Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Κάποιες σκόρπιες σκέψεις από μένα.

Δεν φαίνεται να έχουν σε αυτή τη γενιά νόημα τα console wars γιατί και οι δυο κονσόλες φαίνονται εξαιρετικές/δυνατές και πιστεύω θα πετύχουν και οι δυο. Προσφέρουν διαφορετικά πράγματα όποτε ο μόνος λόγος να κλάψει κάποιος τα λεφτά του είναι να μην έχει δει τι προσφέρουν τουλάχιστον σε πρώτη ανάγνωση. 

Την κονσόλα θα την έχουμε για καμία 5ετια/7ετια να τη χαρούμε στο έπακρο. Δε χρειάζεται να μας πιάνει τόση πρεμούρα το αν θα τη λάβουμε Δευτέρα η Παρασκευή. Τόσο οι εταιρίες που τις πουλάνε όσο και οι κούριερ δουλεύουν με μισό προσωπικό και με πολλαπλάσιες παραγγελίες. Το να τους μπινελικωνουμε στην εποχή που ζούμε επειδή δε μπορούμε να κάνουμε λίγη υπομονή σε είδος μη πρώτης ανάγκης δεν είναι και ότι καλύτερο.

Θα μπορούσα να το ποστάρω στο thread του ps5 αλλά εδώ βάση timing ταιριάζει καλύτερα γιατί όπως είναι λογικό η καβλα έχει βαρείς κόκκινο. Λίγη υπομονή μάγκες και θα την ευχαριστηθείτε τη κονσόλαρα σας

και να πω  οτι εχουν τις τρομερες παιχνιδαρες στο launch και οι 2 κονσολες...καθυστερησε και το cyberpunk, οποτε γενικοτερα  το hype για τις νεες κονσολες δε δικαιολογειται...εξαρταται βεβαια για το τι παιχνιδια παιζει ο καθενας...υπαρχει σιγουρα κοσμος που περιμενει το next gen nba 2k , ή το valhalla...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπαρχει καποιος με παραγγελια απο public που να εχει αλλαξει η κατασταση παραγγελιας η σε ολους μας γραφει σε εκτεταμενη αναζητηση;;Λογικα θελω να πιστευω οτι απο αυριο θα στελνουν τις κονσολες

Επεξ/σία από john1080
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, john1080 είπε

Υπαρχει καποιος με παραγγελια απο public που να εχει αλλαξει η κατασταση παραγγελιας η σε ολους μας γραφει σε εκτεταμενη αναζητηση;;Λογικα θελω να πιστευω οτι απο αυριο θα στελνουν τις κονσολες

Εννοειται ειμαι σε εκτεταμενη αναζητηση με pre order 23/9. Ψαχνυον ψαχνουν να μου στειλουν το καλυτερο κομματι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, john1080 είπε

Υπαρχει καποιος με παραγγελια απο public που να εχει αλλαξει η κατασταση παραγγελιας η σε ολους μας γραφει σε εκτεταμενη αναζητηση;;Λογικα θελω να πιστευω οτι απο αυριο θα στελνουν τις κονσολες

Φίλε μου καλημέρα έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους....εγώ έκανα παραγγελία από Κωτσόβολο 22/09 με προκαταβολή κ όλα δείχνανε μια χαρά...μου έδειχνε πορεία παραγγελίας κλπ κλπ...παίρνω την την Πέμπτη να αλλάξω τον τρόπο παραλαβής κ μετά βλέπω ότι έβαλε καινούργια παραγγελία κ ότι είναι σε εξέλιξη... γενικά τα μεγάλα κατάστημα δεν είναι καθόλου οργανωμενα.πιστευω όμως ότι αυτή την εβδομάδα θα παραλάβουμε όλοι γιατι υπάρχουν αποθεματα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, john1080 είπε

Υπαρχει καποιος με παραγγελια απο public που να εχει αλλαξει η κατασταση παραγγελιας η σε ολους μας γραφει σε εκτεταμενη αναζητηση;;Λογικα θελω να πιστευω οτι απο αυριο θα στελνουν τις κονσολες

Καλά μην το κοιτάς αυτό, παίζει να έρθει η κονσόλα και ακόμα σε αυτή την κατάσταση να είναι το status....

