Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.xbox365.gr/news/telika-isos-o-diskos-tou-xbox-series-s-na-min-einai-kai-toso-mikros/?fbclid=IwAR38GF70o8io4LnvfGg2HR_ZfdRxdo-LlVA5CcmQsZ56OZz1A1OxRef9PuU

Μα πόσο μπροστά λέμε αυτή η εταιρία :)

 

 

Screenshot 2020-11-09 at 12.46.55.png

Επεξ/σία από dream21
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι αισιόδοξος ότι αύριο θα αρχίσει ο μαραθώνιος των dowload(χαμός valhalla, gear tactics(μην το ξεχνάτε

αν γουστάρετε x-com like!) για αρχή και μπορεί και watch dogs για να δω το raytracing..

Δυστυχώς το beyond light θα έχει μόνο γρήγορο loading(ελπίζω) και όχι 60fps.

Όπως και να χει το απόγευμα θα πεταχτώ Νέα Ζηλανδία για να ξεκινήσω valhalla στο one x  και μετά να δω τη διαφορά

στο θηρίο.

Επεξ/σία από avenger
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dream21 είπε

Μου κάνει φοβερή εντύπωση οτι πετυχαίνει τόση διαφορα στο sea of thieves, τα textures του μου φαίνονταν πολύ απλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, avenger είπε

Είμαι αισόδοξος ότι αύριο θα αρχίσει ο μαραθώνιος των dowload(χαμός valhalla, gear tactics(μην το ξεχνάτε

αν γουστάρετε x-com like!) για αρχή και μπορεί και watch dogs για να δω το raytracing..

Δυστυχώς το beyond light θα έχει μόνο γρήγορο loading(ελπίζω) και όχι 60fps.

Όπως και να χει το απόγευμα θα πεταχτώ Νέα Ζηλανδία για να ξεκινήσω valhalla στο one x  και μετά να δω τη διαφορά

στο θηρίο.

Για το Beyond Light δεν θυμάμαι πότε είπαν οτι βγει το patch για 60FPS αλλά θα βγει και θα τρέχει 60αράκι 4Κ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παραγγελια μου εχει αποσταλλει, εστειλαν και μηνυμα. Τωρα δεν ξερω αν πρεπει να παρω την acs η να περιμενω ποτε θα ρθει..

Οσον αφορα τα games, να πω την αληθεια, ξενερωσα που δεν ειναι launch τιτλος το call of the sea αλλα θα βγει δεκεμβριο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gtsoui είπε

Η παραγγελια μου εχει αποσταλλει, εστειλαν και μηνυμα. Τωρα δεν ξερω αν πρεπει να παρω την acs η να περιμενω ποτε θα ρθει..

Οσον αφορα τα games, να πω την αληθεια, ξενερωσα που δεν ειναι launch τιτλος το call of the sea αλλα θα βγει δεκεμβριο...

Πάρε το voucher και πήγαινε πάρτο μόνος σου γιατί αν είναι να περιμένεις από την ACS άστο! Εγώ έτσι θα κάνω, βόλτα με το σκύλο μέχρι την ACS!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kύριοι, καλησπέρα.

Λοιπόν, επειδή διαβάζω περί download και χαμένων ωρών  λόγω αυτού - και γνωρίζοντας πλήρως οτι δεν θα πω κάτι το "νέο" ή πρωτότυπο - αλλά
Όσοι έχετε εξωτερικό HDD/SDD, κάντε backup/move/copy τα ήδη υπάρχοντα παιχνίδια σας απο το ΧΟΝΕ σας σ'αυτον και με το που παραλάβετε το καινούργιο σας XSS/XSX απλά μεταφέρετέ τα απο τον εξωτερικό σκληρό στο XSS/XSX, θα γλυτώσετε αρκετό χρόνο έτσι, ακόμα και αυτοί με fiber συνδέσεις γιατί αύριο προβλέπω να καταρρέουν οι servers της MS λόγω επίσημης κυκλοφορίας της κονσόλας οπου και εκατομμύρια χρήστες θα μπουν online να ξανακατεβάσουν τα παιχνίδια τους.

Για 1ΤΒ backup σε εναν "απλό" 5400RPM εξωτερικό σκληρό μου πήρε κανα' 2ωρο+, προτιμότερο θαρρώ απο το να τα κατεβάσω ολα πάλι απο το internet/Store όπου - όπως προανέφερα - ενδέχεται να γονατίσουν οι servers αύριο.

Με γειές μας ;) 

Επεξ/σία από red1
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα τηλεφωνο τελικα,μιλησα με μια κοπελια ξεψυχισμένη και με ρωτησε αν με εχουν παρει τηλ,ειπα εχω στειλει 2 μαιλ εδω και μια βδομαδα και δεν πηρα απαντηση,και της ειπα τον τροπο που το εκανε ο φιλος πιο πανω και μου απαντησε οτι θα προωθησει το αιτημα στο τμημα παραγγελιων και θα με καλεσουν αυτοι,μου ζητησε βεβαια διευθυνση κλπ .καληνυχτα δηλαδη. παραγγελια 27/9 παραλαβη και πληρωμη στο καταστημα. 🤕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

Για το Beyond Light δεν θυμάμαι πότε είπαν οτι βγει το patch για 60FPS αλλά θα βγει και θα τρέχει 60αράκι 4Κ

Δυστυχώς το patch πήγε ένα μήνα μετά, 8/12.Ευελπιστώ να έχουμε τουλάχιστον γρήγορο loading

Edit New Zealand λατρεία ας ελπίσουμε να μην ασχοληθεί η microsoft και συνεχίσει να δουλεύει!

Επεξ/σία από avenger
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως καλά είστε στην Ελλάδα, στη Γερμανία τα Series X έχουν εξαντληθεί ακόμα και για προπαραγγελία απο παντού οπότε όποιος δεν έκανε εγκαιρως παραγγελία, los poulos.

Την Παρασκευή παραλαμβάνω το S με 3 μήνες Ultimate στα 313€. Νομίζω είναι η μέση τιμή που θα παίξει το πακετο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...