Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Series S υπάρχει παντού διαθέσιμο άρα δεν πούλησε πολύ για αρχή.

Αναμενόμενο βέβαια γιατί στα 300 ευρώ δεν αποτελεί vfm επιλογή, προβλέπω γρήγορα πτώση ή πακέτο προσφοράς με gamepass ή παιχνίδια. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, tiniakos είπε

Το Series S υπάρχει παντού διαθέσιμο άρα δεν πούλησε πολύ για αρχή.

Αναμενόμενο βέβαια γιατί στα 300 ευρώ δεν αποτελεί vfm επιλογή, προβλέπω γρήγορα πτώση ή πακέτο προσφοράς με gamepass ή παιχνίδια. 

οι D1 αγοραστες ειναι συνηθως οι hardcore που θα τα σκασουν ετσι κ αλλιως. δεν ειναι για αυτους το Series S. Το S ειναι για τον impulse buyer που θα μπει σε μαγαζι κ θα λιγουρευτει κ θα παρει κατι, για τον γονέα που πρεπει να παρει στα παιδια κονσολα αλλα τα 500Ε ειναι παρα πολλα, για το ατομο που το θελει ως 2η κονσολα διπλα στο PS5 ή το Switch, κλπ κλπ.
Το αν θα ειναι επιτυχημένο το πείραμα, θα αρχισουμε να το βλεπουμε λογικα μετα απο κανενα χρόνο οταν αρχισει να αγοραζει κ το mainstream κοινο.

Βεβαια, το τι ειναι διαθεσιμο στην Ελλαδα που ειναι 90% PS Land, δεν ειναι και το τι συμβαινει εξω. UK για παραδειγμα κ το S ειναι εξαφανιζολ :P 

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, aeljim είπε

Multiple και βλέπουμε τα δύο ίδια βίντεο. Ας σοβαρευτούμε θα ξανά πω. Ο πόνος που προκάλεσε σε μερικούς η νέα κονσόλα θα περάσει με μερικές ασπιρίνες.

Γενικά αν έχει κάποιος πρόβλημα με το να κυκλοφορούν νέες κονσόλες θα πρέπει να το κοιτάξει 😁.

 

Το κακό είναι ότι υπάρχουν και άλλα βίντεο στο tl. Και είναι ότι χειρότερο day1 όποια κονσόλα και να αγοράσεις, το να είναι day1 προβληματική είναι στενάχωρο.

Επεξ/σία από shadowfax-1-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το XSS με game pass έχει μεγάλη ευκαιρία να βγει ο νικητής αυτής της γενιάς πάντως, αν εξακολουθήσει να αγοράζει καλά studio η M$ προβλέπω ζόρια για την Sony μπας και δούμε και 'κει κάνα game pass.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

οι D1 αγοραστες ειναι συνηθως οι hardcore που θα τα σκασουν ετσι κ αλλιως. δεν ειναι για αυτους το Series S. Το S ειναι για τον impulse buyer που θα μπει σε μαγαζι κ θα λιγουρευτει κ θα παρει κατι, για τον γονέα που πρεπει να παρει στα παιδια κονσολα αλλα τα 500Ε ειναι παρα πολλα, για το ατομο που το θελει ως 2η κονσολα διπλα στο PS5 ή το Switch, κλπ κλπ.
Το αν θα ειναι επιτυχημένο το πείραμα, θα αρχισουμε να το βλεπουμε λογικα μετα απο κανενα χρόνο οταν αρχισει να αγοραζει κ το mainstream κοινο.

Βεβαια, το τι ειναι διαθεσιμο στην Ελλαδα που ειναι 90% PS Land, δεν ειναι και το τι συμβαινει εξω. UK για παραδειγμα κ το S ειναι εξαφανιζολ :P 

Η για μένα που συνήθως αγοράζω προς το τέλος του life και μέχρι τότε θα έχει βγει το Xbox Series Slim S 😁 (είμαι περίεργος από τώρα πόσο πιο μικρότερο θα είναι!)

Επεξ/σία από johnpap21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dream21 είπε

Άμα έχεις κανάλι στο YouTube  με 500Κ+ συνδρομητές έλα πες μου γιατί πάνε και σπάνε  κονσόλες , iPhones  .

Αυτό δεν έχει να κάνει όμως με psfanboys και xboxfanboys. Έχει να κάνει με ανθρώπους που θέλουν likes/subscribes/views.

