Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Παιδιά αξίζει να πάω σε Xbox x series? Τώρα έχω ps4 pro αλλά δεν βρίσκω με τπτ ps5 οπότε σκέφτομαι την άλλη πλευρά. 

Τι λέτε? 

100%
Αυτή τη στιγμή δεν δικαιολογείται για κανένα λόγο η αγορά ps5, ιδιαίτερα εφόσον έχεις ps4pro για τα όποια exclusives υπάρχουν.

Series X με 3 χρόνια gamepass είναι το καλύτερο vfm που υπάρχει αυτή τη στιγμή. Μακράν.

Με το αστεία τεράστιο design και με τις τραγικές επιλογές της sony στην ψύξη εγώ βλέπω να ακυρώνω to preorder μου...

Μόλις τώρα, GaGaS_Thess είπε

Βλέπω πολλα halo και πολλα gears. Ποιο είναι το τελευταίο να τα κατεβάσω και αυτά να τα δω? 

Halo 5, Gears 5

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Cygnus είπε

Δίνει 3 χρόνια gamepass με την αγορά;

Όχι βέβαια. Υπάρχει το κόλπο με το vpn και βραζιλία που με 70-80ευρώ βάζεις 3ετία. Δές το αντίστοιχo thread.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

100%
Αυτή τη στιγμή δεν δικαιολογείται για κανένα λόγο η αγορά ps5, ιδιαίτερα εφόσον έχεις ps4pro για τα όποια exclusives υπάρχουν.

Series X με 3 χρόνια gamepass είναι το καλύτερο vfm που υπάρχει αυτή τη στιγμή. Μακράν.

Με το αστεία τεράστιο design και με τις τραγικές επιλογές της sony στην ψύξη εγώ βλέπω να ακυρώνω to preorder μου...

Halo 5, Gears 5

Με την αγορά ps5 θα το πουλούσα το 4 Pro για να καλύψω την διαφορα όπως και με το Xbox άμα το κάνω. 

Το σκέφτομαι πάντως! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gtsoui είπε

Ακομα δεν πηρα το μηχανημα και ξεκινησαν τα πρωτα προβληματα... 

Η γυναικα θελει να κανουμε δουλειες......

Εμένα, είπε θα ξαπλώσω κανα μισάωρο να χαλαρώσω στις 3 ξυπνάμε 3:30 το πολυ 3:45....μαντεψε ποιος, ακόμα κοιτάτε...... Χαχχααχαχαχαχχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, babis1983 είπε

Top of console φαντάζομαι εννοεί εκεί που είναι η γριλια 

Nαι Μπάμπη, προφανώς, αμα το "κάτω" μέρος ειναι η βάση της κονσόλας οταν το τοποθετείς κάθετα, το "πάνω" μέρος είναι αυτό με την γρίλια (και το πράσινο πλαστικό)

9 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Βλέπω πολλα halo και πολλα gears. Ποιο είναι το τελευταίο να τα κατεβάσω και αυτά να τα δω? 

Γιάνννννοοοο ! κατεβάζεις φίλε το Master Chief collection και τα παίζεις ΟΛΑ απο την αρχή με τη σειρά κυκλοφορίας τους (βλέπε: Ηalo : CE/Halo 2/Halo 3/Halo ODST/Halo Reach/Halo 4), το 5 είναι ξεχωριστό παιχνίδι.
Μην αρχίσεις με το 5, δεν θα καταλάβεις Χριστό (συν του οτι το campaign του ειναι μέτριο και το MP είναι αυτό που "μετράει").
Εναλλακτικά, αμα θέλεις να το πας βάση υπόθεσης χρονολογικά, η σειρά αλλάζει και πάει : Ηalo Reach/Halo:CE/Halo 2/Halo ODST/Halo 3/Halo 4/Halo 5.

τα Gears...1 ultimate edition (μιας που στο XSX τρέχει στα 60fps), 2 , 3, Judgement, 4, 5

Mε γειές, αμα παραλάβω σήμερα τα λέμε "μέσα" ;) 

Επεξ/σία από red1
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, johnnyman είπε

Με την αγορά ps5 θα το πουλούσα το 4 Pro για να καλύψω την διαφορα όπως και με το Xbox άμα το κάνω. 

Το σκέφτομαι πάντως! 

Εξαρτάται. Αν η βιβλιοθήκη του gamepass σε ενδιαφέρει και αν δεν έχεις σκοπό να πουλήσεις το Pro τότε πάνε στο Series X. Αν όμως έχεις σκοπό να το πουλήσεις, δεν αξίζει να χάσεις το backlog σου. Κάνε υπομονή λίγες μέρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, red1 είπε

Nαι Μπάμπη, προφανώς, αμα το "κάτω" μέρος ειναι η βάση της κονσόλας οταν το τοποθετείς κάθετα, το "πάνω" μέρος είναι αυτό με την γρίλια (και το πράσινο πλαστικό)

Γιάνννννοοοο. κατεβάζεις φίλε το Master Chief collection και τα παίζεις ΟΛΑ απο την αρχή με τη σειρά κυκλοφορίας τους (βλέπε: Ηalo : CE/Halo 2/Halo 3/Halo ODST/Halo Reach/Halo 4), το 5 είναι ξεχωριστό παιχνίδι.
Μην αρχίσεις με το 5, δεν θα καταλάβεις Χριστό (συν του οτι το campaign του ειναι μέτριο και το MP είναι αυτό που "λάμπει").
Εναλλακτικά, αμα θέλεις να το πας βάση βάση υπόθεσης χρονολογικά, η σειρά αλλάζει και πάει : Ηalo Reach/Halo:CE/Halo 2/Halo ODST/Halo 3/Halo 4.

Mε γειές, αμα παραλάβω σήμερα τα λέμε "μέσα" ;) 

Δεν με βλέπω για online σήμερα. Πέρα από την μουρμουρα του γιατί με άφησες να κοιμηθώ τόσες ώρες θα θέλει να, παικουμε re7 :( φαγωθηκε...... Σε ευχαριστώ για το ινφο θα ξεκινήσω με  το collection :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεσημέρι ήρθε και σε μένα το μικρό!! Καλά ρε παιδιά πόσα παιχνίδια έχει το gamepass; Έχω χάσει την μπάλα.. 

Να ρωτήσω έχω βάλει 4-5 games να κατεβαίνουν αλλά μόνο ένα κατεβάζει τα άλλα τα έχει στην αναμονή. Δεν γίνεται να κατεβαίνουν ταυτόχρονα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Όχι βέβαια. Υπάρχει το κόλπο με το vpn και βραζιλία που με 70-80ευρώ βάζεις 3ετία. Δές το αντίστοιχo thread.

Α οκ ναι αυτό το ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...