Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με δεδομενο οτι το xbox εχει υψος κοντα στα 30εκ και ο αερας βγαινει απο την πανω μερια, λετε να εχω προβλημα που θα τοποθετηθει σε μερος με υψος μονο 35εκ? 

Το φοβαμαι αρκετα να πω την αληθεια. Πλαγιαστα δεν ξερω αν μπορω να το βαλω γιατι θα πιασει χωρο και για αλλες κονσολες που θα βαλω διπλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

40 λεπτά πριν, gtsoui είπε

 γιατι θα πιασει χωρο και για αλλες κονσολες που θα βαλω διπλα...

Ντροπη σου.. γιατι να βαλεις αλλες κονσολες διπλα; χαλας την πιατσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Με δεδομενο οτι το xbox εχει υψος κοντα στα 30εκ και ο αερας βγαινει απο την πανω μερια, λετε να εχω προβλημα που θα τοποθετηθει σε μερος με υψος μονο 35εκ? 

Το φοβαμαι αρκετα να πω την αληθεια. Πλαγιαστα δεν ξερω αν μπορω να το βαλω γιατι θα πιασει χωρο και για αλλες κονσολες που θα βαλω διπλα...

Χωρίς να θέλω να σε επηρεάσω, θεωρώ οτι θα πρέπει να έχεις περισσότερο χώρο για να βγαίνει ο αέρας. Έστω και για ψυχολογικούς λόγους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, gregpec2 είπε

Χωρίς να θέλω να σε επηρεάσω, θεωρώ οτι θα πρέπει να έχεις περισσότερο χώρο για να βγαίνει ο αέρας. Έστω και για ψυχολογικούς λόγους.

Δεν θα εχει προβημα ο φιλος γιατι διαβασα πως κανανε επιτηδες να κλεισουν το πανω μερος του χβοχ που ειναι ο μεγαλος ανεμιστηρας και ο αερας αρχισε να βγενει απο πισω. Εχουν κανει φοβερη δουλεια στην κονσολα σε αυτο. Ελεγε στο αρθρο πως ανεβηκε η θερμοκρασια οταν εκελεισαν απο πανω τον εξαερισμο αλλα η κονσολα συνεχισε απροβληματιστα. Αμα το βρω παλι θα το ανεβασω για ολους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Με δεδομενο οτι το xbox εχει υψος κοντα στα 30εκ και ο αερας βγαινει απο την πανω μερια, λετε να εχω προβλημα που θα τοποθετηθει σε μερος με υψος μονο 35εκ? 

Το φοβαμαι αρκετα να πω την αληθεια. Πλαγιαστα δεν ξερω αν μπορω να το βαλω γιατι θα πιασει χωρο και για αλλες κονσολες που θα βαλω διπλα...

Κοίτα, δεν θα είναι και το καλύτερο, αν και γενικά 5 εκατοστά είναι αρκετός χώρος να να μήν μπουκώσει. Τώρα πλάγια, είναι αρκετά μικρή η κονσόλα σχετικά με τις προηγούμενες ή το ps5 ας πούμε. Αν δεν χωράει αυτό πλάγια, δεν χωράει τπτ πλάγια ^_^ πας για καινούριο έπιπλο, η διαλέγεις τι θα έχεις κουμπωμένο κάθε φορά

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενω πως και πως το Darktide που αν και δεν ειμαι πολυ του online (εως καθολου) ειναι στο setting του warhammer 40k!!

Δυστυχως ειναι για το 2021 και χωρις καν ακομα gameplay trailer:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντυπωση ότι τα games with gold του Νοεμβρίου λόγω της, κυκλοφορίας της, κονσόλας θα είναι παρα πολυ δυνατά. Τι λέτε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει κανένα νέο για τις προπαραγγελίες;  Μόλις έδωσα το one x, για την προπαραγγελία που έκανα στα public η απαντησή που μου έδωσαν είναι ¨Οι προπαραγγελίες θα εξυπηρετηθούν με σειρά προτεραιότητας"  (τι να πω, φοβερή απάντηση....) και σε αρκετά video έχω ακούσει ότι η καινούργια παραλαβή πάει για 2021. Με βλέπω να μένω μπουκάλα...

Επεξ/σία από gdal73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω κανει απο το πλαίσιο 2..και ο Λι 2 είναι, στην πρώτη 20 ΑΔΑ των παραγγελιων. Την Παρασκευη που μιλησα μαζι τους μου είπαν ότι λογικά θα παραλανω day 1  αλλά ακόμα δεν τους έχουν πει ποσες κονσόλες θα δώσουν οπότε αν και μικρη η πιθανοτητα μπορεί και να μην... 

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Εχω κανει απο το πλαίσιο 2..και ο Λι 2 είναι, στην πρώτη 20 ΑΔΑ των παραγγελιων. Την Παρασκευη που μιλησα μαζι τους μου είπαν ότι λογικά θα παραλανω day 1  αλλά ακόμα δεν τους έχουν πει ποσες κονσόλες θα δώσουν οπότε αν και μικρη η πιθανοτητα μπορεί και να μην... 

Thanks, προφανώς υπάρχει διαφορά σε σχέση με το PS5 που τους είπαν πόσες κονσόλες θα πάρουν και ανάλογα εστείλαν μηνύματα για παραλαβή day 1. Μου κάνει εντύπωση πάντως γιατί  σε κάποιο podcast ακουσα, καταρχήν ότι ο αριθμός των κονσολών XBOX είναι αναλογικά μεγάλος (σε σχέση με το μερίδιο της αγοράς) και κατά δεύτερο είπαν η ΜS  ακολούθησε διαφορετική προσέγγιση σε σχέση με την Sony έχοντας προπωλήσει το σύνολο της ποσότητας που είναι διαθέσιμο στην ελληνική αγορά κατευθείαν στις αλυσίδες...Ίσως για την όλη κατάσταση να πάιζει ρόλο ότι πλέον η MS έχει εκπρόσωπο για την ελληνική αγορά...Κοντός ψαλμός πλέον, 2 βδομάδες μείνανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, GaGaS_Thess said:

Έχω την εντυπωση ότι τα games with gold του Νοεμβρίου λόγω της, κυκλοφορίας της, κονσόλας θα είναι παρα πολυ δυνατά. Τι λέτε? 

Μακάρι! Αν και χλωμό το κόβω. 

2 hours ago, gdal73 said:

Υπάρχει κανένα νέο για τις προπαραγγελίες;  Μόλις έδωσα το one x, για την προπαραγγελία που έκανα στα public η απαντησή που μου έδωσαν είναι ¨Οι προπαραγγελίες θα εξυπηρετηθούν με σειρά προτεραιότητας"  (τι να πω, φοβερή απάντηση....) και σε αρκετά video έχω ακούσει ότι η καινούργια παραλαβή πάει για 2021. Με βλέπω να μένω μπουκάλα...

Το καλό είναι ότι δε θα γίνει ο πανικος που θ γίνει με το ps5. Σίγουρα κάποια κατάστηματα θα έχουν αρκετό στοκ. Έτσι πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...