Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, andreas443 είπε

Καλημέρα πριν κάτι μέρες είχατε δώσει ένα link από το ebay για αγορά του dolby atmos, σήμερα έβαλε πάλι κάτι κλειδάκια πήρα ένα, ακόμα δεν μου το έχει στείλει πόση ώρα σας έκανε να σας έρθει και μετά πιο vpn πρέπει να βάλω και σε πια χώρα να το γυρίσω?

πηρα και εγω και σε 5 λεπτα μου ηρθε Mail ,για την διαδικασια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, andreas443 είπε

εμένα ακόμα τίποτα εδώ και 30 λεπτά

παντως μεχρι στιγμη βλεπω οτι κακος το πηρα , μιας και τα ακουστικα μου δεν ειναι συμβατα G933 και για το dolby atmos για home theatre δεν μπορω να το σεταρω γιατι μαλλον το hdmi παει πρωτα στην TV και μετα στο home cinema .για το pc μιλαω γιατι το xbox το περιμενω να ερθει . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πάω σε Series S αντί Χ ; Γιατί πρώτον δεν υπάρχει πουθενά να το αγοράσω το Χ και δεύτερον δεν με νοιάζει το 4Κ@120hz γιατί δεν έχω τηλεόραση με HDMI 2.1 ? Ή θα το μετανιώσω και να κάνω υπομονή μέχρι να έρθει η δεύτερη φουρνιά για το Χ ;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Peleus17 είπε

Να πάω σε Series S αντί Χ ; Γιατί πρώτον δεν υπάρχει πουθενά να το αγοράσω το Χ και δεύτερον δεν με νοιάζει το 4Κ@120hz γιατί δεν έχω τηλεόραση με HDMI 2.1 ? Ή θα το μετανιώσω και να κάνω υπομονή μέχρι να έρθει η δεύτερη φουρνιά για το Χ ;  

To Series S είναι για 1080/1440p, αν έχεις 4k τηλεόραση και θέλεις να παίξεις εκεί δεν υπάρχει λόγος να πάρεις Series S, πάρε Series X

Επεξ/σία από Kydraen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Peleus17 είπε

Να πάω σε Series S αντί Χ ; Γιατί πρώτον δεν υπάρχει πουθενά να το αγοράσω το Χ και δεύτερον δεν με νοιάζει το 4Κ@120hz γιατί δεν έχω τηλεόραση με HDMI 2.1 ? Ή θα το μετανιώσω και να κάνω υπομονή μέχρι να έρθει η δεύτερη φουρνιά για το Χ ;  

παρε τηλεφωνο στον κολομβουνη εμενα θα με φέρει ειπε ενα αυριο . για X μιλαω . και εγω δεν εχω hdmi 2.1 αλλα εχω 4Κ@60hz και 2Κ@120hz και πιστευω οτι αξιζει 

Επεξ/σία από ALIEN-3-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Peleus17 είπε

Να πάω σε Series S αντί Χ ; Γιατί πρώτον δεν υπάρχει πουθενά να το αγοράσω το Χ και δεύτερον δεν με νοιάζει το 4Κ@120hz γιατί δεν έχω τηλεόραση με HDMI 2.1 ? Ή θα το μετανιώσω και να κάνω υπομονή μέχρι να έρθει η δεύτερη φουρνιά για το Χ ;  

XSX = μεγαλύτερος HDD, παιχνίδια που τρέχουν σε υψηλότερο framerate vs XSS, xbox one enhanced βελτιώσεις απο το ΟΝΕΧ στο XSX τις οποίες ΔΕΝ τις υποστηρίζει το XSS, έλλειψη drive.
Tiς τελευταίες μέρες διαβάζω διαρκώς "δεν εχω 4Κ/ΗDMI 2.1 οπότε πήγα σε XSS ! " και θεωρώ πως οι περισσότεροι δεν έχουν διαβάσει τα "ψιλά γράμματα", κοινώς, οι διαφορές δεν είναι μονο 4Κ Vs 1080p και η έλλειψη drive αλλά αρκετές περισσότερες...
Επίσης, αυτός ο μαγικός αριθμός του 1440p του XSS...μαλλον είναι μαγικός καθώς το 99% των παιχνιδιών θα είναι στα 1080p με την εξαίρεση κάποιων βελτιστοποιημένων τίτλων.
Επίσης Νο.2 : Μπορεί να μην εχεις 4Κ (με ή χωρίς το HDMI 2.1) αλλά - και αυτό είναι κάτι το οποίο αρκετοί δεν γνωρίζουν) τα παιχνίδια που τρέχουν σε 4Κ (ακόμα και με dynamic resolution) κάνουν downscale/supersampling σε οθόνη 1080p το οποίο συνεπάγεται σε καλύτερη και πιο καθαρή εικόνα.

