Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το Kodi δεν παίζει 4Κ στο XSX, ενώ στο One X διαβάζω δεν είχε θέμα. Στο XSX παίζει κανονικά 720/1080 αλλά μόλις πας να παίξεις 4Κ κρασάρει η εφαρμογή. Θέλει update είτε το πρόγραμμα ή το software της κονσόλας απ' ότι διαβάζω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 hours ago, EuphangeL said:

Windows Mode restricted σε συγκεκριμένα stores μόνο. Κάτι που ακούγεται καιρό πριν την κυκλοφορία.

Ακόμη και ο Gaben έχει αφήσει υπονοούμενα

λινκ πλζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, EuphangeL said:

Ονειρικό θα είναι να συμβεί κάτι τέτοιο, το εύχομαι από την προηγούμενη γενιά. Η βιβλιοθήκη μου στο Steam έχει κοντά 2k games, εάν γίνει αυτό δεν αναβαθμίζω ξανά το rig μου.

Όλα τα μακάρι.

  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gtsoui είπε

Καλημέρα παίδες. Μου ήρθε ειδοποίηση στο xbox ότι με έκαναν invite στο insider program. Αξίζει να κάνω join?

Αν ειναι σαν το one εγω θα ελεγα οχι, μερα παρα μερα update , θες να μπεις να παιξεις μπαμ μπαμ και σου τρωνε μονο τα update μιση ωρα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν,πρώτες ολοκληρωμένες εντυπώσεις από το sx.

 

Στιβαρό,αθόρυβο,μινιμαλ σχεδιασμός που ταιριάζει στο δικό μου χώρο,απίστευτα smooth εμπειρία με μηδαμινά loading times και ένα quick resume χάρμα οφθαλμών.σιγουρα έχει καποιες παιδικές ασθένειες αλλά είμαι σίγουρος ότι με update θα τα διορθώσουν.εχω λιώσει στο valhalla,η γυναίκα παίζει forza horizon 4 και έχει διαλύσει ότι τοίχο βλεπει.

 

 

Ελπίζω οι φήμες περί steam να ισχύουν και αν ισχύουν τότε η κονσόλα είναι κλέψιμο για 500 ευρώ που την πήραμε,αν πάλι δεν ισχύουν απλά περιμένουμε το manager 2021 και το cyberpunk όταν δεήσει η cdpr

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν παίζει να βάλουν steam για game library, πετιούνται από το παράθυρο τα extra fees από τα παιχνίδια για την κονσόλα και καταστρέφει και το xbox marketplace.

Επεξ/σία από Daredevil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Daredevil είπε

δεν παίζει να βάλουν steam για game library, πετιούνται από το παράθυρο τα extra fees από τα παιχνίδια για την κονσόλα και καταστρέφει και το xbox marketplace.

Δεν χρειάζεται να το κάνει marketplace. Ειδικό app θα είναι που θα παίζεις απλά τα παιχνίδια που έχεις αγορασμένα εκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, jokul7 είπε

Δεν χρειάζεται να το κάνει marketplace. Ειδικό app θα είναι που θα παίζεις απλά τα παιχνίδια που έχεις αγορασμένα εκεί

αυτό λέμε, τα παιχνίδια που αγοράζεις σε κάθε κονσόλα ένα ποσό πάει στην εταιρεία που ανήκει η κονσόλα κι έχεις 2 κανάλια διανομής digital μέσω του store σου και physical και ελέγχεις και τα 2. Αν ανοίξεις το steam -> xbox library θα γίνει του cdkey o χαμός :)  το αντίστροφο όμως θα γινόταν μια χαρά. Το crossbuy από την άλλη το υποστηρίζει για κάποια games η MS  και θα μπορούσε να είναι στην ουσία μία συνέχεια στο steam γι αυτά τα παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά με ερώτηση. Θέλω να αγοράσω έναν κωδικό / game από CD Keys. 
 

στον τίτλο αναφέρει, UK. Επίσης στην περιγραφή, ”cannot activated in Greece”

 

ερώτηση, αν το αγοράσω, βάλω μέσω VPN ότι είμαι UK, μπω στο κατάστημα και ενεργοποιήσω τον κωδικό, θα μπορώ μετά να παίξω κανονικά στην κονσόλα η όχι; 
 

το λογικό είναι να μπορώ αλλά επειδή δεν το έχω κάνει ξανά, ας ρωτήσω πρώτα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...