Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, nekrik είπε

Και άλλος ? Fake ή κάποιο θέμα με το standby ? Προτείνω όσοι το παραλάβατε βγάλτε off τα standby mode και κάντε shutdown μετα τα sessions μέχρι να ξεκαθαριστεί το τοπίο. Ισως θέλει κανα update! 

Για ηλεκτρονικό τσιγάρο μου κάνει. Το κάνω στα μαλλιά των φίλων μου κ φαινεται λες κ καίγονται

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά χρειάζομαι τη γνώμη σας για επιλογή αναβάθμισης, γράφω εδώ διότι τείνω προς XSX.

Αρχικά να πω πως έχω PC με gtx 1060 και ι5 6600κ, άρα παίζει ακόμα αλλα κάποια στιγμή θα χρειαστεί αναβάθμιση. Επίσης έχω PS4 Pro με καμία 20ρια παιχνίδια σε δίσκους και online αγορασμένα, αρκετά απο αυτά μη τερματισμένα λόγο έλειψης χρόνου και PC gaming.

Έρχονται οι γιορτές και θέλω να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου οπότε προσπαθώ να αποφασίσω ανάμεσα σε κονσόλα + κάποια παιχνίδια για όποια κονσόλα πάρω (υπολογίζω γύρω στα 650-700) ή πούλημα τον υπολογιστή και αγορά νέου (υπολογίζω γύρω στα 1200).

Οι επιλογές που μου έρχονται στο μυαλό είναι οι εξής, 

1) κρατάω PS4 και αγοράζω xbox για το game pass και σιγά σιγα τερματίζω παιχνίδια του ps4 (αν τα παίζω ακομα) και μετά το πουλάω και ίσως αναβαθμίζω PC προς Πάσχα που θα έχει βγει και η 3060.

2) πουλάω PS4 και παίρνω xbox αγοράζοντας ξανά ό,τι δεν έχω τερματίσει εκει και τα απολαμβάνω σε καλύτερα γραφικα και μετά πάλι παίζει η επιλογή αναβάθμισης PC.

3) κάθομαι με το PS4 και αναβαθμίζω PC τώρα τα Χριστούγεννα.

4) πουλάω PS4 και πάω σε PS5 για να τερματίσω εκεί τους τίτλους που έχω ήδη αγορασμένους.

Γενικά είμαι τρομερά αναποφάσιστος οπότε ΒΟΉΘΕΙΑ!! :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, aeljim είπε

100% fake video. Φυσάει καπνό πάνω απο την κονσόλα ο άλλος. Η δικιά μου που παρέλαβα χθες σε Instant on και κατεβάζει ασταμάτητα και ούτε ακούγεται κάτι ούτε καν ζεστή είναι. Ένα χλιαρό αεράκι βγάζει απο πάνω.

Μόνο fake δεν είναι. Δες ποιο είναι το παλληκαράκι σε reddit.

 

https://www.reddit.com/r/XboxSeriesX/comments/js1oni/buddy_of_mines_new_xbox_came_with_a_campfire/?ref=share&ref_source=embed&utm_content=title&utm_medium=post_embed&utm_name=9a0228fd93844374bc5cc929de706610&utm_source=embedly&utm_term=js1oni

Παιδιά υπάρχει θέμα, λίγο υπομονή να εκτιμήσουμε τη έκτασή του. Ελπίζω μικρή.

Επεξ/σία από Braveheart1980
  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κατά του gamepass.

Καταρχήν κάποια παιχνίδια θέλω να τα έχω σε hardcopy οπωσδήποτε. Οπότε οικονομικά δε συμφέρει να πληρώνεις και για τα δύο.

