Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, jimtriol said:

Μια ερωτηση πανω σε αυτο αν ξερεις να μου απαντησεις λιγο οφ τοπικ βεβαια ,επειδη εχω τη Σαμι Q80t ,περα απο τα games για νετφλιξ πχ ειναι καλυτερο να βλεπεις μεσω της υπηρεσιας του x box η απο το application της τβ για να υποστηριζει το 10+?

Έχω την περσινή Q85R, θεωρώ ότι είναι καλύτερα από την εφαρμογή στην TV και βασικό είναι ότι στο Xbox χρειάζεται κάθε φορά να βγάζεις το game mode για να απολαύσεις την ίδια ποιότητα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, malias4 είπε

•Ποιο δυνατη κονσολα ;   check 

•Ιδια τιμη με τον ανταγωνισμο ;   check

•Σχεδον το μισο μεγεθος απο τον ανταγωνισμο ;   check 

•Full rdna2 σε αντιθεση με ΚΑΤΙ ΣΑΝ rdna2 γεροντας Παισιος version ;   check 

•23 game studios που σε ενα δυο χρονια θα γεμισουν την αγορα exclusives ;  check 

•Game pass με ολα τα exclusives day one κ αλλα 100+ παιχνιδια ;  check σου λεω 😄

•Ea play δωρεαν στο game pass χωρις εξτρα κοστος ;  check λεμε δεν καταλαβαινεις 

5CBF2B3C-A914-42EE-8F35-4857442DF041.jpeg

- Μόνο το Xbox Series X Dolby Atmos ; check

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πραγματικά έχουν πάρει Απίστευτα ταλέντα και developers ίσως δεν αργήσει και αυτό το ΑΑΑΑ που έλεγε ένας "Παλίκαρος"from menidi city 😏 πιστεύω πως αν τους αξιοποιήσουν σωστά,θα κάνουν παππάδες,ακόμη βέβαια χρειάζεται χρόνο η όλη δουλειά,δεν ξέρω πάντος και το τι θα μπορούσαμε να είχαμε δει ήδη απο το 2021 εάν δεν υπήρχε ο σκατοιός που χάρη σαυτόν παίρνουν αναβολές τα πάντα... 

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την iniative 60 ατομα ειναι...πως προκυπτει το ΑΑΑΑ? Μακαρι να βγαλουν κατι εξαιρετικο, παντως η φημη που κυκλοφορουσε εντονα ειναι οτι δουλευουν σε καποιο GAAS παιχνιδι στο συμπαν του  perfect dark....Σιγουρα ομως ειναι αρκετα πιο πισω στο development απο οποιοδηποτε αλλο στουντιο της MS. 

Ελπιζω να αρχισουν να δειχνουν συντομα next gen παιχνιδια ωστε να δουμε τις πραγματικες δυνατοτητας της κονσολας...ειναι κριμα να εχεις τετοια specs και τα στουντιο σου να μη συμβαδιζουν...θελουμε να δουμε ninja theory, το νεο fable, το νεο της iniative κτλ...

 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
31 minutes ago, kostiger said:

Xbox Game Pass Is “Completely Sustainable The Way It Is,” Says Spencer..

https://gamingbolt.com/xbox-game-pass-is-completely-sustainable-the-way-it-is-says-spencer

Αποκλείεται, αφού στο insomnia διάβασα ότι μπαίνουν μέσα με κάθε συνδρομή.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, anamenos είπε

Και support για HDR10+ για όσους έχουν Samsung TVs. (Sorry αν τα ανάφερε κάποιος άλλος) 

https://www.whathifi.com/news/xbox-series-x-will-apparently-support-hdr10-as-well-as-dolby-vision

Το είχα ρωτήσει και εγώ και το έσβησαν για off-topic,καλύτερα να αναφέρουμε συνέχεια ότι τα games θα βγούν και σε PC (και σε android και ios πλέον) λες και είναι αρνητικό!!

Μην αναφέρουμε features που μπορεί να ενδιαφέρουν κάποιους...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Cygnus είπε

Συγγνώμη εκ των προτέρων αν έχει ήδη απαντηθεί νωρίτερα. Με τις νέες κονσόλες θα έχουμε κάποιο θέμα αν η TV δεν υποστηρίζει 120Hz και HDMI 2.1;

Μην αγχώνεσαι όλο το θρέντ επανάληψη είναι να τα καταλάβουμε καλύτερα! ΄Δεν θα έχεις κανένα θέμα αν θέλεις 60Hz + 4K που θα είναι το στανταρ. Τα παραπάνω χαρακτηριστικά χρειάζονται για native 4k + 120Hz που δεν νομίζω να υπάρξουν κάν πολλά παιχνίδια που το υποστηρίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stafftw είπε

Το είχα ρωτήσει και εγώ και το έσβησαν για off-topic,καλύτερα να αναφέρουμε συνέχεια ότι τα games θα βγούν και σε PC (και σε android και ios πλέον) λες και είναι αρνητικό!!

Μην αναφέρουμε features που μπορεί να ενδιαφέρουν κάποιους...

Σαν θετικό το ανέφερα, εσύ γιατί το βλέπεις ως αρνητικό?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα guys🙂 έχει κανείς κάποιο νεότερο για το αν θα παραλαβουμε day one όσοι έχουμε κάνει προπαραγγελια.. Έκανα από τους πρώτους στο public αλλά ακόμα δεν έχω καμία ενημέρωση😩😩

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...