Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, anamenos είπε

Φίλε ευτυχώς η TV μου τελικά υποστηρίζει 4K 120 hz με HDR και VRR, είναι εξαιρετική εμπειρία, μόλις δοκιμάσω το GEARS στο online κομμάτι με τα 120fps θα ενημερώσω. 

Ρωτησα γιατι διαβασα αυτο περα απο ολα τα bugs που εχουν ακομα οι 2.1 τβ του 2020 ανεξαρτητως μαρκας με το vrr ,τα 120 και το game mode τους

https://answers.microsoft.com/en-us/xbox/forum/xba_console/known-issues-on-xbox-series-xs/221c9d7f-dc91-4067-ba81-33ab671179b5

Επεξ/σία από jimtriol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έχω κατεβάσει overcook 2 super lucky tale mortal combat x minecraft original και resident evil και τώρα κατεβάζω gears 5 πήγαινε αρκετά καλά το download αλλά εδώ και κανα 2 ωροσκόπο άρχισε να γονατιζει 100αρα fiber ... Κατεβαζα με 70 80 mbps και τώρα με το ζόρι είμαι στα 18 με 20

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, john1080 είπε

Που μπορω να κανω αρνητικη αξιολογηση για το public?

Στο Bestprice https://www.bestprice.gr/item/2155900710/microsoft-xbox-series-x.html?qo=xbox+series+x&from=cat?from=cat-single&qo=xbox+series+x

Trustpilot https://www.trustpilot.com/review/www.public.gr?languages=all

Και στην κεντρικη σελιδα του Public κατω κατω δεξια που λεει Reevoo(αυτο νομιζω αφορα αν εχει πραγματοποιηθει η παραγγελια).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, InnerSelf είπε

Εσύ παρέλαβες φίλε μου? Γιατί εγώ περιμένω 😡

Αύριο μου είπε το εδώ κατάστημα γερμανου, το εστηλαν εχτές με ΕΛΤΑ κουριερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GaGaS_Thess είπε

Ναι όταν, κάνει εγκατάσταση κάνει αρκετό θόρυβο αλλά μετά μηδενιζει

Και που να βάλεις blu ray στο αριστερο μηχανημα οπως το βλέπεις στην φωτογραφία :P 

Webp.net-resizeimage.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Στο μεταξύ τώρα ανακάλυψα ότι παίρνει το χειριστήριο usb c για φόρτιση αν έχουμε το xbox changer kit.. Κανονικά διάβασε και το joystick του xbox one s και το έκανα και ένα update το χειριστήριο.. 

ΥΓ. Επιτέλους άναψαν όλα 😋😋☺️☺️😅

IMG_20201110_180335.jpg

Ambilight philips Βαγγέλη (αν ναι, ποιο μοντέλο ?) ή  RGB φωτάκια ? 

2 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

Ρε παιδια το μεσημέρι κατεβαζα με 30mbps και τώρα με 4,9 ... τι γίνεται???? 

 

2 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

Με το που το έγραψα τελείωσε το download του lucky tale με 4,9 mbps και ξεκίνησε το gears με 14,71....τι παιζει ?!? 

Αυτό που λέγαμε, παρέλαβαν/παραλαμβάνουν οι Αμερικάνοι και γονατίζουν οι servers σιγά-σιγά

2 ώρες πριν, iddqdiddqd είπε

20201110_182245.jpg.0108687ba0a1d4038c2035bf4df3ea75.jpg

Το έβαλα να κοιτάει μπροστά. Νομίζω θα έχει καλύτερη θερμοκρασία από το να κοιτάει πλάι, και δίνει και πιο πολύ χώρο. Η αλλαγή δίσκων είναι κακή, αλλά συνήθως αλλάζω αραιά.

