Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, lkv100 είπε

Μπορεί να διατεθεί stock εκ νέου κοντά στα Χριστούγεννα. Εγω προσωπικά θα έκανα την μετάβαση κυρίως για το Cyberpunk 2077 αλλά επειδή κι αυτό αργεί και δεν έχω και 4Κ τηλεόραση θα περιμένω ακόμα πριν σκασω το 1000+ σύνολο.

https://www.dsogaming.com/news/assassins-creed-valhalla-watch-dogs-legion-in-native-4k-only-on-pc-not-on-next-gen-consoles/
Hold on your horses για το 4K. Και ακόμη δεν έχουν βγει καλά καλά οι κονσόλες. Φαντστείτε τι θα γίνει σε 6 μήνες - 1 χρόνο ή όταν θα βγουν next gen games. Εντάξει λογικό αφού ούτε η 2080Ti δεν μπορεί να κάνει 4Κ/60 σε όλα τα games, οι κονσόλες έχουν ~ 2080 Super perf. Βέβαια αν το upscale είναι καλό δεν πειράζει, απλά δεν είναι native όπως νομίζει πολύς κόσμος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η Αγγλία τον ήπιε πανυγυρικα... Ελπίζω εδώ Ελλάδα να προλάβουμε να παραλάβουμε και μετά Lockdown μεχρι να δύση ο ήλιος 😆
England is going back into national lockdown on Thursday November 5th until December 2nd. Most retail stores will be closed. This will impact next-gen Xbox and PS5 launches, as well as iPhone 12 Pro Max and iPhone 12 mini launches. All heavily rely on retail stores for launches.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, dream21 είπε
Η Αγγλία τον ήπιε πανυγυρικα... Ελπίζω εδώ Ελλάδα να προλάβουμε να παραλάβουμε και μετά Lockdown μεχρι να δύση ο ήλιος 😆
England is going back into national lockdown on Thursday November 5th until December 2nd. Most retail stores will be closed. This will impact next-gen Xbox and PS5 launches, as well as iPhone 12 Pro Max and iPhone 12 mini launches. All heavily rely on retail stores for launches.

Παραγγελια κονσολες σπιτι οπως οι πιτσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Παραγγελια κονσολες σπιτι οπως οι πιτσες

Το θέμα είναι θα έχει έρθει είδη το εμπόρευμα στην Ελλάδα από Ευρώπη η αναμένουμε;

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τον Μαρτιο που η λιανικη ηταν, κλειστη οι αποθήκες έστελναν κανονικά με κουριερ. Αν το στοκ εχει φτασει στα, καταστηματα απο την ms  θα, παραλαβουμε ολοι αν γινει καμμια στραβη και κλεισει το συμπαν. 

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι να, παρωενα ups για την κονσολα και την τηλεοραση να εχω  το κεφαλι μου ησυχο απο το ρευμα. 55 αρα τηλεοραδη και το series x. Ποσα va χρειαζομαι? Αξιζει να το βαλω σε ups? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Σκεφτομαι να, παρωενα ups για την κονσολα και την τηλεοραση να εχω  το κεφαλι μου ησυχο απο το ρευμα. 55 αρα τηλεοραδη και το series x. Ποσα va χρειαζομαι? Αξιζει να το βαλω σε ups? 

UPS ?? Να μην χάσεις τα data ? :) Εναν σταθεροποιητή τάσης πάρε τίμιο γιατι ΔΕΗ, αλλά για ups δεν υπάρχει ρεαλιστική χρήση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Σκεφτομαι να, παρωενα ups για την κονσολα και την τηλεοραση να εχω  το κεφαλι μου ησυχο απο το ρευμα. 55 αρα τηλεοραδη και το series x. Ποσα va χρειαζομαι? Αξιζει να το βαλω σε ups? 

Πολύμπριζο προστασίας APC πάρε.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, chncynic είπε

UPS ?? Να μην χάσεις τα data ? :) Εναν σταθεροποιητή τάσης πάρε τίμιο γιατι ΔΕΗ, αλλά για ups δεν υπάρχει ρεαλιστική χρήσ

Ελεγα ups για, να μην κανει αποτομα shutdown η κονσολα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Ελεγα ups για, να μην κανει αποτομα shutdown η κονσολα 

Καλά κονσόλα ειναι προφανώς και το έχουν προβλέψει αυτό. Μην αγχώνεσαι.. στη χειρότερη να χάσεις κάνα save :) Δεν χάθηκε ο κόσμος (μάλλον) 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GaGaS_Thess είπε

Ελεγα ups για, να μην κανει αποτομα shutdown η κονσολα 

Από εμπειρία στο σέρβις κονσολών δε θυμάμαι περιπτώσεις «καμμένων» κονσολών η αλλαγή τροφοδοτικων τους.

Προβληματα με ψύξη,vga, blue ray, HDD errors ήταν στο παρελθόν τα θέματα των προηγούμενων γενιών που δεν έχουν σχέση με το ρεύμα. Δε ξέρω αν κάτι θα αλλάξει προφανώς σε αυτή τη γενιά αλλά μου ακούγεται περιττό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, dream21 είπε
Η Αγγλία τον ήπιε πανυγυρικα... Ελπίζω εδώ Ελλάδα να προλάβουμε να παραλάβουμε και μετά Lockdown μεχρι να δύση ο ήλιος 😆
England is going back into national lockdown on Thursday November 5th until December 2nd. Most retail stores will be closed. This will impact next-gen Xbox and PS5 launches, as well as iPhone 12 Pro Max and iPhone 12 mini launches. All heavily rely on retail stores for launches.

Καλά UK δεν παίζει να υπάρχει και πολύς κόσμος που προπαρήγγειλε να πάει στο μαγαζί να τα πάρει. Γενικά λόγω amazon, στον κλάδο των courier παίζει αρκετός ανταγωνισμός και οι υπηρεσίες είναι αρκετά τίμιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...