Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Saloufas είπε

Που κολλάει αυτό που λέει το xbox support με αυτό που έκανες quote και έχει σχέση με το πρόβλημα στο RΤ της έκδοσης του Watchdogs για το οποίο ήδη βγήκε patch και έχει να κάνει με την ubisoft?

το patch αυτό έχει θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, john1080 είπε

Ειχες βαλει παραλαβη απο καταστημα,σε πηραν τηλεφωνο να πληρωσεις με καρτα για να γινειβπαραδοση στο σπιτι και δεν αλλαξε ο αριθμος παραγγελιας;;

Τους πηρα εγώ πηγα στο κατάστημα μετά και πληρωσα με κάρτα και έδωσα τα στοιχεία μου για να παραδοθει με courrier.. Δεν έχει αλλάξει ο αριθμός πηρα και χθες τηλέφωνο της λέω τον αριθμό παραγγελιας μου λέει είναι πληρωμένη και έχω όλα τα στοιχεία για να στην στείλουν.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Daredevil είπε

το patch αυτό έχει θέμα

Ναι ρε συ, αλλά είναι θέμα ubisoft αυτό καθαρά δεν έχει σχέση με αυτό που είπε το xbox support και εννοεί προφανώς διάφορα updates είτε σε dashboard είτε σε λειτουργικό που έχουν δρομολογήσει να βγουν μαζί με το launch της κονσόλας.

Επεξ/σία από Saloufas
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, JohnTheReaper89 είπε

Τους πηρα εγώ πηγα στο κατάστημα μετά και πληρωσα με κάρτα και έδωσα τα στοιχεία μου για να παραδοθει με courrier.. Δεν έχει αλλάξει ο αριθμός πηρα και χθες τηλέφωνο της λέω τον αριθμό παραγγελιας μου λέει είναι πληρωμένη και έχω όλα τα στοιχεία για να στην στείλουν.. 

Μου φαινεται λογικο ετσι.Εσυ πηγες στο μαγαζι καιβπληρωσες ουσιαστικα την παραγγελια που ειχες κανει

Εγω ειχα βαλει παραδοση στο καταστημα στην αρχικη,αλλα λογω lockdown εδω Θεσσαλονικη δεν μπορουσα να κανω αυτο που εκανες εσυ,να παω δηλαδη στο καταστημα να την πληρωσω,αρα αναγκαστικα μου ανοιξαν νεα παραγγελια για να μπορεσω να πληρωσω ονλαιν.Ελπιζω μονο να εγινε συγχωνευση των παραγγελιων και να μην χαθει η σειρα μου.Αλλωστε σε νεα τηλεφωνικη επικοινωνια που εκανα,μου ειπαν οτι ετσι εγινε και δεν χασατε τη σειρα σας(βεβαια αντε να τους πιστεψεις)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, john1080 είπε

Μου φαινεται λογικο ετσι.Εσυ πηγες στο μαγαζι καιβπληρωσες ουσιαστικα την παραγγελια που ειχες κανει

Εγω ειχα βαλει παραδοση στο καταστημα στην αρχικη,αλλα λογω lockdown εδω Θεσσαλονικη δεν μπορουσα να κανω αυτο που εκανες εσυ,να παω δηλαδη στο καταστημα να την πληρωσω,αρα αναγκαστικα μου ανοιξαν νεα παραγγελια για να μπορεσω να πληρωσω ονλαιν.Ελπιζω μονο να εγινε συγχωνευση των παραγγελιων και να μην χαθει η σειρα μου.Αλλωστε σε νεα τηλεφωνικη επικοινωνια που εκανα,μου ειπαν οτι ετσι εγινε και δεν χασατε τη σειρα σας(βεβαια αντε να τους πιστεψεις)

Δεν θα έχεις θέμα μην αγχώνεσαι.. Άντε με το καλό να έρθει το beast 💪💪

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, JohnTheReaper89 είπε

Δεν θα έχεις θέμα μην αγχώνεσαι.. Άντε με το καλό να έρθει το beast 💪💪

Αντε να δουμε...μωρο να περιμεναμε,ετσι δεν θα καναμε....χαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπω αρκετοι θα βαλετε τα παιχνιδια του One Και του 360 σε εξωτερικο δισκο . εχω ενα εξωτερικο δισκο 128 GB SSD . Μικρος βεβαια αλλα τον συνδεω και ; κατεβαζω τα παιχνιδια του Game pass πχ εκει περα ; μου δινει τετοια επιλογη ; σε αυτα που ειναι xbox one updated για Series X ? τα βαζω στον εσωτερικο ; ή στον εξωτερικο ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

βλεπω αρκετοι θα βαλετε τα παιχνιδια του One Και του 360 σε εξωτερικο δισκο . εχω ενα εξωτερικο δισκο 128 GB SSD . Μικρος βεβαια αλλα τον συνδεω και ; κατεβαζω τα παιχνιδια του Game pass πχ εκει περα ; μου δινει τετοια επιλογη ; σε αυτα που ειναι xbox one updated για Series X ? τα βαζω στον εσωτερικο ; ή στον εξωτερικο ; 

Series X optimized παιχνίδια δεν τρέχουν από εξωτερικό σκληρό. ΜΌΝΟ backwards compatible (not series x optimized) παιχνίδια τρέχουν από εξωτερικό σκληρό! Άρα μπορείς να βάλεις κλασσικά παιχνίδια του Οne/OneX & 360 σε εξωτερικό σκληρό αλλά μόνο αν είναι backwards compatible μόνο. Για παιχνίδια όπως το Forza 4 με τα καινούρια patches βέβαια δεν ξέρω ακριβώς τι θα γίνει.

Επεξ/σία από Kydraen
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

βλεπω αρκετοι θα βαλετε τα παιχνιδια του One Και του 360 σε εξωτερικο δισκο . εχω ενα εξωτερικο δισκο 128 GB SSD . Μικρος βεβαια αλλα τον συνδεω και ; κατεβαζω τα παιχνιδια του Game pass πχ εκει περα ; μου δινει τετοια επιλογη ; σε αυτα που ειναι xbox one updated για Series X ? τα βαζω στον εσωτερικο ; ή στον εξωτερικο ; 

Minimum 256gb για εξωτερικό που θέλεις να περάσεις παιχνίδια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, Kydraen είπε

 Για παιχνίδια όπως το Forza 4 με τα καινούρια patches βέβαια δεν ξέρω ακριβώς τι θα γίνει.

 Εγώ έβαλα να κατεβάσω το forza και παρολο που ειχα τον  samsung evo default μου πεταξε μηνυμα οτι καλο ειναι το παιχνιδι να αποθηκευτει στον εσωτερικο δισκο του Χ αλλα παρολο αυτα μπορω να το κατεβασω στον EVO και μετα να το κανω μεταφορα στον εσωτερικο.

 

 

Επεξ/σία από dream21
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, dream21 είπε

 Εγώ έβαλα να κατεβάσω το forza και παρολο που ειχα τον  samsung evo default μου πεταξε μηνυμα οτι καλο ειναι το παιχνιδι να αποθηκευτει στον εσωτερικο δισκο του Χ αλλα παρολο αυτα μπορω να το κατεβασω στον EVO και μετα να το κανω μεταφορα στον εσωτερικο.

μπορείς μήπως να δεις και το forza 7 ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Daredevil είπε

μπορείς μήπως να δεις και το forza 7 ? 

Θα το βάλω αλλά δεν θα μπορώ να σου πω πριν από Τετάρτη Βράδυ που θα γυρίσω είμαι εκτός  :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...