Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο μεταξύ τώρα ανακάλυψα ότι παίρνει το χειριστήριο usb c για φόρτιση αν έχουμε το xbox changer kit.. Κανονικά διάβασε και το joystick του xbox one s και το έκανα και ένα update το χειριστήριο.. 

ΥΓ. Επιτέλους άναψαν όλα 😋😋☺️☺️😅

 

IMG_20201110_180335.jpg

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, xaralas είπε

Το μεσημέρι ήρθε και σε μένα το μικρό!! Καλά ρε παιδιά πόσα παιχνίδια έχει το gamepass; Έχω χάσει την μπάλα.. 

Να ρωτήσω έχω βάλει 4-5 games να κατεβαίνουν αλλά μόνο ένα κατεβάζει τα άλλα τα έχει στην αναμονή. Δεν γίνεται να κατεβαίνουν ταυτόχρονα;

Όχι, αλλά μπορείς να ορίσεις τη σειρά.

επίσης, σου δίνει επιλογή να παίξεις πριν  κατέβει ολόκληρο

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Type c καλώδιο το κουτί δεν είχε η δεν το ειδα

Οχι οπως δεν εχουν και τα controllers που πωλουνται ξεχωριστα.

TypeC σου δινει μονο στο play and Charge kit που πωλειται ξεχωριστα https://www.amazon.de/dp/B08FCXLB8Z?tag=haggle-web-de-21&linkCode=osi&th=1&psc=1&language=en_GB

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδια το μεσημέρι κατεβαζα με 30mbps και τώρα με 4,9 ... τι γίνεται???? 

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, k_dinos είπε

Όχι, αλλά μπορείς να ορίσεις τη σειρά.

επίσης, σου δίνει επιλογή να παίξεις πριν  κατέβει ολόκληρο

Και πως γίνεται αυτό με την σειρά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, babis1983 είπε

Αυτο κανει για τα προηγουμενα xbox one controllers που ειχαν microUsb καλωδιο.

Το νεο xbox controller εχει TypeC υποδοχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Παιδιά αξίζει να πάω σε Xbox x series? Τώρα έχω ps4 pro αλλά δεν βρίσκω με τπτ ps5 οπότε σκέφτομαι την άλλη πλευρά. 

Τι λέτε? 

Welcome on board :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Ρε παιδια το μεσημέρι κατεβαζα με 30mbps και τώρα με 4,9 ... τι γίνεται???? 

Με το που το έγραψα τελείωσε το download του lucky tale με 4,9 mbps και ξεκίνησε το gears με 14,71....τι παιζει ?!? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20201110_182245.jpg.0108687ba0a1d4038c2035bf4df3ea75.jpg

Το έβαλα να κοιτάει μπροστά. Νομίζω θα έχει καλύτερη θερμοκρασία από το να κοιτάει πλάι, και δίνει και πιο πολύ χώρο. Η αλλαγή δίσκων είναι κακή, αλλά συνήθως αλλάζω αραιά.

Με εκνευρίζει που κάνανε μισές δουλειές στην υποστήριξη CEC. Ενώ βελτίωσαν κάποια πράγματα από το one S, ΑΚΟΜΑ δεν δέχεται εντολές τηλεκοντρόλ μέσω CEC από άλλες συσκευές. Στο PS4 μπορείς μια χαρά να μπεις στα μενού, video apps και στο store χωρίς να σηκωθείς να πιάσεις χειριστήριο. Στο xbox τζίφος. Το είχα λύσει με learning IR remote, αλλά σε αυτή τη διαρύθμιση δεν παίζει πολύ καλά (receiver είναι το eject).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

IMAG2825-01-01.jpeg.b6a88b5210a8baa1a3d5870faca12fda.jpeg

Για όλους αυτούς που είχαν ήδη παιχνίδια στο One και έχουν αργές συνδέσεις υπάρχει και το network transfer. Μέσω Wi-Fi που έκανα ένα πρώτο τεστ έχει συμπαθητικές ταχύτητες.

Το ενεργοποιείται και στις 2 κονσόλες και μετά μπαίνετε από το καινούριο και διαλέγετε τα παιχνίδια που θέλετε να αντιγράψετε.

Σημαντική σημείωση επειδή εμένα δε μου λειτουργούσε αρχικά είναι να μην υπάρχει κάτι στο queue του Xbox One.

Επεξ/σία από greatony
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...