Επίσης το gamepass ειναι σαν το δωρεαν μεσημεριανό στα ξενοδοχεία, οπου πας να φας μπουφέ, με τη λογική ότι έχεις πληρώσει για όλα αυτά εκεί, με αποτέλσμα να θες να τα φας όλα. και ξεκινάς με μοσχαράκι με μακαρόνια, απο πάνω βάζεις χταποδάκι με πατάτες τηγανιτές και γαρντιούρα μουσακά. και μετά φυσικά θες και γλυκάκι, και βάζεις καρπούζι με τούρτα και προφιτερόλ. Το αποτέλεσμα είναι να πας στο δωμάτιο και να θες μια καρτέλα σιμέκο για να πάρεις ανάσα.

Αυτό ειναι το gamepass.

Ενώ το να αγοράσεις ένα παιχνίδι με τη σειρά, είναι σα να πηγαίνεις ταβέρνα, να παιρνεις το πιάτο σου με τη σαλάτα σου, και να φευγεις κύριος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, simplemaths είπε

Παιδιά χρειάζομαι τη γνώμη σας για επιλογή αναβάθμισης, γράφω εδώ διότι τείνω προς XSX.

Αρχικά να πω πως έχω PC με gtx 1060 και ι5 6600κ, άρα παίζει ακόμα αλλα κάποια στιγμή θα χρειαστεί αναβάθμιση. Επίσης έχω PS4 Pro με καμία 20ρια παιχνίδια σε δίσκους και online αγορασμένα, αρκετά απο αυτά μη τερματισμένα λόγο έλειψης χρόνου και PC gaming.

Έρχονται οι γιορτές και θέλω να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου οπότε προσπαθώ να αποφασίσω ανάμεσα σε κονσόλα + κάποια παιχνίδια για όποια κονσόλα πάρω (υπολογίζω γύρω στα 650-700) ή πούλημα τον υπολογιστή και αγορά νέου (υπολογίζω γύρω στα 1200).

Οι επιλογές που μου έρχονται στο μυαλό είναι οι εξής, 

1) κρατάω PS4 και αγοράζω xbox για το game pass και σιγά σιγα τερματίζω παιχνίδια του ps4 (αν τα παίζω ακομα) και μετά το πουλάω και ίσως αναβαθμίζω PC προς Πάσχα που θα έχει βγει και η 3060.

2) πουλάω PS4 και παίρνω xbox αγοράζοντας ξανά ό,τι δεν έχω τερματίσει εκει και τα απολαμβάνω σε καλύτερα γραφικα και μετά πάλι παίζει η επιλογή αναβάθμισης PC.

3) κάθομαι με το PS4 και αναβαθμίζω PC τώρα τα Χριστούγεννα.

4) πουλάω PS4 και πάω σε PS5 για να τερματίσω εκεί τους τίτλους που έχω ήδη αγορασμένους.

Γενικά είμαι τρομερά αναποφάσιστος οπότε ΒΟΉΘΕΙΑ!! :P 

αν έχεις pc me 1060 πήγαινε σε πσ5 και ultimate pass στο Pc :)

1 λεπτό πριν, Socratis_g είπε

Είμαι κατά του gamepass.

Καταρχήν κάποια παιχνίδια θέλω να τα έχω σε hardcopy οπωσδήποτε. Οπότε οικονομικά δε συμφέρει να πληρώνεις και για τα δύο.

Επίσης το gamepass ειναι σαν το δωρεαν μεσημεριανό στα ξενοδοχεία, οπου πας να φας μπουφέ, με τη λογική ότι έχεις πληρώσει για όλα αυτά εκεί, με αποτέλσμα να θες να τα φας όλα. και ξεκινάς με μοσχαράκι με μακαρόνια, απο πάνω βάζεις χταποδάκι με πατάτες τηγανιτές και γαρντιούρα μουσακά. και μετά φυσικά θες και γλυκάκι, και βάζεις καρπούζι με τούρτα και προφιτερόλ. Το αποτέλεσμα είναι να πας στο δωμάτιο και να θες μια καρτέλα σιμέκο για να πάρεις ανάσα.

Αυτό ειναι το gamepass.

