Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Darth S1n είπε

Το far cry 6 αποκλειστικά 4k ανάλυση μόνο στο Xbox

Μυρίζω meltdown

https://twitter.com/ubisoftsupport/status/1284100933459349505?s=21

Εξαφανίστηκε το tweet με συνοπτικές διαδικασίες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, firepc είπε

btw, τρεις μερες πριν το μεγαλο event και δεν ασχολειται κανενας απο τα μεσα

Να ασχοληθούν με τι, με τις παρεχόμενες υπηρεσίες; Αφού η ίδια η MS, προς το παρόν,  έχει ρίξει το βάρος στη διαφήμιση του  BC και απο next gen games τίποτα.... Next gen console=next gen games. Δυστυχώς με το "όλα" για "όλους". κρατάω μικρό καλάθι....

Επεξ/σία από Darthvader
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, firepc είπε

btw, τρεις μερες πριν το μεγαλο event και δεν ασχολειται κανενας απο τα μεσα

Παρόλο που η παρατήρηση σου είναι σχετικά ορθή (το σχετικά διότι υπάρχουν διαφορα άρθρα διάσπαρτα ον-λάιν που θέλουν λίγο ψάξιμο, πέραν του gamespot/ign, κάποια από τα οποία ανεβάζει ο @kostiger) θα περίμενα ως την Πέμπτη για να έχω ολοκληρωμένη άποψη από το πως θα ανταποκριθεί η βιομηχανία. Άποψη μου πάντα. Κοντός ψαλμός αλληλούια που λέμε. 
 

Σίγουρα, αν ο Σπενσερ και η ομάδα δεν αποδώσουν τα αναμενόμενα ( τα οποία βέβαιως βέβαιως έχουν ευρύ φάσμα ανάλογα σε ποιον μιλάς - γνωστός μου, μου είπε πως περιμένει την μικροσοφτ να αποκαλύψει νέο panzer dragoon και αν δεν το κάνει, την ξεγραφει) την Πέμπτη, το brand θα έχει θέμα σοβαρό. Και μετά το gaming θα έχει θέμα σοβαρό γιατί μόνο με δίπολο ( σονυτεντο) δε πήγε κανείς μπροστά -αναφέρομαι στα κακά του ολιγοπωλίου, όχι στα παιχνίδια των εταιρειών καθεαυτά, προς αποφυγή παρεξηγήσεων.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, hexenlord είπε

Παρόλο που η παρατήρηση σου είναι σχετικά ορθή (το σχετικά διότι υπάρχουν διαφορα άρθρα διάσπαρτα ον-λάιν που θέλουν λίγο ψάξιμο, πέραν του gamespot/ign, κάποια από τα οποία ανεβάζει ο @kostiger) θα περίμενα ως την Πέμπτη για να έχω ολοκληρωμένη άποψη από το πως θα ανταποκριθεί η βιομηχανία. Άποψη μου πάντα. Κοντός ψαλμός αλληλούια που λέμε. 
 

Σίγουρα, αν ο Σπενσερ και η ομάδα δεν αποδώσουν τα αναμενόμενα ( τα οποία βέβαιως βέβαιως έχουν ευρύ φάσμα ανάλογα σε ποιον μιλάς - γνωστός μου, μου είπε πως περιμένει την μικροσοφτ να αποκαλύψει νέο panzer dragoon και αν δεν το κάνει, την ξεγραφει) την Πέμπτη, το brand θα έχει θέμα σοβαρό. Και μετά το gaming θα έχει θέμα σοβαρό γιατί μόνο με δίπολο ( σονυτεντο) δε πήγε κανείς μπροστά -αναφέρομαι στα κακά του ολιγοπωλίου, όχι στα παιχνίδια των εταιρειών καθεαυτά, προς αποφυγή παρεξηγήσεων.

Μέχρι στιγμής μια χαρά τα πάει το SeX και το βλέπεις από το hate που τρώει παντού και πόσο διαφορετικά θα εξελίξει τα πράγματα σε σχέση με τον ανταγωνισμό που δεν είναι και τόσο ανταγωνισμός από την στιγμή που η μία θα χρησιμοποιεί μια άλλη τεράστια υπηρεσία της δεύτερης. 

Αν θυμηθείς τι έγινε το 13 παρόλο ολο το negativity και bias που έφαγε δεν τα πήγε άσχημα τελικά ούτε τέλεια αλλά η ms έγινε εταιρεία του τρις και εφαρμόζει πράγματα που η sony δεν παλεύει να το κάνει οικονομικά.

Το αν η sony έχει 5 exclusive παραπάνω δεν λέει κάτι. Και απο την στιγμή που κανένας δεν ξέρει πως θα τρέχουν τα καινούργια μηχανήματα. Ουτε επιδόσεις ξέρουμε ούτε τίποτα.

Τώρα αν την Πέμπτη ρίξει και καμιά τιμή ο Spencer και την επόμενη βγάλει και η sony δείχνει πόσο απελπισμένη είναι, εφόσον είναι τόσο σίγουρη και το παίζει ηγέτης. Αλλιώς άμα ήταν σίγουρη και δεν υπολογίζει τον "ανταγωνισμό" και εφόσον έχει loyal fans και όλοι θα πάρουν ps5 άσχετα τιμής θα το είχε κάνει εδώ και καιρό... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τιμη δεν θα πουν τωρα , πιστευω τον αυγουστο σε νεο event που θα δειξουν κ το νεο μικρο xboxακι ! Οπως επισης δεν θα δειξουν κ ολα τα χαρτια τους τωρα με τα νεα games . Εδω "ολοκληρη" sony κ εδειξε 2-3 exclusive καλα κ τα αλλα παιχνιδια ηταν indie με φραουλιτσες 😆 Μην περιμενετε ομως κ 10 ΑΑΑ νεους τιτλους γιατι τοτε θα απογοητευτειτε. Θελουν χρονο για να βγουν καλα παιχνιδια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρολο που βλεπω την ms πιο σιγουρη στις κινησεις τις απο την sony,δεν την βλεπω να ανακοινωνει τιμη για την κονσολα στο event τις πεμπτης.Περιμενει να ανακοινωσει πρωτα η sony τιμη , ωστε να βγει καπακι μετα να ανακοινωσει τιμη η οποια θα ειναι πολυ ανταγωνιστικη.Αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη.

Εγω παντως ελπιζω να δουμε επιτελους το eldin ring.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kostiger είπε

Ελπίζω να βγάλουν κάποια στιγμή μεγαλύτερο μέγεθος γιατί με 1 τερα δεν θα παλεύεται.

2 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Παρολο που βλεπω την ms πιο σιγουρη στις κινησεις τις απο την sony,δεν την βλεπω να ανακοινωνει τιμη για την κονσολα στο event τις πεμπτης.Περιμενει να ανακοινωσει πρωτα η sony τιμη , ωστε να βγει καπακι μετα να ανακοινωσει τιμη η οποια θα ειναι πολυ ανταγωνιστικη.Αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη.

Εγω παντως ελπιζω να δουμε επιτελους το eldin ring.

Θα φτάσουν μια μέρα πριν την κυκλοφορία και ακόμα δεν θα ξέρουμε τιμές 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...