Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Saloufas είπε

Δεν ειναι κακο το νουμερο πιστευω οτι ξεπερναει τις προσδοκιες της MS . Η Sony πως πηγε εχουμε εικονα ; Οπου βγηκε την προηγουμενη εβδομαδα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

Δεν ειναι κακο το νουμερο πιστευω οτι ξεπερναει τις προσδοκιες της MS . Η Sony πως πηγε εχουμε εικονα ; Οπου βγηκε την προηγουμενη εβδομαδα ;

Πιστευω το ps5 θα τα παει καλυτερα. Για την ωρα εχει πουλησει μονο σε Αμερικη, Ιαπωνια και κανα 2 χωρες ακομα. 19 ειναι για Ευρωπη και υπολοιπο κοσμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Πιστευω το ps5 θα τα παει καλυτερα. Για την ωρα εχει πουλησει μονο σε Αμερικη, Ιαπωνια και κανα 2 χωρες ακομα. 19 ειναι για Ευρωπη και υπολοιπο κοσμο

Ειναι σιγουρο οτι το PS5 θα τα παει καλυτερα . Αν και εξαρτατε και απο την διαθεσιμοτητα . Δηλαδη η MS είχε και πουλησε τοσα κομματια . Η Sony τι διαθεσιμοτητα εχει στο launch της ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, Saloufas είπε

 Δεν ισχύουν τα νούμερα όταν μόνο στην Αγγλία πούλησε 155K

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, dream21 said:

 Δεν ισχύουν τα νούμερα όταν μόνο στην Αγγλία πούλησε 150Κ Χ +155Κ S

Μπορεί να ισχύουν, δεν ξέρουμε τι απόθεμα είχαν day one. Για να υπολογίζουν 1,2-1,4m τεμάχια πουλημένα, όταν το X1 είχε πουλήσει 1m (χωρίς πρόβλημα διαθεσιμότητας), ενώ είχε κάνει launch σε 30 χώρες λιγότερες, και σε συνδυασμό με το ότι η κονσόλα είναι sold out, τότε πιστεύω ότι τόσο ήταν πάνω κάτω και το απόθεμα.

Σε κάθε περίπτωση το εντυπωσιακό δεν είναι το πόσο πούλησε, αλλά το ότι αυτή τη στιγμή η κονσόλα είναι sold out. Από την Sony το περιμέναμε να γίνει sold out, από την MS όχι, όταν προέρχεται από μία πολύ μέτρια γενιά.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Malthador είπε

Μπορεί να ισχύουν, δεν ξέρουμε τι απόθεμα είχαν day one. Για να υπολογίζουν 1,2-1,4m τεμάχια πουλημένα, όταν το X1 είχε πουλήσει 1m (χωρίς πρόβλημα διαθεσιμότητας), ενώ είχε κάνει launch σε 30 χώρες λιγότερες, και σε συνδυασμό με το ότι η κονσόλα είναι sold out, τότε πιστεύω ότι τόσο ήταν πάνω κάτω και το απόθεμα.

Σε κάθε περίπτωση το εντυπωσιακό δεν είναι το πόσο πούλησε, αλλά το ότι αυτή τη στιγμή η κονσόλα είναι sold out. Από την Sony το περιμέναμε να γίνει sold out, από την MS όχι, όταν προέρχεται από μία πολύ μέτρια γενιά.

Εγώ πιστεύω ότι θα είναι λίγο ποιο επάνω μεταξύ 1.5 m - 1.8m άλλωστε γνωρίζουμε οκ ότι μετά την Αμερική η Αγγλία είναι η δεύτερη μεγαλύτερη αγορά αλλά για τα 66 εκατομυρια που είναι σαν χώρα τα 155Κ μου φαίνονται λίγα.  Υπολογίζω και το άνοιγμα των Ασιατικών χωρών που δεν υπήρχε τα προηγούμενα χρόνια και εκεί πήγε πολύ καλά σε σχέση με το xbox one.

Γερμανία παντός Βερολίνο δεν υπάρχει ούτε ένα κομμάτι Χ μόνο προπαραγγελια.

