Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά μόλις με κάλεσαν από Public. Με ρώτησαν για επιβεβαίωση αν ισχύει η παραγγελία (που έχω πληρώσει!!) και αν θέλω να βάλω επέκταση εγγύησης. Βασικά πιο πολύ για αυτό πήραν. Anyway ρώτησα αν θα γίνει σήμερα η αποστολή και μου είπαν ότι μέχρι τις 4 η ώρα θα έχουν φύγει οι κονσόλες και ότι από εκεί και πέρα είναι θέμα courier (ACS). Πλέον έχει αλλάξει status και η παραγγελία μου σε "'Έτοιμο για αποστολή". Μάλλον όλα καλά τελικά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, red1 είπε

Kύριοι, καλησπέρα.

Λοιπόν, επειδή διαβάζω περί download και χαμένων ωρών  λόγω αυτού - και γνωρίζοντας πλήρως οτι δεν θα πω κάτι το "νέο" ή πρωτότυπο - αλλά
Όσοι έχετε εξωτερικό HDD/SDD, κάντε backup/move/copy τα ήδη υπάρχοντα παιχνίδια σας απο το ΧΟΝΕ σας σ'αυτον και με το που παραλάβετε το καινούργιο σας XSS/XSX απλά μεταφέρετέ τα απο τον εξωτερικό σκληρό στο XSS/XSX, θα γλυτώσετε αρκετό χρόνο έτσι, ακόμα και αυτοί με fiber συνδέσεις γιατί αύριο προβλέπω να καταρρέουν οι servers της MS λόγω επίσημης κυκλοφορίας της κονσόλας οπου και εκατομμύρια χρήστες θα μπουν online να ξανακατεβάσουν τα παιχνίδια τους.

Για 1ΤΒ backup σε εναν "απλό" 5400RPM εξωτερικό σκληρό μου πήρε κανα' 2ωρο+, προτιμότερο θαρρώ απο το να τα κατεβάσω ολα πάλι απο το internet/Store όπου - όπως προανέφερα - ενδέχεται να γονατίσουν οι servers αύριο.

Με γειές μας ;) 

Έχω την εντύπωση ότι βάζοντας και τις δύο κονσόλες στο ίδιο network (ethernet κατά προτίμηση) θα μπορέσεις να χρησιμοποιήσεις το network transfer για να μεταφέρεις τα παιχνίδια από την παλιά στην καινούργια....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπαρχει περιπτωση να παραγγειλω σημερα και να εχω ελπιδες να παραλαβω ? Ξερετε κανενα καταστημα ?

ή αν μετανοιωσει κανεις την αγορα της κονσολα  μου στελνει pm για αμεση συναντηση 😃

Επεξ/σία από LordPanag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, LordPanag είπε

Υπαρχει περιπτωση να παραγγειλω σημερα και να εχω ελπιδες να παραλαβω ? Ξερετε κανενα καταστημα ?

ή αν μετανοιωσει κανεις την αγορα της κονσολα  μου στελνει pm για αμεση συναντηση 😃

Που ήσουν την προηγούμενη εβδομάδα ; Είχα ένα διαθέσιμο απο ΠΛΑΙΣΙΟ και ένα απο Public έφυγαν και τα 2 σε παιδιά μέσα εδώ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GaGaS_Thess είπε

Που ήσουν την προηγούμενη εβδομάδα ; Είχα ένα διαθέσιμο απο ΠΛΑΙΣΙΟ και ένα απο Public έφυγαν και τα 2 σε παιδιά μέσα εδώ 

Ελα μου ντε , που ημουνα !!!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πιστεύω ότι κάπου θα βρεις απόθεμα αύριο, δεν είναι τόσο διαδεδομένο το Xbox Ελλάδα από ότι μου φαίνεται, τουλάχιστον σε εμένα μην σε πάρω στο λαιμό μου. Απλά θα θέλει ψάξιμο και μετά να περιμένεις να έρθει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, LordPanag είπε

Υπαρχει περιπτωση να παραγγειλω σημερα και να εχω ελπιδες να παραλαβω ? Ξερετε κανενα καταστημα ?

ή αν μετανοιωσει κανεις την αγορα της κονσολα  μου στελνει pm για αμεση συναντηση 😃

 Πάρε τηλεφωνο στο The console Club, πριν απο λίγο στο  Facebook ποσταραν ότι έχουν λίγες διαθέσιμες για αποστολή την Τετάρτη :

https://www.theconsoleclub.gr/el/κονσολεσ/xbox-series-x-9781582404387-detail#.X6k7bmgzYog

Επεξ/σία από gdal73
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, LordPanag είπε

Ελα μου ντε , που ημουνα !!!  

Αν εισαι απο Αθηνα εγω μολις ακυρωσα παραγγελια απο Public στου Ζωγραφου .Αν προλαβεις μπορει να εισαι και τυχερος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, LordPanag είπε

Ελα μου ντε , που ημουνα !!!  

The Console Club

43 λ.  · 

Update Xbox Series X

Μπορέσαμε και καλύψαμε όλες τις προπαραγγελίες οπότε υπάρχει μια μικρή ποσότητα τεμαχίων που είναι προς διάθεση. Τα επιπλέον τεμάχια θα είναι προς διάθεση με μια μικρή καθυστέρηση από την αντιπροσωπεία 2 ημερών. Από εμάς θα αποσταλλούν Τετάρτη 11 Νοεμβρίου. Η κονσόλα είναι πλέον διαθέσιμη για προπαραγγελία.https://bit.ly/35dOBpb

#xbox #xboxseriesx #theconsoleclub

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...