Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, red1 είπε


Που το άκουσες ? Δε νομίζω ρε φίλε πάντως... Τώρα το είδα (Unboxholics)
Περίμενα αλλά ούτε και σήμερα με πήραν απο Public για επιβεβαίωση - και θα το επαναλάβω - νομίζω πως αρκετοι θα έχουμε πρόβλημα καθώς ενω στα άλλα καταστήματα αναγράφεται πως οι προαπαραγγελίες "έκλεισαν", σ'αυτους είναι ακομα ανοιχτες, και οχι μονο για το ΧSX αλλά...και για το PS5 (το οποιο ολοι ξέρουμε τι συνεπάγεται).
Οι τύποι μάλλον πετάνε όντως τεράστιο χαρταετό, κατι βρωμάει εδω και μέρες και σίγουρα δεν είμαι εγώ καθώς κάνω 2 μπάνια την ημέρα. 

Πιστεύω ότι δεν έχουν ενημερώσει ακόμα γιατί τους επέβαλε η Microsoft να στείλουν τις κονσόλες από 10/11 και μετά.. Όποτε από Δευτέρα βλέπω να κινούνται τα πραγματα.. Ο Κωτσόβολος έσπασε την street date με τις κονσόλες που έδωσε σήμερα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, music_lover είπε

Οι UH λένε πάντως πως υπάρχει μεγάλο απόθεμα από κονσόλες Series X και S οπότε δεν υπάρχει θέμα άγχους, όλοι θα πάρουμε!

Music, χώσε ενα link ρε φίλαράκιδιν να χαρείς, ευχαριστώ ;) 

2 ώρες πριν, JohnTheReaper89 είπε

Πιστεύω ότι δεν έχουν ενημερώσει ακόμα γιατί τους επέβαλε η Microsoft να στείλουν τις κονσόλες από 10/11 και μετά.. Όποτε από Δευτέρα βλέπω να κινούνται τα πραγματα.. Ο Κωτσόβολος έσπασε την street date με τις κονσόλες που έδωσε σήμερα.. 

Kαι καλά έκανε Γιάννη, διανύουμε περίεργους και δύσκολους καιρούς, οι τύποι, λόγω επικείμενου (υπερβολικά) αυξημένου φόρτου εργασίας πράξανε σωστά, αφενός για να προλάβουν να εξυπηρετήσουν τους πάντες αφετέρου για να μην "λιώσουν" ακομα πιο πολύ το προσωπικό τους (το οποίο δυστυχώς, ούτως ή άλλως θα λιώσει με το lockdown).
Oι 2 κοπελιές που μίλησα πρόσφατα απο τα Public, ακούγονταν λες και ειχαν περάσει κανα 5μηνο σε gulag , κρίμα ειναι, σκέψου τι τραβάνε αυτές/αυτοι τώρα που θα δέχονται 63248673258454379865 τηλεφωνήματα την ημέρα σχετικά με παραγγελίες (και δεν αναφέρομαι στα εξμπόξια και τα πλεϊστέσϊο μονο).

Τεσπά

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, DaVillain είπε

Θα ήθελες να γίνεις πιο συγκεκριμμένος? Εσύ έκανες την σύγκριση αρχικά.

Ως προς την ταχύτητα είδα βίντεο σήμερα που από suspend---> Quick Resume είδα βίντεο σήμερα που το series X μπούταρε game πιο γρήγορα και από την στιγμή που χρειάζεται και N64 να φορτώσει Mario 64 και αυτό κατευθείαν σε gameplay.

Έχω N64.

Έχεις και το "καρτάκι". 

Η μόνη διαφορά είναι ότι τα games θέλουν install. 

Για τα play anywhere, anytime και θα προσέθετα play-anywhere (εννοώ τις συσκευές) υπάρχει το xcloud/gamepass.

Ως προς το θέμα του περιεχομένου όπως γνωρίζεις δεν υπήρχε τότε ψηφιακή διανομή και συγκεκριμένα για να μπορέσει να  υπάρξει κάτι αντίστοιχο με αυτό που ανέφερες (ένας παρουσιαστής προσπαθώντας να επιδείξει το Expansion Storage το κούμπωσε σε λειτουργικό xbox και ενώ ήταν στο Library εμφανίστηκαν επιτόπου άλλα πόσα games) τότε θα έπρεπε να πληρώσεις ένα κάρο λεφτά τόσο για το κόστος κατασκευής όσο και για τα παιχνίδια. Επίσης οι κασέτες δεν είχαν το ρόλο SSD ή κάρτας μνήμης (το μόνο κοντινό που υπήρχε τότε ήταν μόνο οι μνήμες για τα save files) και τέλος ήταν ακριβές στην παραγωγή τους.

