Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, malawi είπε

και εδω διαθεσιμο guys

https://www.plaisio.gr/gaming-zone/konsoles/microsoft-xbox-series-x_3548953

βαρατεεεε

Εμένα μου βγάζει Το προϊόν δεν είναι διαθέσιμο για αγορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα πριν καμία ωριτσα, γενική ταχυδρομική Αγρινιο, παραγγελία από Κώτσο 22/10. Το κούμπωσα να κάνει και τα update. 

Άντε και στα δικά σας παίδες :D

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, tiniakos είπε

Βλέπω ότι υπάρχει μεγάλο απόθεμα day one ή δεν έχει μεγάλη ζήτηση στη χώρα μας ή φρόντισε η microsoft να υπάρχει μεγάλη παραγωγή.

Ότι και να συμβαίνει μπράβο τους που δίνουν τη δυνατότητα σε όλους να την αποκτήσουν άμεσα.

Μάλλον οι περισσότεροι στην Ελλάδα είναι του απέναντι μαγαζιού, Γερμανία πολλά μαγαζιά δε δέχονται ούτε παραγγελία για το Χ και πολλά εξαντλησαν και τα S.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το series S μόλις σεταρίστηκε και περιμένω να τελειώσει το update. Στο σπίτι που βρίσκομαι έχει 12mbs γραμμή δε πάει παραπάνω οπότε καταλαβαινέτε ταχύτητα. Προβλέπω να παίζω σε 3 μέρες το πρώτο παιχνίδι. 

Επεξ/σία από squib
ορθογραφικό
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα και γω πριν λίγο απο Πλαίσιο..!! Ήρθε νωρίτερα..!! (παραλαβή 11:30-14:00) 

Άψογοι σε όλα τους..!! Ακόμα και το κουτί δεν είχε ούτε μισό χτύπημα :)

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, TzinoGR είπε

Guys όλα τα Series X/S optimized θέλουν redownloading; Αν τα μεταφέρουμε μέσω δικτύου ή από εξωτερικό σκληρό δεν θα κάνει απλά update τα νέα assets (π.χ. ultra textures όπως στο Gears 5 στο PC) ;  Σε σχέση με την παραλαβή, λογικά εγώ παραλαμβάνω το απόγευμα από τοπικό κατάστημα ACS. Μου είπαν από Public Πάτρας ότι θα το στείλουν σήμερα το πρωί. Κοινώς οι τύποι άργησαν τουλάχιστον μία μέρα για τις παραδόσεις στις courier. 

Εγώ την πάτησα με το gears 5 το έβλεπε από τον εξωτερικό σκληρό που το είχα και μου κατέβαζε το ίδιο 55  γιγα. Όταν πήγαινα να το παίξω δεν έπαιζε. Τελικά σηκώθηκα 6 το πρωί και το κατέβασα από το store και όλα οκ τώρα, έπαιξα και λίγο. Περιμένω το jedi fallen τώρα να μπει στο game pass. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gtsoui είπε

Λοιπόν, το θηρίο αναχώρησε 08.30 από το κέντρο διαλογής στην Π. Ράλλη...άρα λογικα το επόμενο status είναι η παραλαβή από το κατάστημα που με εξυπηρετεί. είμαι περίεργος να δω το download speed πάντως σήμερα...ελπίζω να μην σέρνεται..άμα κατεβάζω με καμία 15mb/s θα είμαι ευχαριστημένος πάντως..

Δες τη θετική πλευρά, στην επίσημη κυκλοφορία του PS5 στις 19 του μήνα θα έχει προλάβει να κατέβει έστω και ένα παιχνίδι 😁

2 ώρες πριν, dream21 είπε

Valhalla και Watch Dogs να τα παρω απο Amazon.es η να τα κατεβασω αυριο βραδυ ψηφιακα; ιδου το ερωτημα 🤔

Γιαννο μουουου, γιατί το κάνεις αυτό στον εαυτό σου ? οχι 1, αλλά 2 σάπιο-Ubisoft ? 🤣😁
Mεσα σε 10 λεπτα gameplay που ειδα χθες, προλαβα να δω : 
- Kαράβι που βαράει σούζες και spin-αρει γύρω απο τον άξονά του με το που ακουμπήσει σε κλαδί
- Εχθροι που είναι σαν να πιάνονται αγκαζέ - ΑΓΚΑΖΕ ΡΕ ΦΙΛΕΕΕΕ - και κάνουν επαναλαμβανόμενους κύκλους γύρω απο τον εαυτό τους για 20 δευτερόλεπτα+
- Ορισμένα animations που ειναι σαν να βγήκαν απο παιχνίδι 15ετίας
Πέρα απο την πλάκα όμως, το έχει στο xbox store brazil στα 32 ευρω σε περίπτωση που σ'ενδιαφερει !

