Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, gtsoui είπε

Εγώ φίλε το πάω ανάποδα...σκέφτομαι ότι αν πάω στο τελευταίο και μετά στο προηγούμενο θα ξενερώσω.... Πχ έχω παίξει παλιά τα gears 1 και 2 και μέχρι εκεί και φοβάμαι ότι αν πάω στο 5 δεν θα ευχαριστηθώ τόσο τα προηγούμενα. 

Μπορεί όμως και να παίξω Gears Tactics μιας και μου αρέσουν πολύ τέτοιου στυλ παιχνίδια.

Καλά αν έχεις χρόνο παίξτα όλα, εννοείται, αλλά συνήθως βγαίνουν συνέχεια νέα games και δεν προλαβαίνουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Daredevil είπε

Εντάξει θεϊκό αυτό με τα ψυγεία:) 

Νταξει θεϊκό αδερφέ δε λέω αλλά πολύς ντόρος για το τίποτα. Η κονσόλα πρέπει να επικεντρωθεί στα παιχνίδια που πάσχει. Καλές οι κινήσεις εντυπωσιασμού αλλά δεν αρκούν για πωλήσεις.  Θυμίζω παλιά στο πλευ 2 μπορούσες δήθεν να ελέγξεις πυραύλους. Φούμαρα φυσικά, τα λέγαμε στη γειτονιά και γελάγαμε, αλλά είχε παιχνίδια να πέξεις με το κιλό. 

  • Like 2
  • Confused 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, PSMenidi7 said:

Νταξει θεϊκό αδερφέ δε λέω αλλά πολύς ντόρος για το τίποτα. Η κονσόλα πρέπει να επικεντρωθεί στα παιχνίδια που πάσχει. Καλές οι κινήσεις εντυπωσιασμού αλλά δεν αρκούν για πωλήσεις.  Θυμίζω παλιά στο πλευ 2 μπορούσες δήθεν να ελέγξεις πυραύλους. Φούμαρα φυσικά, τα λέγαμε στη γειτονιά και γελάγαμε, αλλά είχε παιχνίδια να πέξεις με το κιλό. 

Δεν έχω παρατηρήσει κάποια έλλειψη παιχνιδιών. 

Έχεις Xbox και δεν έχεις τι να παίξεις? 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, PSMenidi7 είπε

Νταξει θεϊκό αδερφέ δε λέω αλλά πολύς ντόρος για το τίποτα. Η κονσόλα πρέπει να επικεντρωθεί στα παιχνίδια που πάσχει. Καλές οι κινήσεις εντυπωσιασμού αλλά δεν αρκούν για πωλήσεις.  Θυμίζω παλιά στο πλευ 2 μπορούσες δήθεν να ελέγξεις πυραύλους. Φούμαρα φυσικά, τα λέγαμε στη γειτονιά και γελάγαμε, αλλά είχε παιχνίδια να πέξεις με το κιλό. 

23 Studios are active in development. Δεν είναι φασολάδα τα games να είναι έτοιμα σε μία ωρούλα.

 

29 λεπτά πριν, teosard είπε

 

Marketing ναι, αλλά πολύ έξυπνο! Εντυπωσιακό βασικά, θέλω κι εγώ ένα τέτοιο ψυγείο....!

  • Like 6
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, NickTG είπε

Δεν έχω παρατηρήσει κάποια έλλειψη παιχνιδιών. 

Έχεις Xbox και δεν έχεις τι να παίξεις? 

Όχι Xbox φίλε δεν είχα ποτέ, έχω όλα τα πλευ έξω από το 4 που δεν αξίωσα να πάρω λόγο λεφτων. Όλοι στη γειτονιά πλευ έχουμε αλλά ένας παλίκαρος έχει χβοχ και παίζω που και που, έχει κάποια καλά παιχνίδια. Αλλά λίγα, όλα τα αλλά τα έχουμε στο πλευ. Σήμερα διάβασα πως το halo 5 δεν θα πάρει αναβάθμιση για νέα γενιά. Άμα τη βρω την είδηση θα την ανεβάσω.
 

Μα είναι δυνατόν; Αυτό είναι το νούμερο 1 παιχνίδι που πρέπει να στηρίζει η Microsoft. Μέχρι και στο κουτί της κονσόλας έχει το Halo. 

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, PSMenidi7 said:

Αλλά λίγα, όλα τα αλλά τα έχουμε στο πλευ

Τι σχέση έχει αν υπάρχουν και στο PlayStation? 

To Halo 5 δεν θα πάρει update στο στυλ του Master Chief Collection αλλά και πάλι θα παίζει σε υψηλότερη ανάλυση εφόσον είναι ξεκλείδωτη. 

Και πάλι βέβαια δεν βλέπω τι σχέση έχει αυτό. Η Sony θα δώσει update για όλα της τα παιχνίδια? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, anamenos είπε

Η Microsoft είναι πολύ ακομπλεξαριστη σε αυτή την γενιά , δεν έχουν κανένα θέμα ούτε καν με τον αυτοσαρκασμό. 

Ίσως γιατί και η χειρότερη δυσφήμηση είναι διαφήμιση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο efficient η RDNA2 του XBOX από PC!


We have a SMASH driver model. The games on the binaries implement the hardware layed out data that the GPU eats directly - it's not a HAL layer abstraction. MS also re-writes the driver and smashes it  together, we replace that and the firmware in the GPU. It's significantly more efficient than the PC.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λιγα λογια πιστευω σε 2 χρονακια αυτος που θα εχει να επιλεξει ps η xbox θα ειναι ακριβως στην μεση. Δεν θα γινεται στο μυαλο σου να μην παιξεις καποια αποκλειστικά στο ps αλλα το ιδιο θα σκεφτεσαι και για το xbox. Κερδισμενος θα ειναι οποιος παιζει και στις 2 μεριες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...