Με εκνευρίζει που κάνανε μισές δουλειές στην υποστήριξη CEC. Ενώ βελτίωσαν κάποια πράγματα από το one S, ΑΚΟΜΑ δεν δέχεται εντολές τηλεκοντρόλ μέσω CEC από άλλες συσκευές. Στο PS4 μπορείς μια χαρά να μπεις στα μενού, video apps και στο store χωρίς να σηκωθείς να πιάσεις χειριστήριο. Στο xbox τζίφος. Το είχα λύσει με learning IR remote, αλλά σε αυτή τη διαρύθμιση δεν παίζει πολύ καλά (receiver είναι το eject).

id, no bueno φίλε, το έπιπλο είναι κλειστό απ'οτι καταλαβαίνω και η κονσόλα θέλει (βαση οδηγιών MS) 4 εκ. και απο την μια, και απο την άλλη μεριά, θα σου πρότεινα να της αλλάξεις μέρος φίλε

2 ώρες πριν, john1080 είπε

Ρε παιδια ειναι κανενας αλλος με προπραγγελια απο 22/9 απο public που τπυ βγαζει ακομη σε εκτεταμενη αναζητηση;;;

 

2 ώρες πριν, petrance είπε

27/9 εγω παραγγελια,ειχα βαλει πληρωμη και παραλαβη στο καταστημα,και μετα απο 500 τηλεφωνα το πληρωσα και εδωσα διευθυνση και ακομα περιμενω .αμα δεν ειχα πληρωσει θα τσιμπαγα απο το πλαισιο ,θα το ειχα μαξ σε 2 μερες ,θα παρω τηλ αυριο παλι και δεν θα ειμαι τοσο ευγενικος,δεν ειναι δυνατον να εχουν παραλαβει πρωτα ατομα που κανανε παραγγελια το νοεμβριο

Παιδιά, λίγη ηρεμία, καταλαβαίνω τι λέτε αλλά δεν υπάρχει ανάγκη να ταράζεστε σε τέτοιο βαθμό, είμαστε σε lockdown και οι εταιρείες (αλλα και τα courier) τρέχουν και δεν προλαβαίνουν.
Επαναλαμβάνω, καταλαβαίνω τι λέτε (περι κακής οργάνωσης του συγκεκριμένου μαγαζιού) αλλά αυτός δεν είναι ο σωστός τρόπος  αμα αναολογιστείτε τι τραβάνε αυτές αυτές τις μέρες νοσοκόμοι/γιατροί/courier κτλπ, μη φτάνουμε στα άκρα για μια παλιο-κονσόλα (και οχι, ουτε εγώ παρέλαβα μαγκες :D )
Eιρήνη υμίν ! 

 

1 ώρα πριν, Kydraen είπε

Σας ζηλεύω όλους εσάς που το πήρατε ήδη. Το δικό μου το κρατάει ακόμα όμηρο η ACS, να πάρω αύριο το πρωί λεει. Καλορίζικα σε όλους σας!

Μια απο τα γίδια Kydra, τα κεντρικά της ACS παρέλαβαν χθες το απόγευμα απο Public και σήμερα έφυγε απο το κατάστημα διαλογής για να έρθει στη περιοχή μου, καλά που τους πηρα τηλ. σήμερα το απογευμα και μου ειπαν πως ουτως ή αλλως θα παραλάμβανα αυριο - τους είπα να το κρατησουν στο μαγαζί για να περάσω να το πάρω γιατί αλλιως με έβλεπα να βαράω σκοπιά δίπλα απο το κουδούνι και σήμερα...

1 ώρα πριν, GaGaS_Thess είπε

Ναι όταν, κάνει εγκατάσταση κάνει αρκετό θόρυβο αλλά μετά μηδενιζει


Αρχίζω να αγχώνομαι απο τώρα μάγκες, τα θορυβώδη drive ποτε δεν υπήρξαν καλό σημάδι, τώρα για τον άλλο που δεν του άνοιγε καν...μακρυά απο εμάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, red1 είπε

Ambilight philips Βαγγέλη (αν ναι, ποιο μοντέλο ?) ή  RGB φωτάκια ? 