H Αναλογία που υπήρχε 1 προς 10 σίγουρα για εμένα έχει γίνει 3 προς 10 και εάν η MS στα επόμενα 2 χρόνια βγάλει exclusives γαματα μπορει να δουμε και το 4 προς 10 και θα ειναι μια τεραστια νικη του Phil.

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, dream21 said:

Εγώ πιστεύω ότι θα είναι λίγο ποιο επάνω μεταξύ 1.5 m - 1.8m άλλωστε γνωρίζουμε οκ ότι μετά την Αμερική η Αγγλία είναι η δεύτερη μεγαλύτερη αγορά αλλά για τα 66 εκατομυρια που είναι σαν χώρα τα 155Κ μου φαίνονται λίγα.  

Γερμανία παντός Βερολίνο δεν υπάρχει ούτε ένα κομμάτι Χ μόνο προπαραγγελια.

λολ ρε, ποιά Γερμανία; Εδώ στην Αμερική δεν υπάρχει ούτε δείγμα, μπαίνεις BestBuy και Walmart και βγάζουν out-of-stock, το δε amazon δεν το εμφανίζει καν στην αρχική αναζήτηση.

Δεν καλύφθηκε η ζήτηση της Αμερικής, σιγά μην μπορούσαν να καλύψουν την Ευρώπη που θα πήρε λιγότερα από τα μισά κομμάτια. Δεν είναι απίθανο  να πήρε μόνο 155k το UK.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Malthador said:

λολ ρε, ποιά Γερμανία; Εδώ στην Αμερική δεν υπάρχει ούτε δείγμα, μπαίνεις BestBuy και Walmart και βγάζουν out-of-stock, το δε amazon δεν το εμφανίζει καν στην αρχική αναζήτηση.

Δεν καλύφθηκε η ζήτηση της Αμερικής, σιγά μην μπορούσαν να καλύψουν την Ευρώπη που θα πήρε λιγότερα από τα μισά κομμάτια. Δεν είναι απίθανο να πήρε μόνο 155k το UK.

Ειπα Γερμανία διότι στο Xbox one τα εβλεπες στα ραφια κανονικα τις πρωτες μερες και το PS4 να ξεπουλαει.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά δεν είναι νιντεντο για να μας απασχολεί πόσο θα πουλήσει το xbox για να έχουμε άγχος αν θα υποστηρίξουν οι 3rd parties.

Εγώ έζησα της καλύτερες στιγμές σε μια απο της πιο αποτυχημένες κονσόλες εβερ. Το Sega dreamcast.

Προσωπικά με αφήνουν αδιάφορο πόσα θα πουλήσει. Αν και πρόβλεψη μου θα έχουμε ενα δυνατό vs στα twins όπως με ps3/xbox360.

 

Πάρτε και ενα tweet απο ενα fanboy/hater

 

 

Επεξ/σία από greed
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, greed είπε

Παιδιά δεν είναι νιντεντο για να μας απασχολεί πόσο θα πουλήσει το xbox για να έχουμε άγχος αν θα υποστηρίξουν οι 3rd parties.

Εγώ έζησα της καλύτερες στιγμές σε μια απο της πιο αποτυχημένες κονσόλες εβερ. Το Sega dreamcast.

Προσωπικά με αφήνουν αδιάφορο πόσα θα πουλήσει. Αν και πρόβλεψη μου θα έχουμε ενα δυνατό vs στα twins όπως με ps3/xbox360.

Πάρτε και ενα tweet απο ενα fanboy/hater

Κρίμα, με xbox και game pass θα είχε χρήματα να αγοράσει και έπιπλα για το σπίτι. Τώρα μάλλον θα συνεχίσει να παίζει στο πάτωμα για πολύ καιρό ακόμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
26 minutes ago, greed said:

 

Τι φάση η τηλεόραση στο πάτωμα;

Ένα πεντακοσάρικο κάνει η κονσόλα και ένα πενηντάρικο το έπιπλο από το ΙΚΕΑ, ffs.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Malthador είπε

Τι φάση η τηλεόραση στο πάτωμα;

Ένα πεντακοσάρικο κάνει η κονσόλα και ένα πενηντάρικο το έπιπλο από το ΙΚΕΑ, ffs.

Μάλλον το έβαλε για να έχει ray tracing η κονσόλα του. Μην είστε καχύποπτοι ρε σεις .. :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...