Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, chncynic είπε

Καλά UK δεν παίζει να υπάρχει και πολύς κόσμος που προπαρήγγειλε να πάει στο μαγαζί να τα πάρει. Γενικά λόγω amazon, στον κλάδο των courier παίζει αρκετός ανταγωνισμός και οι υπηρεσίες είναι αρκετά τίμιες

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, dream21 είπε

Καλά το Game, μεγάλα σκουπίδια οι τύποι - τα έκαναν φούλ σκατά με τις προπαραγγελίες. Νομίζω οτι για το PS5 ζήταγαν όλο το ποσό αν δεν κάνω λάθος για να κάνεις το preorder. Γενικά ο περισσότερος κόσμος που ξέρω τσίμπησε Amazon/Currys/ToysRUs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chncynic είπε

Καλά το Game, μεγάλα σκουπίδια οι τύποι - τα έκαναν φούλ σκατά με τις προπαραγγελίες. Νομίζω οτι για το PS5 ζήταγαν όλο το ποσό αν δεν κάνω λάθος για να κάνεις το preorder. Γενικά ο περισσότερος κόσμος που ξέρω τσίμπησε Amazon/Currys/ToysRUs

 Έχω ψωνίσει πριν 2 χρόνια 3-4 φορές για παιχνίδια του PS4 και για Xbox και ποτε δεν αντιμετώπισα κανενα πρόβλημα μεχρι να ερθουν Ελλάδα.

 Καλά οκ οι περισσότεροι  το τσίμπησαν  online αλλά να ξέρεις και πόσοι θα πάνε από κοντά και από Argos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dream21 είπε

 Έχω ψωνίσει πριν 2 χρόνια 3-4 φορές για παιχνίδια του PS4 και για Xbox και ποτε δεν αντιμετώπισα κανενα πρόβλημα μεχρι να ερθουν Ελλάδα.

 Καλά οκ οι περισσότεροι  το τσίμπησαν  online αλλά να ξέρεις και πόσοι θα πάνε από κοντά και από Argos.

Ναι σίγουρα θα υπάρχουν κι αυτοί, απλά επειδή είναι πολύ στην κουλτούρα το delivery και οι αλλαγές γίνονται πολύ εύκολα, δεν φοβάται τόσο ο κόσμος όσο στην Ελλάδα. Νομίζω οτι αν ήμουν εκεί, όντως θα προτιμούσα κατάστημα για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο και να μήν μπερδεύομαι με courier

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε ξέρω αν έχει ποσταριστει ξανά αλλά απίστευτη διαφορά. Στο pc με Μ2 δε γνωρίζω αν εντοπίζεται το ίδιο loading αποτέλεσμα.

 

 

Next Gen console exp: Οταν δουλεύει αρμονικά το software + hardware 

Επεξ/σία από 7nisiotis
YouTube link fixed
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έχουν πάθει όλοι με τα loading times ; Από την στιγμή που έχεις SSD με ολοκαίνουριο σούπερ γρήγορο controller τι περίμεναν; 

Ασε που πλέον αν παίζεις συχνά δεν υπάρχει κανένας λόγος να κλείνεις την κονσόλα. Την βάζεις πάντα stand by. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Bourdoulas είπε

Τι έχουν πάθει όλοι με τα loading times ; Από την στιγμή που έχεις SSD με ολοκαίνουριο σούπερ γρήγορο controller τι περίμεναν; 

Ασε που πλέον αν παίζεις συχνά δεν υπάρχει κανένας λόγος να κλείνεις την κονσόλα. Την βάζεις πάντα stand by. 