Πρόσεξε τώρα φίλε Peleus, αμα είσαι περιστασιακός χρήστης λόγω επαγγελματικών/οικογενειακών υποχρεώσεων κτλπ και παίζεις μόνο κανα' FIFA/Call of Duty/ραλάκι, τότε ναι, πάνε σε XSS, για όλα τα άλλα όμως...XSX.
Προσωπικά θα έκανα υπομονή μέχρι τη 2η φουρνιά XSX

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, red1 είπε

XSX = μεγαλύτερος HDD, παιχνίδια που τρέχουν σε υψηλότερο framerate vs XSS, xbox one enhanced βελτιώσεις απο το ΟΝΕΧ στο XSX τις οποίες ΔΕΝ τις υποστηρίζει το XSS, έλλειψη drive.
Tiς τελευταίες μέρες διαβάζω διαρκώς "δεν εχω 4Κ/ΗDMI 2.1 οπότε πήγα σε XSS ! " και θεωρώ πως οι περισσότεροι δεν έχουν διαβάσει τα "ψιλά γράμματα", κοινώς, οι διαφορές δεν είναι μονο 4Κ Vs 1080p και η έλλειψη drive αλλά αρκετές περισσότερες...
Επίσης, αυτός ο μαγικός αριθμός του 1440p του XSS...μαλλον είναι μαγικός καθώς το 99% των παιχνιδιών θα είναι στα 1080p με την εξαίρεση κάποιων βελτιστοποιημένων τίτλων.
Επίσης Νο.2 : Μπορεί να μην εχεις 4Κ (με ή χωρίς το HDMI 2.1) αλλά - και αυτό είναι κάτι το οποίο αρκετοί δεν γνωρίζουν) τα παιχνίδια που τρέχουν σε 4Κ (ακόμα και με dynamic resolution) κάνουν downscale/supersampling σε οθόνη 1080p το οποίο συνεπάγεται σε καλύτερη και πιο καθαρή εικόνα.

Πρόσεξε τώρα φίλε Peleus, αμα είσαι περιστασιακός χρήστης λόγω επαγγελματικών/οικογενειακών υποχρεώσεων κτλπ και παίζεις μόνο κανα' FIFA/Call of Duty/ραλάκι, τότε ναι, πάνε σε XSS, για όλα τα άλλα όμως...XSX.
Προσωπικά θα έκανα υπομονή μέχρι τη 2η φουρνιά XSX

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το ξέρω όλα αυτά που είπες απλά είναι το τρώγομαι ντε και καλά να πάρω next gen. Το μόνο παιχνίδι που παίζει είναι το Call Of Duty Cold War, MW και πααααρα πολύ Warzone. Αλλά καλύτερα ας περιμένω το Χ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Malthador είπε

Μπορεί να ισχύουν, δεν ξέρουμε τι απόθεμα είχαν day one. Για να υπολογίζουν 1,2-1,4m τεμάχια πουλημένα, όταν το X1 είχε πουλήσει 1m (χωρίς πρόβλημα διαθεσιμότητας), ενώ είχε κάνει launch σε 30 χώρες λιγότερες, και σε συνδυασμό με το ότι η κονσόλα είναι sold out, τότε πιστεύω ότι τόσο ήταν πάνω κάτω και το απόθεμα.

Σε κάθε περίπτωση το εντυπωσιακό δεν είναι το πόσο πούλησε, αλλά το ότι αυτή τη στιγμή η κονσόλα είναι sold out. Από την Sony το περιμέναμε να γίνει sold out, από την MS όχι, όταν προέρχεται από μία πολύ μέτρια γενιά.

Έχει κορονοϊο όμως τώρα, καραντινες, κλειστά μαγαζιά, πολύ gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση (ισως λιγο χαζη)....Αν το παιχνιδι υποστηριζει μεχρι 60 fps μονο σεταρεις τη κονσολα 4κ 60 VRR απο τα settings ή την αφηνεις 4κ 120 VRR ή δεν εχει διαφορα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εντυπωσιακό για μενα είναι ότι η αναλογία πωλήσεων S προς X είναι 1 προς 2 δλδ πουλήθηκαν περίπου 400 χιλιάδες S και 800 χιλιάδες X. Οι μισοί δλδ αγοραστές αδιαφόρησαν για αναλύσεις, επιδόσεις, τεχνικά χαρακτηριστικά κτλ κτλ και επέλεξαν με προτεραιότητα την χαμηλή τιμής πώλησης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kydraen είπε

To Series S είναι για 1080/1440p, αν έχεις 4k τηλεόραση και θέλεις να παίξεις εκεί δεν υπάρχει λόγος να πάρεις Series S, πάρε Series X

Επίσης αν βαλει ο φίλος game pass δεν του φτάνει ο ssd του s με τίποτα.

Συνέχεια θα είναι στο σβησε γραψε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...