Αυτό που λέγαμε, παρέλαβαν/παραλαμβάνουν οι Αμερικάνοι και γονατίζουν οι servers σιγά-σιγά

id, no bueno φίλε, το έπιπλο είναι κλειστό απ'οτι καταλαβαίνω και η κονσόλα θέλει (βαση οδηγιών MS) 4 εκ. και απο την μια, και απο την άλλη μεριά, θα σου πρότεινα να της αλλάξεις μέρος φίλε

Παιδιά, λίγη ηρεμία, καταλαβαίνω τι λέτε αλλά δεν υπάρχει ανάγκη να ταράζεστε σε τέτοιο βαθμό, είμαστε σε lockdown και οι εταιρείες (αλλα και τα courier) τρέχουν και δεν προλαβαίνουν.
Επαναλαμβάνω, καταλαβαίνω τι λέτε (περι κακής οργάνωσης του συγκεκριμένου μαγαζιού) αλλά αυτός δεν είναι ο σωστός τρόπος  αμα αναολογιστείτε τι τραβάνε αυτές αυτές τις μέρες νοσοκόμοι/γιατροί/courier κτλπ, μη φτάνουμε στα άκρα για μια παλιο-κονσόλα (και οχι, ουτε εγώ παρέλαβα μαγκες :D )
Eιρήνη υμίν ! 

Μια απο τα γίδια Kydra, τα κεντρικά της ACS παρέλαβαν χθες το απόγευμα απο Public και σήμερα έφυγε απο το κατάστημα διαλογής για να έρθει στη περιοχή μου, καλά που τους πηρα τηλ. σήμερα το απογευμα και μου ειπαν πως ουτως ή αλλως θα παραλάμβανα αυριο - τους είπα να το κρατησουν στο μαγαζί για να περάσω να το πάρω γιατί αλλιως με έβλεπα να βαράω σκοπιά δίπλα απο το κουδούνι και σήμερα...


Αρχίζω να αγχώνομαι απο τώρα μάγκες, τα θορυβώδη drive ποτε δεν υπήρξαν καλό σημάδι, τώρα για τον άλλο που δεν του άνοιγε καν...μακρυά απο εμάς

Ελα ρε σιγά στο κάτω κάτω 23 1/2 μήνες εγγυηση μας έδωσε τι μπορεί να παθει το drive ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GaGaS_Thess είπε

Ελα ρε σιγά στο κάτω κάτω 23 1/2 μήνες εγγυηση μας έδωσε τι μπορεί να παθει το drive ? 

Ρώτα τον @kostiger να σου πεί, ξέρει απο drive αυτός :D 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, nikpar00 είπε

Αύριο μου είπε το εδώ κατάστημα γερμανου, το εστηλαν εχτές με ΕΛΤΑ κουριερ

Τώρα που ξανά τσεκαρα στο tracking άλλαξε σε " αποστολή από την αποθήκη " οπότε Μαξ την Πέμπτη θα το έχω και εγώ , κάλιο αργά παρά αργότερα 😜

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, aggelos87 είπε

Ερώτηση για όσους έχουν C9 ή CX:

Δοκιμάσατε το VRR;;; Χαλάει πολύ το μαύρο και την εικόνα γενικότερα;;

Φιλε εγω το απενεργοποιησα για καλου κακου. Βασικα δεν ξερω αν το επηρεαζει παντα η μονο οταν εχει σκαμπανεβασματα στα frames... Δηλαδη ποτε ενεργοποιειται το vrr... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Ναι αυτό έχω, κάνει μια χαρά.. 

Οπως γραφτηκε και πιο πισω,η μπαταρια ναι μεν κανει αλλα το καλωδιο ειναι microUsb αυτου στην φωτογραφια,ενω το νεο xbox controller υποστηριζει TypeC.

Αρα δεν κανει το συγκεκριμενο combo στο νεο controller,θελει το αντιστοιχο με το TypeC καλωδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...