Όσο για το κατασκευαστικό ξανά πάλι οι κασέτες δεν είχαν το ρόλο SSD ή κάρτας μνήμης.

Όπως έγραψα και στο τελευταίο μήνυμα δεν αλλάζει κάτι ως προς την ταχύτητα απλά εσύ ατομικά το διαφοροποιείς ως προς το περιεχόμενο και το κατασκευαστικό που είναι άλλο κομμάτι ειδικά όταν συγκρίνεις ανόμοιες εποχές με διαφορετικές τεχνολογίες και νοοτροπίες. Ακόμα και αυτό που αναφέρεις σε σύγκριση με το SM64 είναι άτοπο και όχι μόνο λόγο του χρόνου που μεσολάβησε με την αντίστοιχη ανάπτυξη της τεχνολογίας. Η διαφορά και το "next generation" που προβάλετε για την ταχύτητα δεν γίνεται σε σύγκριση με τις κασέτες (που είναι αμελητέα) αλλά με τα οπτικά συστήματα σε σχέση με τους SSD (που είναι τεράστια). Σε ένα  παράλληλο σύμπαν που τα τσιπάκια μνήμης είχαν χαμηλό κόστος σε σχέση με τους οπτικούς δίσκους τότε σήμερα δεν θα μιλάγαμε για καλύτερες ταχύτητες.  Ξανά λοιπόν ουσιαστικά πρόκειται για ένα old generation χαρακτηριστικό αφού αναγκαστικά η βιομηχανία στράφηκε σε οπτικούς δίσκους λόγω μικρού κόστους κατασκευής.

Αυτά βέβαια δεν σημαίνει πως μειώνουν την αξία τhw ταχύτητας απλά δεν είναι κάτι καινούργιο και δεν έχουμε ξαναδεί στο παρελθόν. Και φυσικά δεν είναι μόνo καλοδεχούμενη αλλά και απαραίτητη μετά την μεσολάβηση των smartdevice.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, red1 είπε

Music, χώσε ενα link ρε φίλαράκιδιν να χαρείς, ευχαριστώ ;) 

Kαι καλά έκανε Γιάννη,διανύουμε περίεργους και δύσκολους καιρούς, οι τύποι, λόγω επικείμενου (υπερβολικά) αυξημένου φόρτου εργασίας πράξανε σωστά, αφενός για να προλάβουν να εξυπηρετήσουν τους πάντες αφετέρου για να μην "λιώσουν" ακομα πιο πολύ το προσωπικό τους (το οποίο δυστυχώς, ούτως ή άλλως θα λιώσει με το lockdown).
Oι 2 κοπελιές που μίλησα πρόσφατα απο τα Public, ακούγονταν λες και ειχαν περάσει κανα 5μηνο σε gulag , κρίμα ειναι, σκέψου τι τραβάνε αυτές/αυτοι τώρα που θα δέχονται 63248673258454379865 τηλεφωνήματα την ημέρα σχετικά με παραγγελίες (και δεν αναφέρομαι στα εξμπόξια και τα πλεϊστέσϊο μονο).

Τεσπά

Δίκιο έχεις φίλε έπρεπε να τις στείλουν τις κονσόλες νωρίτερα λόγω lockdown.. Εδώ στην Αμερική παρα πολλοι παρέλαβαν σήμερα από Walmart και εδώ κοιτάνε *** και όχι να εξυπηρετήσουν τον κοσμάκη.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mansa2k είπε

Ως προς το θέμα του περιεχομένου όπως γνωρίζεις δεν υπήρχε τότε ψηφιακή διανομή και συγκεκριμένα για να μπορέσει να  υπάρξει κάτι αντίστοιχο με αυτό που ανέφερες (ένας παρουσιαστής προσπαθώντας να επιδείξει το Expansion Storage το κούμπωσε σε λειτουργικό xbox και ενώ ήταν στο Library εμφανίστηκαν επιτόπου άλλα πόσα games) τότε θα έπρεπε να πληρώσεις ένα κάρο λεφτά τόσο για το κόστος κατασκευής όσο και για τα παιχνίδια. Επίσης οι κασέτες δεν είχαν το ρόλο SSD ή κάρτας μνήμης (το μόνο κοντινό που υπήρχε τότε ήταν μόνο οι μνήμες για τα save files) και τέλος ήταν ακριβές στην παραγωγή τους.

Όσο για το κατασκευαστικό ξανά πάλι οι κασέτες δεν είχαν το ρόλο SSD ή κάρτας μνήμης.