Συμφωνώ. Πρακτικά δεν θα υπάρχει πλέον Loading time. Θα έχεις 5 παιχνίδια stand by!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε το από άλλη πλευρά το πράγμα. Πλέον όλα (τουλάχιστον αφού πεθάνει το παλιό) θα βελτιστοποιούνται για γρήγορο αποθηκευτικό χώρο. Οπότε θα πάρει η μπάλα και τα πισι τα οποία δύσκολα απλά τα αφήνεις ανοιχτά με έστω και ένα παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, chncynic είπε

Καλά UK δεν παίζει να υπάρχει και πολύς κόσμος που προπαρήγγειλε να πάει στο μαγαζί να τα πάρει. Γενικά λόγω amazon, στον κλάδο των courier παίζει αρκετός ανταγωνισμός και οι υπηρεσίες είναι αρκετά τίμιες

πας στοιχημα; εγω απο μαγαζι το εχω το preorder. τα online stores κρασαραν στο πρωτο λεπτο κ εξαφανιστηκε ΟΛΟ το στοκ στην Αγγλια κ ετσι ο κοσμος ετρεξε στα μαγαζια. στο τσακ προλαβα κ εκει, απλα τυχερος γιατι ανοιγε το μαγαζι πιο αργα. κ ειχε μια ουρα...

 παρα πολλοι τα εχουν για να τα παραλαβουν απο καταστηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Bourdoulas είπε

Τι έχουν πάθει όλοι με τα loading times ; Από την στιγμή που έχεις SSD με ολοκαίνουριο σούπερ γρήγορο controller τι περίμεναν; 

Ασε που πλέον αν παίζεις συχνά δεν υπάρχει κανένας λόγος να κλείνεις την κονσόλα. Την βάζεις πάντα stand by. 

Νομίζω έχει πιό πολύ νόημα το αντίθετο.

Εφόσον το σύστημα φορτώνει τόσο γρήγορα, για ποιό λόγο να τρώς τζάμπα ρεύμα με το να αφήνεις τις συσκευές στο standby?

Σβήστα όλα από τη μπρίζα 😄

Πέρα από τη πλάκα, επειδή εμείς είμαστε με τις αγγλικές μπρίζες, οι οποίες έχουν διακόπτη επάνω τους, το βράδυ ή όποτε φεύγουμε από το σπίτι, η μόνη μπρίζα που μένει ανοιχτή είναι του ψυγείου 😁

Άντε και από κανένα φορτιστή.

Επεξ/σία από panther_512
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Skywalker333 είπε

πας στοιχημα; εγω απο μαγαζι το εχω το preorder. τα online stores κρασαραν στο πρωτο λεπτο κ εξαφανιστηκε ΟΛΟ το στοκ στην Αγγλια κ ετσι ο κοσμος ετρεξε στα μαγαζια. στο τσακ προλαβα κ εκει, απλα τυχερος γιατι ανοιγε το μαγαζι πιο αργα. κ ειχε μια ουρα...

 παρα πολλοι τα εχουν για να τα παραλαβουν απο καταστηματα.

Μόνο κανα game απο τα μεγάλα νομίζω κάνει τέτοιες τραγικότητες... Οι άλλοι δεν νομίζω πλέον καν να σε αφήνουν να πας σε ουρά να προπαραγγείλεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, chncynic είπε

Μόνο κανα game απο τα μεγάλα νομίζω κάνει τέτοιες τραγικότητες... Οι άλλοι δεν νομίζω πλέον καν να σε αφήνουν να πας σε ουρά να προπαραγγείλεις

ολοι αφηναν. Currys, Argos, Game, κλπ. οποιος ανοιξε preorder online, ανοιξε preorder κ στα εκατονταδες / χιλιαδες καταστηματα του.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Skywalker333 είπε

ολοι αφηναν. Currys, Argos, Game, κλπ. οποιος ανοιξε preorder online, ανοιξε preorder κ στα εκατονταδες / χιλιαδες καταστηματα του.

Εγώ Σκωτία είμαι και όσο έψαξα, μόνο online έβρισκα ή στο Game 8 το πρωί. Τεσπα offtopic, αλλα εδώ και στο lockdown θα γίνει μάλλον η δουλειά κάπως δεν το πολυφοβάμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, chncynic είπε

Εγώ Σκωτία είμαι και όσο έψαξα, μόνο online έβρισκα ή στο Game 8 το πρωί. Τεσπα offtopic, αλλα εδώ και στο lockdown θα γίνει μάλλον η δουλειά κάπως δεν το πολυφοβάμαι

εβγαλαν ανακοινωση τα Game να παει ο κοσμος αυριο να ολοκληρωσει το preorder του και θα τα κανει παραλαβει απο το καταστημα, με λογικη click and collect. παλι καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...