μεγάλο client base θα κάνει πάλι δουλίτσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά και Πετρετζίκη τιμήσαμε αρκετά κιόλας και αυτό ακόμα φαίνεται δυστυχώς 😂.

 

Προπαρηγγειλα από παμπλικ και δεν έχει μια βδομάδα,ελπίζω να μπορώ να παραλάβω 10 Νοεμβρίου και απλά να λιωσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dimosxania είπε

Καλά και Πετρετζίκη τιμήσαμε αρκετά κιόλας και αυτό ακόμα φαίνεται δυστυχώς 😂.

Προπαρηγγειλα από παμπλικ και δεν έχει μια βδομάδα,ελπίζω να μπορώ να παραλάβω 10 Νοεμβρίου και απλά να λιωσω

Public Media μία επιχείρηση πλεόν (εδώ και καιρό) εγώ απο Media και έχω ενημέρωση ότι θα παραλάβα κανονικά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, squib είπε

νομίζω ότι και εγώ μέσα εκεί κλείνω απλά θέλω να κάνω μια αγορά που να έχει κάποια βάση και όχι από παρόρμηση. Το ότι ο x είναι πολύ καλύτερο το ξέρουμε το θέμα είναι σε ποιους αναφέρεται το s και αν ανήκω σε αυτό το target group! 

Έχεις oled 4K.Δεν υπάρχει κάτι άλλο να σκεφτείς.Δε μιλάμε για παρόρμηση αλλά για σωστή αγορά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Billie13 είπε

Έχεις oled 4K.Δεν υπάρχει κάτι άλλο να σκεφτείς.Δε μιλάμε για παρόρμηση αλλά για σωστή αγορά.

ναι έτσι λέω και εγώ αλλά ξέρεις πολλές φορές η γνώμη ενός εξωτερικού παρατηρητή μπορεί να σε κάνει να δεις αλλιώς μια κατάσταση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, squib είπε

νομίζω ότι και εγώ μέσα εκεί κλείνω απλά θέλω να κάνω μια αγορά που να έχει κάποια βάση και όχι από παρόρμηση. Το ότι ο x είναι πολύ καλύτερο το ξέρουμε το θέμα είναι σε ποιους αναφέρεται το s και αν ανήκω σε αυτό το target group! 

Διαθετεις τηλεοραση με msrp 3000$. Σιγουρα δεν απευθυνεται σε εσενα...

Ακομα κι αν την απεκτησες στα μισα χρηματα σε 96 δοσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, squib είπε

ναι έτσι λέω και εγώ αλλά ξέρεις πολλές φορές η γνώμη ενός εξωτερικού παρατηρητή μπορεί να σε κάνει να δεις αλλιώς μια κατάσταση. 

Series X.... το xbox το καλό!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kostiger είπε

Διαθετεις τηλεοραση με msrp 3000$. Σιγουρα δεν απευθυνεται σε εσενα...

Ακομα κι αν την απεκτησες στα μισα χρηματα σε 96 δοσεις.

την απέκτησα σε καλή τιμή απλά. τόσο καλή που δε μπορούσα να πω όχι . δόσεις ποτέ δε χρησιμοποιώ. εάν έχω ψωνίζω εάν όχι δε ψωνίζω. Έχω ψηθεί για το x αλλά καθώς δεν είμαι gamer σκεφτόμουν μήπως πάρω το μικρό. Φυσικά το x θα δέσει με την oled αλλά εδώ να προσθέσω ότι δεν έχει hdmi 2.1 αλλά 2.0 οπότε 4Κ@60hz και όχι 120

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, music_lover είπε

Καλή είδηση αλλά θα πωλούν σε μειωμένες τιμές όταν η επίσημη τιμή της ms είναι στα 220 ευρώ?

Δείχνει μια διάθεση να ακολουθήσουν τις εξελίξεις. Σίγουρα δεν είναι όσο απλα τα πράγματα όσο στο PS5 που θα έχει 100% τιμές αγοράς, αλλά είναι απλά ένδειξη ότι το καπέλο θα είναι μεσαίου μεγέθους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, squib είπε

την απέκτησα σε καλή τιμή απλά. τόσο καλή που δε μπορούσα να πω όχι . δόσεις ποτέ δε χρησιμοποιώ. εάν έχω ψωνίζω εάν όχι δε ψωνίζω. Έχω ψηθεί για το x αλλά καθώς δεν είμαι gamer σκεφτόμουν μήπως πάρω το μικρό. Φυσικά το x θα δέσει με την oled αλλά εδώ να προσθέσω ότι δεν έχει hdmi 2.1 αλλά 2.0 οπότε 4Κ@60hz και όχι 120

Δεν υπάρχει κανένα θέμα πας σε Χ καρφωτός και θα γουστάρεις και τρελά με την τηλεόραση που έχεις 👍

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, squib είπε

την απέκτησα σε καλή τιμή απλά. τόσο καλή που δε μπορούσα να πω όχι . δόσεις ποτέ δε χρησιμοποιώ. εάν έχω ψωνίζω εάν όχι δε ψωνίζω. Έχω ψηθεί για το x αλλά καθώς δεν είμαι gamer σκεφτόμουν μήπως πάρω το μικρό. Φυσικά το x θα δέσει με την oled αλλά εδώ να προσθέσω ότι δεν έχει hdmi 2.1 αλλά 2.0 οπότε 4Κ@60hz και όχι 120

Δεν υπονοησα τιποτα αδερφε. Πολυ καλα εκανες, προκειται για εξαιρετικο μοντελο κι ας μην εχει ως γνωστον 2.1 HDMI. Gamer δεν εισαι μπορει και να γινεις. Εαν εχεις την ανεση να παρεις το μεγαλο κανε το. Στην τελικη αν δεν κολλησεις με το Χ δεν θα κολλουσες ουτε με το S. Του τραβας ενα πουλημα και ξεμπερδευεις. Το εξαντλησαμε θεωρω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kostiger είπε

Δεν υπονοησα τιποτα αδερφε. Πολυ καλα εκανες, προκειται για εξαιρετικο μοντελο κι ας μην εχει ως γνωστον 2.1 HDMI. Gamer δεν εισαι μπορει και να γινεις. Εαν εχεις την ανεση να παρεις το μεγαλο κανε το. Στην τελικη αν δεν κολλησεις με το Χ δεν θα κολλουσες ουτε με το S. Του τραβας ενα πουλημα και ξεμπερδευεις. Το εξαντλησαμε θεωρω.

δε θεώρησα ποτέ ότι υπονόησεςκάτι !! κουβεντα για τη φάση μας κάνουμε! ναι νομίζω και πολύ το ζαλίσαμε! θα εκτελέσω το order!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβαινω τον προβληματισμο με την θερμοτητα, αν μη τι αλλο δειχνει οτι το συστημα ψυξης δουλευει ικανοποιητικα.

απο κει και περα χωρις νουμερα, δεν βγαζει κανεις συμπερασματα. το "it is too hot" ενω βαζει το χερι του πανω στον εξαεριστηρα, δεν λεει απολυτως τιποτα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...