Όπως έγραψα και στο τελευταίο μήνυμα δεν αλλάζει κάτι ως προς την ταχύτητα απλά εσύ ατομικά το διαφοροποιείς ως προς το περιεχόμενο και το κατασκευαστικό που είναι άλλο κομμάτι ειδικά όταν συγκρίνεις ανόμοιες εποχές με διαφορετικές τεχνολογίες και νοοτροπίες. Δεν υπάρχει συσχέτιση περιεχομένου και κατασκευαστικού με την ταχύτητα. Ακόμα και αυτό που αναφέρεις σε σύγκριση με το SM64 είναι άτοπο και όχι μόνο λόγο του χρόνου που μεσολάβησε με την αντίστοιχη ανάπτυξη της τεχνολογίας. Η διαφορά και το "next generation" που προβάλετε δεν γίνεται σε σύγκριση με τις κασέτες (που είναι αμελητέα) αλλά με τα οπτικά συστήματα σε σχέση με τους SSD (που είναι τεράστια). Σε ένα  παράλληλο σύμπαν που τα τσιπάκια μνήμης είχαν χαμηλό κόστος σε σχέση με τους οπτικούς δίσκους τότε σήμερα δεν θα μιλάγαμε για καλύτερες ταχύτητες.  Ξανά λοιπόν ουσιαστικά πρόκειται για ένα old generation χαρακτηριστικό αφού αναγκαστικά η βιομηχανία στράφηκε σε οπτικούς δίσκους λόγω μικρού κόστους κατασκευής.

 

Και πάλι δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις. 

Ακόμα και από το αρχικό σου post. 

Εγώ ήμουν ξεκάθαρος - ποιο console like προσέγγιση από το xbox storage expansion (φάση το βάζεις τσέπη) και πας σε φίλο και παίζεις δεν έχω δει. Ούτε στην Nintendo (λιγότερο αν εννοείς 1 game/card -ούτε στην Sony) 

Εσύ τι εννοείς με τα αρχικά σου Post περί play τάδε κτλ.? 

Γιατί δεν συννενοούμαστε ή μιλάμε για διαφορετικά νοήματα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, red1 είπε

Music, χώσε ενα link ρε φίλαράκιδιν να χαρείς, ευχαριστώ ;) 

Kαι καλά έκανε Γιάννη, πέρα απο τις μλκιες, διανύουμε περίεργους και δύσκολους καιρούς, οι τύποι, λόγω επικείμενου (υπερβολικά) αυξημένου φόρτου εργασίας πράξανε σωστά, αφενός για να προλάβουν να εξυπηρετήσουν τους πάντες αφετέρου για να μην "λιώσουν" ακομα πιο πολύ το προσωπικό τους (το οποίο δυστυχώς, ούτως ή άλλως θα λιώσει με το lockdown).
Oι 2 κοπελιές που μίλησα πρόσφατα απο τα Public, ακούγονταν λες και ειχαν περάσει κανα 5μηνο σε gulag , κρίμα ειναι, σκέψου τι τραβάνε αυτές/αυτοι τώρα που θα δέχονται 63248673258454379865 τηλεφωνήματα την ημέρα σχετικά με παραγγελίες (και δεν αναφέρομαι στα εξμπόξια και τα πλεϊστέσϊο μονο).

Τεσπά

Εδώ το διάβασα:

https://unboxholics.com/news/gaming/80206-ti-tha-symvei-me-ta-ps5-kai-xbox-series-x-s-stin-ellada-logo-lockdown

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, InnerSelf είπε

Περιμένει κανένας από Γερμανό? Ούτε μια ενημέρωση μέχρι στιγμής 😐

Εχω κανει προπαραγγελία 22/9 πληρωμένο με παράδοση σε κατάστημα, πηρα τηλέφωνο να αλλάξω την παράδωσει, θα τα στείλουν δευτέρα με ΕΛΤΑ κουριερ. Στην ιστοσελίδα του γερμανου λέει μόνο καταχωρημένη παραγγελιά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ELMastas είπε

Είναι πολύ βολικό όχι μόνο για εναλαγή αλλά κλείνεις την κονσόλα φεύγεις κάνεις μια δουλειά την ανοίγεις και συνεχίζεις απο εκεί που σταμάτησες χωρίς να ξαναφορτώσει το παιχνίδι,αυτό απο μόνο του σε γλυτώνει αρκετό χρόνο.