Με ενόχλησε το "psfanboys" όχι η εγκυρότητα ή μη του video.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, johnpap21 είπε

Η για μένα που συνήθως αγοράζω προς το τέλος του life και μέχρι τότε θα έχει βγει το Xbox Series Slim S 😁 (είμαι περίεργος από τώρα πόσο πιο μικρότερο θα είναι!)

Εγώ αν ήμουν MS θα έβγαζα αντί για το Series S ένα Series mobile. Ενα switch competitor.

To θέμα είναι αν μπορείς να χωρέσεις τόσο δυνατό υλικό σε μικρό μέγεθος ώστε να παίξεις σε καλά γραφικά νέα παιχνίδια σε φορητό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ας συζητησουμε λιγο για τη κονσολα για εμας που τη πηραμε η θα την αγορασουμε..Μην αναπαραγουμε φεικ news....Το νημα ειναι για το series x ,απλα το θυμιζω....Οποιος φοβαται  να μη του εκραγει ας μη το αγορασει....Εγω θα το ρισκαρω παντως (το ρισκαρα ηδη δλδ)🙂

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mitroglou7 είπε

Αυτό δεν έχει να κάνει όμως με psfanboys και xboxfanboys. Έχει να κάνει με ανθρώπους που θέλουν likes/subscribes/views.

Με ενόχλησε το "psfanboys" όχι η εγκυρότητα ή μη του video.

εντάξει δεν έγινε και τίποτα άλλωστε από εβδομάδα να δεις τι έχει να γίνει και από την άλλη μεριά.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jimtriol είπε

ρε παιδια ας συζητησουμε λιγο για τη κονσολα για εμας που τη πηραμε η θα την αγορασουμε..Μην αναπαραγουμε φεικ news....Το νημα ειναι για το series x ,απλα το θυμιζω....Οποιος φοβαται  να μη του εκραγει ας μη το αγορασει....Εγω θα το ρισκαρω παντως (το ρισκαρα ηδη δλδ)🙂

Πισω στο θεμα μας λοιπον, παιζω Yakuza: Like a Dragon. Δε το περιμενα αλλα τελικα το turn based JRPG συστημα του ταιριαζει, ειναι αρκετα παλαβιαρικο!

το παιχνιδι ειναι εμφανως last gen βεβαια αλλα κ παλι, τρεχει πενα στο Xbox.

εβαλα βεβαια κ ενα Forza Horizon 4 που ριχνει σαγονια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Skywalker333 είπε

Πισω στο θεμα μας λοιπον, παιζω Yakuza: Like a Dragon. Δε το περιμενα αλλα τελικα το turn based JRPG συστημα του ταιριαζει, ειναι αρκετα παλαβιαρικο!

το παιχνιδι ειναι εμφανως last gen βεβαια αλλα κ παλι, τρεχει πενα στο Xbox.

εβαλα βεβαια κ ενα Forza Horizon 4 που ριχνει σαγονια...

τεσταρε κανεις το gears 5 online σε 120 fps ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω παιδιά, εγώ έχω 2 σκληρούς. 1 ssd και 1 hdd. Τους κούμπωσα και τους 2 στο xsx και  είδε αμέσως όλα τα παιχνίδια(γύρω στα 70). Το project είναι να μεταφέρω το παιχνίδι που θέλω να παίξω στον εσωτερικό και να παίζω από εκεί. Καλά δεν τα λέω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GaGaS_Thess είπε

Τα έλεγα εγω δεν τα έλεγα ;;;;;; Μόλις με κάλεσε ο οδηγός του ΠΛΑΙΣΙΟ . Είμαστε κάτω απο το σπίτι σας λέει με μια κονσόλα XBOX Series X που είναι ΗΔΗ ΠΛΗΡΩΜΕΝΗ και ένα χειριστήριο που θέλω 59,90 € αντικαταβολη ..... κατεβείτε να παραλάβετε...........................

Δλδ έχεις και 2ο τζάμπα τώρα GaGas? 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tigio13 είπε

Να ρωτήσω παιδιά, εγώ έχω 2 σκληρούς. 1 ssd και 1 hdd. Τους κούμπωσα και τους 2 στο xsx και  είδε αμέσως όλα τα παιχνίδια(γύρω στα 70). Το project είναι να μεταφέρω το παιχνίδι που θέλω να παίξω στον εσωτερικό και να παίζω από εκεί. Καλά δεν τα λέω? 

Εάν οι δίσκοι σου είναι USB 3.0+ παίζεις όλα τα παιχνίδια από xbox 360 , xbox one  στους παλιους. τα παιχνιδια που ειναι optimise για X γινονται εγκατασταση και παιζονται μονο απο τον εσωτερικο σκληρο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...