Ενώ το να αγοράσεις ένα παιχνίδι με τη σειρά, είναι σα να πηγαίνεις ταβέρνα, να παιρνεις το πιάτο σου με τη σαλάτα σου, και να φευγεις κύριος.

1ον αν ξες να τρως, σωστά τρως σωστά και σε μπουφέ.

2ον αν έχεις pass παίζεις πχ το jedi με αρκετά πιο λίγα χρήματα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, simplemaths είπε

Παιδιά χρειάζομαι τη γνώμη σας για επιλογή αναβάθμισης, γράφω εδώ διότι τείνω προς XSX.

Αρχικά να πω πως έχω PC με gtx 1060 και ι5 6600κ, άρα παίζει ακόμα αλλα κάποια στιγμή θα χρειαστεί αναβάθμιση. Επίσης έχω PS4 Pro με καμία 20ρια παιχνίδια σε δίσκους και online αγορασμένα, αρκετά απο αυτά μη τερματισμένα λόγο έλειψης χρόνου και PC gaming.

Έρχονται οι γιορτές και θέλω να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου οπότε προσπαθώ να αποφασίσω ανάμεσα σε κονσόλα + κάποια παιχνίδια για όποια κονσόλα πάρω (υπολογίζω γύρω στα 650-700) ή πούλημα τον υπολογιστή και αγορά νέου (υπολογίζω γύρω στα 1200).

Οι επιλογές που μου έρχονται στο μυαλό είναι οι εξής, 

1) κρατάω PS4 και αγοράζω xbox για το game pass και σιγά σιγα τερματίζω παιχνίδια του ps4 (αν τα παίζω ακομα) και μετά το πουλάω και ίσως αναβαθμίζω PC προς Πάσχα που θα έχει βγει και η 3060.

2) πουλάω PS4 και παίρνω xbox αγοράζοντας ξανά ό,τι δεν έχω τερματίσει εκει και τα απολαμβάνω σε καλύτερα γραφικα και μετά πάλι παίζει η επιλογή αναβάθμισης PC.

3) κάθομαι με το PS4 και αναβαθμίζω PC τώρα τα Χριστούγεννα.

4) πουλάω PS4 και πάω σε PS5 για να τερματίσω εκεί τους τίτλους που έχω ήδη αγορασμένους.

Γενικά είμαι τρομερά αναποφάσιστος οπότε ΒΟΉΘΕΙΑ!! :P 

Είναι κακή περίοδος για να κάνεις αναβάθμιση PC τώρα δυστυχώς, και εγώ σε παρόμοια βάρκα με εσένα ήμουν και κατέληξα στο xbox και όχι να στήσω το tower που ήθελα, γιατί τα parts που ήθελα όπως Ryzen 5600X και GPU δεν υπάρχει στοκ πουθενά και αν υπάρχει το πληρώνεις χρυσό, οπότε έστειλα τη δική μου αναβάθμιση τουλάχιστον 4-5 μήνες μετά για να ηρεμήσουν λίγο τα πράγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Socratis_g είπε

Είμαι κατά του gamepass.

Καταρχήν κάποια παιχνίδια θέλω να τα έχω σε hardcopy οπωσδήποτε. Οπότε οικονομικά δε συμφέρει να πληρώνεις και για τα δύο.

Επίσης το gamepass ειναι σαν το δωρεαν μεσημεριανό στα ξενοδοχεία, οπου πας να φας μπουφέ, με τη λογική ότι έχεις πληρώσει για όλα αυτά εκεί, με αποτέλσμα να θες να τα φας όλα. και ξεκινάς με μοσχαράκι με μακαρόνια, απο πάνω βάζεις χταποδάκι με πατάτες τηγανιτές και γαρντιούρα μουσακά. και μετά φυσικά θες και γλυκάκι, και βάζεις καρπούζι με τούρτα και προφιτερόλ. Το αποτέλεσμα είναι να πας στο δωμάτιο και να θες μια καρτέλα σιμέκο για να πάρεις ανάσα.