Αυτό γιατί το θεωρεί ο κόσμος ως κάτι νέο στο series S και X; Έχω το One X εδώ και 22 μήνες, παίζω κάθε Παρασκευή. Βλέπω πρώτα μερικά βιντεάκια YouTube ή Netflix, μετά παίζω και το παιχνίδι μου κάνει resume από το saved state μέσα σε 5 δευτερόλεπτα. Αυτό που διαφημίζεται ως κάτι νέο και επαναστατικό, υπάρχει ήδη εδώ και χρόνια. Η μόνη διαφορά είναι ότι στο One X κρατούσε σε saved state μόνο 1 παιχνίδι και το φόρτωνε άμεσα ακόμα κι αν είχε προηγηθεί άνοιγμα άλλης ελαφριάς εφαρμογής, ενώ το Series μπορεί να αποθηκεύει saved states από περισσότερα παιχνίδια. Οι μόνες περιπτώσεις που έπρεπε να ξανακάνει loading του παιχνιδιού ήταν αν είχε προηγηθεί console update, ή αν βγάλω το game disc, αλλά το ίδιο ακριβώς θα συμβαίνει μάλλον και στα Series.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιλαμε για λανσαρισμα νεας γενιας κονσολων χωρις Forza,Halo ή Gears,και ακομα και το ιδιο το controller ειναι το ιδιο με πριν(κακως για μενα δεν κρατουσαν το Ori 2 για launch τιτλο).

Ελα λίγο στην θεση της ιδιας της εταιρειας. Καπως πρεπει να πλασαρουν την κονσολα στην αγορα(με αυτα που εχουν στην διαθεση τους) για να την αγορασει ο κοσμος,και ο μονος τροπος ειναι με τις επιδοσεις στα παιχνιδια (βλεπε σε 60/120hz) και με τον SSD/quick resume.

 

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, VanJ είπε

Αυτό γιατί το θεωρεί ο κόσμος ως κάτι νέο στο series S και X; Έχω το One X εδώ και 22 μήνες, παίζω κάθε Παρασκευή. Βλέπω πρώτα μερικά βιντεάκια YouTube ή Netflix, μετά παίζω και το παιχνίδι μου κάνει resume από το saved state μέσα σε 5 δευτερόλεπτα. Αυτό που διαφημίζεται ως κάτι νέο και επαναστατικό, υπάρχει ήδη εδώ και χρόνια. Η μόνη διαφορά είναι ότι στο One X κρατούσε σε saved state μόνο 1 παιχνίδι και το φόρτωνε άμεσα ακόμα κι αν είχε προηγηθεί άνοιγμα άλλης ελαφριάς εφαρμογής, ενώ το Series μπορεί να αποθηκεύει saved states από περισσότερα παιχνίδια. Οι μόνες περιπτώσεις που έπρεπε να ξανακάνει loading του παιχνιδιού ήταν αν είχε προηγηθεί console update, ή αν βγάλω το game disc, αλλά το ίδιο ακριβώς θα συμβαίνει μάλλον και στα Series.

Το One-X έκανε 1 game - suspend to Ram. Εδώ σου κάνει suspend to Disk 5 games και με instant resume στο gameplay - εξού και η ονομασία quick-resume.

Dump κάνει το VM στον SSD. Αυτά ούτε σε pc γίνονται με alt-tab.

27 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μιλαμε για λανσαρισμα νεας γενιας κονσολων χωρις Forza,Halo ή Gears,και ακομα και το ιδιο το controller ειναι το ιδιο με πριν(κακως για μενα δεν κρατουσαν το Ori 2 για launch τιτλο).

Ελα λίγο στην θεση της ιδιας της εταιρειας. Καπως πρεπει να πλασαρουν την κονσολα στην αγορα(με αυτα που εχουν στην διαθεση τους) για να την αγορασει ο κοσμος,και ο μονος τροπος ειναι με τις επιδοσεις στα παιχνιδια (βλεπε σε 60/120hz) και με τον SSD/quick resume.

Μια χαρά λανσαρεται η κονσόλα με αυτά που είπες με free remasters/upgrades στα forza/halo(mcc)/gears στα 60/120 fps free upgrades φάση υλικό remaster.

Ναι δεν έχει Halo Infinite αλλά και ο ανταγωνισμός με DLC 8ωρών πλασάρεται - κάτι που θα βγεί και για το Gears 5 π.χ..

Στο μεταξύ δεν είδα την RTX 3080 να πλασάρεται με κάποιο exclusive - προς τι η πρεμούρα? Αλλάζει η λογική νομίζω φίλε μου στο pc-like και από τις δυο πλευρές.