Υπομονή μέχρι Τετάρτη....αν δεν υπάρξει φως, μετά μαζευόμαστε όλοι στέλνουμε στο 13033 επιλογή 5 για κηδεία ή επιλογή 6 για σωματική άσκηση και πάμε public.

kicking martial arts GIF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Saloufas είπε

Καλά μην το κοιτάς αυτό, παίζει να έρθει η κονσόλα και ακόμα σε αυτή την κατάσταση να είναι το status....

Υπομονή μέχρι Τετάρτη....αν δεν υπάρξει φως, μετά μαζευόμαστε όλοι στέλνουμε στο 13033 επιλογή 5 για κηδεία ή επιλογή 6 για σωματική άσκηση και πάμε public.

kicking martial arts GIF

5 για κηδεια εκλαψα. Τα καταστηματα ομως δεν ειναι κλειστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Pro-tip: ΜΗΝ περιμένετε να έρθει ο διανομέας στο σπίτι σας, πάρτε τηλέφωνο στα κατά τόπους καταστήματα των κούριερ που θα ανατεθεί το δέμα σας και πείτε τους να το κρατήσουν στο κατάστημα και να περάσετε εσείς να το πάρετε. Οι κούριερ πλέον κρατάνε τα δέματα στα καταστήματα και μπορεί να τα μοιράσουν μετά από 3-4 μέρες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφήνω αυτό εδώ σε όσους πήρανε νωρίτερα την κονσόλα απο γνωστο καταστημα και να μην ακούτε τίποτε από αριστερά και δεξιά και ειδικά από το Facebook.

 

 

Screenshot 2020-11-08 at 10.57.14.png

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εμενα ο αριθμος της αρχικης παραγγελιας αλλαξε μετα την καταθεση των χρηματων στα public και πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτιβδε θα χασετε την προτεραιοτητα που ειχατε,γιατι οι αριθμοι συγχωνευτηκαν

Θα συμφωνησω οτι κανουν οτι τους κατεβει πραγματικα

Πρεπει ομως αυριο να αρχισουν να στελνουν,αλλιως παμε για μνμ απευθειας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, john1080 είπε

Παντως εμενα ο αριθμος της αρχικης παραγγελιας αλλαξε μετα την καταθεση των χρηματων στα public και πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτιβδε θα χασετε την προτεραιοτητα που ειχατε,γιατι οι αριθμοι συγχωνευτηκαν

Θα συμφωνησω οτι κανουν οτι τους κατεβει πραγματικα

Πρεπει ομως αυριο να αρχισουν να στελνουν,αλλιως παμε για μνμ απευθειας

Εμένα δεν έχει αλλάξει ο αριθμός ευτυχώς.. Για να δούμε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, dream21 είπε

Αφήνω αυτό εδώ σε όσους πήρανε νωρίτερα την κονσόλα απο γνωστο καταστημα και να μην ακούτε τίποτε από αριστερά και δεξιά και ειδικά από το Facebook.

Screenshot 2020-11-08 at 10.57.14.png

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, JohnTheReaper89 είπε

Εμένα δεν έχει αλλάξει ο αριθμός ευτυχώς.. Για να δούμε.. 

Ειχες βαλει παραλαβη απο καταστημα,σε πηραν τηλεφωνο να πληρωσεις με καρτα για να γινειβπαραδοση στο σπιτι και δεν αλλαξε ο αριθμος παραγγελιας;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Daredevil είπε

Που κολλάει αυτό που λέει το xbox support με αυτό που έκανες quote και έχει σχέση με το πρόβλημα στο RΤ της έκδοσης του Watchdogs για το οποίο ήδη βγήκε patch και έχει να κάνει με την ubisoft?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...