Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, gtsoui είπε

Στην προπαραγγελία που έκανα στα public για το series x, δεν έγραφε όπως στο ps5 ότι δηλαδή έχουν εξαντληθεί τα κομμάτια της πρώτης παρτίδας. 

Και την έκανα πριν κάμποσες μέρες.... Άρα να ελπίζω για day one και στο xbox?!!

Πιστευω θα παραλαβεις φιλε μου. Το xbox δεν εχει τοσο πολυ ζητηση οσο το play

απλα μεχρι τοτε με το lock down ποιος ξερει

Επεξ/σία από malias4
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, Havik είπε

To Xbox τι api χρησιμοποιεί; DX12 ultimate ή κάποιο άλλο;

Απ'ότι λένε είναι DXU12 + κάποια πράγματα έξτρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, malias4 είπε

Πιστευω θα παραλαβεις φιλε μου. Το xbox δεν εχει τοσο πολυ ζητηση οσο το play

απλα μεχρι τοτε με το lock down ποιος ξερει

Εμένα μου είπαν ότι έχουν εξαντληθεί νωρίς τα SeriesX! ασχέτως αν σε αφήνει να κάνεις παραγγελία...οι περισσότεροι που έκαναν μετέπειτα παραγγελία θα παραλάβουν από τέλη Νοεμβρίου κοντά στο black friday.  Για το ποιος θα παραλάβει πρώτος και ποιος έχει σειρά από την πρώτη φουρνιά δεν το ξεκαθαρίζουν....."θα σας σταλεί μήνυμα στο κινητό" μου είπανε επανειλημμένα.

Φυσικά όπως είθισται στην Ελλάδα άμα δεν έχεις βύσμα δεν γίνεται τίποτα... 

μετά την καθυστέρηση του Cyberpunk άμα δεν έχω 10 Νοεμβρίου την κονσόλα και μου πούνε τέλη Νοεμβρίου, σκέφτομαι να ακυρώσω την παραγγελία και να την πάω για το νέο έτος...

Δεν περίμενα όμως να υπάρχει τέτοιο πρόβλημα με το Xbox, μιας και στην Ελλάδα οι περισσότεροι υποτίθεται παίρνουν playstasion. Αφήστε κάτω το SeriesX ρε!!! δεν φτάνει για όλους!!!

14 λεπτά πριν, Havik είπε

To Xbox τι api χρησιμοποιεί; DX12 ultimate ή κάποιο άλλο;

DirectX12 Ultimate+Box =  XBOX

  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, chncynic είπε

Λογικό. Εδώ το PS5 δεν μπορεί να τρέξει native 4k/60fps το Demons Souls που είναι φτιαγμένο πάνω στην κονσόλα, θα τρέξει τα συνήθως unoptimized multiplatform παιχνίδια της Ubisoft; 

  • Like 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, jokul7 είπε

Λογικό. Εδώ το PS5 δεν μπορεί να τρέξει native 4k/60fps το Demons Souls που είναι φτιαγμένο πάνω στην κονσόλα, θα τρέξει τα συνήθως unoptimized multiplatform παιχνίδια της Ubisoft; 

Ε εντάξει δεν πάει έτσι - Όταν κάτι είναι exclusive δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης. Μπορεί να είναι συνειδητή επιλογή των devs. Αλλα σε 3rd party ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, jokul7 είπε

Λογικό. Εδώ το PS5 δεν μπορεί να τρέξει native 4k/60fps το Demons Souls που είναι φτιαγμένο πάνω στην κονσόλα, θα τρέξει τα συνήθως unoptimized multiplatform παιχνίδια της Ubisoft; 

Για να ξέρεις το AC Valhalla τρέχει επίσης  full 4k 60fps και στο PS5. 

Και δεν είναι τίποτα λογικό. 

Επεξ/σία από cocous
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.pushsquare.com/news/2020/09/looks_like_assassins_creed_valhalla_will_be_60fps_4k_on_ps5

 

https://www.psu.com/news/assassins-creed-valhalla-reportedly-runs-at-4k-60fps-on-ps5-will-use-3d-audio-and-ssd/

 

Ένα από τα πολλά που το λένε αλλά πραγματικά θα πρέπει να μην έχεις καθόλου αντίληψη αν πιστεύεις ότι η υποτίθεμενη extra δύναμη του SX θα κάνει την κονσόλα να παίζει 4κ60 οταν δεν θα μπορεί το ps5. 

Πραγματικά το πιστεύεις αυτό? 

Επεξ/σία από cocous
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cocous είπε

https://www.pushsquare.com/news/2020/09/looks_like_assassins_creed_valhalla_will_be_60fps_4k_on_ps5

Ένα από τα πολλά που το λένε αλλά πραγματικά θα πρέπει να μην έχεις καθόλου αντίληψη αν πιστεύεις ότι η υποτίθεμενη extra δύναμη του SX θα κάνει την κονσόλα να παίζει 4κ60 οταν δεν θα μπορεί το ps5. 

Πραγματικά το πιστεύεις αυτό? 

Δεν μιλάω για upscaled 4k. Το Χbox δηλώνει ότι είναι η μόνη κονσόλα που θα τρέξει το AC Valhalla σε native 4k/60fps. Λες να λένε ψέματα;

  • Like 5
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jokul7 είπε

Δεν μιλάω για upscaled 4k. Το Χbox δηλώνει ότι είναι η μόνη κονσόλα που θα τρέξει το AC Valhalla σε native 4k/60fps. Λες να λένε ψέματα;

Εννοείται ότι δεν λένε ψέματα αλλά επίσης και στο ps5 μιλάνε για native 4k 60fps. Το έχω δει σε πολλά site.  

Το hardware των δύο κονσολών είναι σχεδόν ισοδύναμο. Δεν θα φανούν διαφορές. Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε. Πλέον τα παιχνίδια είναι το κριτήριο της επιτυχίας. 

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, cocous είπε

https://www.pushsquare.com/news/2020/09/looks_like_assassins_creed_valhalla_will_be_60fps_4k_on_ps5

https://www.psu.com/news/assassins-creed-valhalla-reportedly-runs-at-4k-60fps-on-ps5-will-use-3d-audio-and-ssd/

Ένα από τα πολλά που το λένε αλλά πραγματικά θα πρέπει να μην έχεις καθόλου αντίληψη αν πιστεύεις ότι η υποτίθεμενη extra δύναμη του SX θα κάνει την κονσόλα να παίζει 4κ60 οταν δεν θα μπορεί το ps5. 

Πραγματικά το πιστεύεις αυτό? 

Upscaled θα είναι.
Η extra δύναμη δεν είναι υποτιθέμενη αν όντως μπορεί και σηκώνει native 4k@60 ενώ το άλλο όχι. Αν δεν έγινε πατάτα στα xboxnews και ισχύει αυτό, είναι καθαρή επίδειξη δύναμης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jokul7 είπε

Δεν μιλάω για upscaled 4k. Το Χbox δηλώνει ότι είναι η μόνη κονσόλα που θα τρέξει το AC Valhalla σε native 4k/60fps. Λες να λένε ψέματα;

Ναι ρε φίλε, αλλά με τις ίδιες ρυθμίσεις γραφικών στο καθένα? Γιατί και εγώ θα μπορώ να τρέξω 4k/60 το Valhalla με την RTX2080 μου αλλά με τι ρυθμίσεις γραφικών?

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...