Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως μεγάλη μπάλα της MS να καταφέρει την AMD να "στήσει" την αρχιτεκτονική της γύρω από το DX12U. Είναι δεδομένο ότι τα multi platform παιχνίδια θα έχουν μακράν καλύτερη απόδοση στο XBox όσο περνάει ο καιρός.


Προσωπικά όμως το σιχαίνομαι αυτό το πράγμα. Θα προτιμούσα να το κάνει γύρω από κάποιο open source, ώστε η απόδοση να είναι ίδια και σε Linux (που ως χρήστης εδώ και 15 χρόνια τα Windows μου πιάνουν τζάμπα χώρο στο δίσκο μόνο και μόνο για gaming). Βέβαια MS είναι αυτή. Άνετα σε λίγο καιρό θα βγάλει δική της διανομή Linux (που φυσικά θα καταγράφει τα πάντα, έτσι, για το καλό). 😂

  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, privateer είπε

SoulfulWelloffBadger-size_restricted.gif

tiE4zmi.gif

Το πανω gif μου θύμισε την παρουσίαση της Ubisoft για το watch dogs 1 που εν τέλει το έκανε downgrade στα γραφικά. Μόνο που εδώ είναι capture από την αληθινή κονσόλα (λογικά..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, dream21 είπε

By far το πιο καλοφτιαγμένο promo spot για αυτή τη γενιά.

5 ώρες πριν, Daredevil είπε

Inb4 mid-gen hardware που θα μπορεί τελικά να τρέχει 60 FPS με ray tracing enabled στα 4K.

5 ώρες πριν, gregpec2 είπε

Αυτό το 30fps στο στομάχι μου κάθεται.. Και το λένε και cinematic τρομάρα τους. Χάθηκε να βάζανε σαν 2η επιλογή και 1440/60 fps με raytracing; 

Όχι. Η λύση δεν είναι αυτή. Η λύση είναι option για unlocked framerates στα games:

Αν το game είναι optimized για 4K/30 με Ray Tracing on, δώσμου unlocked framerate option (μην μου το λοκάρεις 30 σόνυ και ντέ) με FreeSync/VRR ON και άσε με να το τρέξω στο output resolution που θα επιλέξω. Είτε 4K είτε 1440p είτε 1080p. Άσε το engine να παράγει από 30 εως όσα frames μπορεί και το FreeSync/VRR θα αναλάβει τα υπόλοιπα. Plz listen to me, developer..

Επεξ/σία από EuphangeL
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εσεις που εχετε το x θα αγορασετε series x day one  η θα περειμενετε κανα χρονο ξερω γω ? εγω παντως μπορω να πω πως ειμαι υπερβολικα καλλυμενος με την κονσολαρα το x ιδιως σε 1080 που παιζω (λογο Input lag) περιμενω τις αποψεις σας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, psi1984 είπε

Παιδια εσεις που εχετε το x θα αγορασετε series x day one  η θα περειμενετε κανα χρονο ξερω γω ? εγω παντως μπορω να πω πως ειμαι υπερβολικα καλλυμενος με την κονσολαρα το x ιδιως σε 1080 που παιζω (λογο Input lag) περιμενω τις αποψεις σας 

Δεν ξέρω να σου πω για τους υπόλοιπους, αλλά εγώ που εχω Χ με την προπαραγγελια που έκανα στο series X θα περιμένω δύο μέρες να δω τα πρώτα review και από τα δύο και μετά θα αποφασίσω για σίγουρα.  Είναι μεγάλο κίνητρο τα 60fps ακόμα και να μην διαθέτεις 1000 ευρώ τηλεόραση αλλά έχεις 4k TV. Τώρα αν είχα 1080p δεν νομίζω ότι θα άλλαζα ούτε εγώ. Άποψη μου πάντα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ELMastas είπε

Αν είναι εντελώς σταθερά και δείχνει πολύ όμορφο μάλλον θα το δεχθούμε ως αρχή της γενιάς,αλλά γενικός φυσικά και είναι προτιμότερο ένα σωστό 1440p με 60fps πιθανώς να υπάρχει και αυτή η επιλογή βέβαια η να μπεί με patch/update,αυτό θα έπρεπε να είναι στάνταρ πλέον στήν νέα γενιά,τουλάχιστον για τίτλους που δεν είναι πχ RTS η άλλα στύλ become human που έχουν επιλογές και "αυτόματες"κινηματογραφικές σκηνές.

Εφόσον το Xbox series S είναι για 1440p ανάλυση, αυτό δεν σημαίνει ότι στο series X θα υπάρχει και αυτή η ανάλυση ως επιλογή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panther_512 είπε

Εφόσον το Xbox series S είναι για 1440p ανάλυση, αυτό δεν σημαίνει ότι στο series X θα υπάρχει και αυτή η ανάλυση ως επιλογή?

κανονικά θα έπρεπε, αλλά πχ στο watchdog υπάρχουν αναφορές ότι είναι upscaled 1440

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Το Series X έχει το Halo στο κουτί, λολ..

Κατα την γνωμη σου τι θα επρεπε να, βαλει? Το ghost of tsushima?!? Λογικο δεν ειναι να βαλει αυτο που θελει να προωθησει και να δειξει σαν αποκλειστικό? 

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Κατα την γνωμη σου τι θα επρεπε να, βαλει? Το ghost of tsushima?!? Λογικο δεν ειναι να βαλει αυτο που θελει να προωθησει και να δειξει σαν αποκλειστικό? 

Αφού δεν θα βγει με το launch. Και ότι έχουν δείξει μέχρι τώρα είναι χάλια μαύρα, σαν παιχνίδι για τις παλιές κονσόλες είναι, θέλει πολύ δουλειά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ASTOU είπε

Φαντάζομαι τα 60fps σε 1080p με το series s θεωρούνται δεδομένα έτσι?

Ε αυτό έλλειπε. 1080p/60 μπορούν και τα χρέπια πλέον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Αφού δεν θα βγει με το launch. Και ότι έχουν δείξει μέχρι τώρα είναι χάλια μαύρα, σαν παιχνίδι για τις παλιές κονσόλες είναι, θέλει πολύ δουλειά..

Και?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...