Αυτό ειναι το gamepass.

Ενώ το να αγοράσεις ένα παιχνίδι με τη σειρά, είναι σα να πηγαίνεις ταβέρνα, να παιρνεις το πιάτο σου με τη σαλάτα σου, και να φευγεις κύριος.

Πείνασα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Daredevil είπε

αν έχεις pc me 1060 πήγαινε σε πσ5 και ultimate pass στο Pc :)

1ον αν ξες να τρως, σωστά τρως σωστά και σε μπουφέ.

2ον αν έχεις pass παίζεις πχ το jedi με αρκετά πιο λίγα χρήματα

Δεν με ικανοποιούν τα single player παιχνίδια στο PC πλέον, προτιμώ να τα παίζω στην τηλεόραση σε 4κ απο τον καναπε, το PC είναι κυρίως για κάνα Battle Royale, Dota ή κάνα indie ή strategy

3 λεπτά πριν, Kydraen είπε

Είναι κακή περίοδος για να κάνεις αναβάθμιση PC τώρα δυστυχώς, και εγώ σε παρόμοια βάρκα με εσένα ήμουν και κατέληξα στο xbox και όχι να στήσω το tower που ήθελα, γιατί τα parts που ήθελα όπως Ryzen 5600X και GPU δεν υπάρχει στοκ πουθενά και αν υπάρχει το πληρώνεις χρυσό, οπότε έστειλα τη δική μου αναβάθμιση τουλάχιστον 4-5 μήνες μετά για να ηρεμήσουν λίγο τα πράγματα.

Συμφωνώ μαζί σου, και εγώ γιαυτό σκέφτομαι σαν τελευταία επιλογη την αναβάθμιση PC, το πρόβλημα τώρα ειναι ποια κονσόλα να πάρω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορα απο το ebay 28μερες για το gamepass(2x14 days ειναι) ενεργοποιησα το ενα και με εβγαλε αν βαλλω την αυτοματη πληρωμη ενα μηνα δωρο

6f1dd335198cd9c0a89e5f78f41106f7.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Για ηλεκτρονικό τσιγάρο μου κάνει. Το κάνω στα μαλλιά των φίλων μου κ φαινεται λες κ καίγονται

Ίσως. Δες όμως και πως καίγεται ένας πυκνωτής! 

Spoiler

 

 

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, simplemaths είπε

Συμφωνώ μαζί σου, και εγώ γιαυτό σκέφτομαι σαν τελευταία επιλογη την αναβάθμιση PC, το πρόβλημα τώρα ειναι ποια κονσόλα να πάρω 

Δεδομένου ότι έχεις PS4 Pro ήδη, αν πάρεις XSX θα δείς και την άλλη όχθη, άλλωστε το μόνο PS5 exclusive που δεν έρχεται στο PS4 άμεσα είναι το Ratchet and Clank. Εκτός και αν είναι για εσένα must have το Ratchet στο launch, οπότε πας για PS5 ΑΝ βρεις κάπου διαθέσιμο γιατί κάτι λέγανε στο δικό τους threat για επόμενο κύμα Χριστούγεννα η Φεβρουάριο? Δεν θυμάμαι όμως μην σε πάρω στο λαιμό μου.

Επεξ/σία από Kydraen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, giannisww είπε

Αγορα απο το ebay 28μερες για το gamepass(2x14 days ειναι) ενεργοποιησα το ενα και με εβγαλε αν βαλλω την αυτοματη πληρωμη ενα μηνα δωρο

6f1dd335198cd9c0a89e5f78f41106f7.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

 

τι πρέπει να κάνω για να έχω το ea play στην ultimate συνδρομή μου.  

Παρατηρώ ότι ενώ είμαι loged in στη σελίδα https://www.xbox.com/el-GR/games/ea-play#legal1 και έχω ultimate μου τα options της εικόνας. Τι πρέπει να κάνω? 

eaplay.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...