1 ώρα πριν, Socratis_g είπε

plaisio πριν 4 ωρες

"Θέλουμε να σας ενημερώσουμε ότι η παραγγελία σας είναι σε εξέλιξη & έχει ήδη χρεωθεί η κάρτα σας όπως μας υποδείξατε
με Αρ. ************ και αξία 509.00 €.

Σύντομα θα λάβετε Νέο SMS για τον χρόνο της παράδοσης της."

Ακόμα sms δεν έχω πάρει, το βλέπω να το τρώω το άκυρο για σήμερα...

Τζάμπα την ηλεκτρική σκούπα που εβαλα το πρωί στο δωμάτιο, για να φύγουν οι σκόνες.

Άλλα επίπεδα πρόσφυσης  ενημέρωσης το πλαίσιο, έτσι είναι οταν έχεις δικό σου δίκτυο διανομής, οι υπόλοιποι...ACS, Γενική Τ. και άγιος ο Θεός, σου δίνουν σασπένς ρε παιδί μου καθώς δεν ξέρεις που, πως, πότε θα παραλάβεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, red1 είπε

Δες τη θετική πλευρά, στην επίσημη κυκλοφορία του PS5 στις 19 του μήνα θα έχει προλάβει να κατέβει έστω και ένα παιχνίδι 😁

Γιαννο μουουου, γιατί το κάνεις αυτό στον εαυτό σου ? οχι 1, αλλά 2 σάπιο-Ubisoft ? 🤣😁
Mεσα σε 10 λεπτα gameplay που ειδα χθες, προλαβα να δω : 
- Kαράβι που βαράει σούζες και spin-αρει γύρω απο τον άξονά του με το που ακουμπήσει σε κλαδί
- Εχθροι που είναι σαν να πιάνονται αγκαζέ - ΑΓΚΑΖΕ ΡΕ ΦΙΛΕΕΕΕ - και κάνουν επαναλαμβανόμενους κύκλους γύρω απο τον εαυτό τους για 20 δευτερόλεπτα+
- Ορισμένα animations που ειναι σαν να βγήκαν απο παιχνίδι 15ετίας
Πέρα απο την πλάκα όμως, το έχει στο xbox store brazil στα 32 ευρω σε περίπτωση που σ'ενδιαφερει !

Άλλα επίπεδα πρόσφυσης  ενημέρωσης το πλαίσιο, έτσι είναι οταν έχεις δικό σου δίκτυο διανομής, οι υπόλοιποι...ACS, Γενική Τ. και άγιος ο Θεός, σου δίνουν σασπένς ρε παιδί μου καθώς δεν ξέρεις που, πως, πότε θα παραλάβεις...

Στέλιο θέλω να το αγοράσω έστω τουλάχιστον το valhala. Μπορω να κανω την αγορα απο Brazil store αλλαζοντας το region στο xbox η θελει και παραλληλα vpn;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.tweaktown.com/news/76132/xbox-series-xs-wd-sn530-ssd-has-custom-asic-to-support-pcie-4-0/index.html

Ο δίσκος είναι custom. Το λέω για να μην πάτε και πάρετε κανέναν SN530 από το skroutz και λέτε μετά γιατί δεν δούλεψε. Ας ελπίσουμε ότι θα τον πουλάει χωριστά η WD στους τελικούς καταναλωτές ώστε να μην υπάρχει η ανάγκη εξουσιοδοτημένου service όταν χρειαστεί μετά από πόσα χρόνια όταν θα έχει λήξει η 2ετή μας εγγύηση. Καλά για το PS5 δεν συζητώ, εκεί κλαίμε με την ενσωμάτωση του στην motherboard.. πόσο να κοστίζει άραγε ολόκληρη η αλλαγή της? Άσε δεν θέλω να ξέρω 🤑

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...