 

Επεξ/σία από DaVillain
  • Like 5
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DaVillain είπε

Μια χαρά λανσαρεται η κονσόλα με αυτά που είπες με free remasters/upgrades στα forza/halo(mcc)/gears στα 60/120 fps free upgrades φάση υλικό remaster.

Ναι δεν έχει Halo Infinite αλλά και ο ανταγωνισμός με DLC 8ωρών πλασάρεται - κάτι που θα βγεί και για το Gears 5 π.χ..

Στο μεταξύ δεν είδα την RTX 3080 να πλασάρεται με κάποιο exclusive - προς τι η πρεμούρα? Αλλάζει η λογική νομίζω φίλε μου στο pc-like και από τις δυο πλευρές.

Το συγκεκριμενο μοντελο καρτας γραφικων δεν κολλαει πουθενα στα πιο πισω γραπτα,αρα παμε παρακατω.

Απο εκει και περα,εγω πολυ απλα εγραψα στον συμφορουμιτη οτι εχει γραφτει και στις προηγουμενες σελιδες απο αλλους ή και στα διαφορα σχολια κατω απο τα review των κονσολων,αρα δεν καταλαβαινω απο που προκυπτει η ''πρεμουρα''.

Ειπε ''πως κανουμε ετσι για το resume ''.Αλλος πιο πισω εγραψε σιγα πως κανουμε ετσι για την διαφορα στο loading μεταξυ κονσολων ή για τα 120fps που οι περισσοτερες τηλεορασεις δεν υποστηριζουν.

Και απανταω,οτι αν ειναι να μην  κοιταμε το ενα ή το αλλο,ε τι ακριβως μενει για να ασχοληθει ο κοσμος ή πως αλλιως θα πλασαρει η εταιρεια στον κοσμο την νεα της κονσολα,μετα και την αναβολη του Halo?

Μια απο τα ιδια φυσικα ισχυουν και για τον ανταγωνισμο.

Αρα??

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 hours ago, JohnTheReaper89 said:

Πιστεύω ότι δεν έχουν ενημερώσει ακόμα γιατί τους επέβαλε η Microsoft να στείλουν τις κονσόλες από 10/11 και μετά.. Όποτε από Δευτέρα βλέπω να κινούνται τα πραγματα.. Ο Κωτσόβολος έσπασε την street date με τις κονσόλες που έδωσε σήμερα.. 

Η τελευταία ενημέρωση που είχα στο 25ο τηλέφωνο που πήρα χθες ήταν ότι μέχρι την Δευτέρα θα επικοινωνήσουν μαζί μας. 

Χωρίς φυσικά αυτό να σημαίνει ότι δεν θα πάρω άλλα 25 τηλέφωνα σήμερα. 

8 hours ago, DaVillain said:

Και πάλι δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις. 

Ακόμα και από το αρχικό σου post. 

Εγώ ήμουν ξεκάθαρος - ποιο console like προσέγγιση από το xbox storage expansion (φάση το βάζεις τσέπη) και πας σε φίλο και παίζεις δεν έχω δει. Ούτε στην Nintendo (λιγότερο αν εννοείς 1 game/card -ούτε στην Sony) 

Εσύ τι εννοείς με τα αρχικά σου Post περί play τάδε κτλ.? 

Γιατί δεν συννενοούμαστε ή μιλάμε για διαφορετικά νοήματα.

Είναι πολύ απλό το τι εννοεί, αλήθεια. 

Εννοεί ότι πέρασαν 30 χρόνια με μια τεχνολογία που ίσως και να μην ήταν απαραίτητη στο gaming (το οπτικό μέσο) για να επιστρέψουν στις ρίζες (τα κασετάκια). 

Blast from the past φάση. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κώτσο πλέον χωρίς εκτιμώμενη ημερομηνία αποστολής στην παραγγελία(ήταν 6/11 αλλά μας τελείωσε πλέον)

απλά οτί θα έρθει με γενική ταχυδρομική.

Έκαναν βλακεία αν λόγω και καλά embargo σταμάτησαν τις υπόλοιπες αποστολές(αφού αρκετοί παρέλαβαν από Κώτσο). Από βδομάδα ή μάλλον μέσα στο ΣΚ θα αρχίσει

να πήζει το σύστημα με τις παραγγελίες που θα γίνουν για διάφορα είδη "καραντίνας" και κατά συνέπεια και τα courier.

Σε άλλα νέα το greenmangaming υποτίθεται άρχιζε να πουλάει digital codes για παιχνίδια xbox ,προσπάθησα αλλά μου λέει ότι δεν είμαι

στην Ευρώπη(?) μήπως είναι uk only?

Επεξ/σία από avenger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...