Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, juliahna12 είπε

Παιδιά με ερώτηση. Θέλω να αγοράσω έναν κωδικό / game από CD Keys. 
 

στον τίτλο αναφέρει, UK. Επίσης στην περιγραφή, ”cannot activated in Greece”

ερώτηση, αν το αγοράσω, βάλω μέσω VPN ότι είμαι UK, μπω στο κατάστημα και ενεργοποιήσω τον κωδικό, θα μπορώ μετά να παίξω κανονικά στην κονσόλα η όχι; 
 

το λογικό είναι να μπορώ αλλά επειδή δεν το έχω κάνει ξανά, ας ρωτήσω πρώτα :)

Το είχα κανει για το DS3, αλλαξα το account μου απο Greece σε UK και προσπαθησα και δεν γινοταν, αλλα μολις ανοιξα VPN σε UK μπορεσα κανονικα να τον χρησιμοποιησω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Giannis9700 είπε

Το είχα κανει για το DS3, αλλαξα το account μου απο Greece σε UK και προσπαθησα και δεν γινοταν, αλλα μολις ανοιξα VPN σε UK μπορεσα κανονικα να τον χρησιμοποιησω

Σούπερ, ευχαριστώ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από πολύ ερεύνα αν κάποιος ψάχνει "non-gaming" WIRED ακουστικά και δεν τον ενδιαφέρει αν θα έχει μικρόφωνο η είναι ντάξει με το να βάλει εξωτερικό στο καλώδιο ίσως, έχει τα Philips Fidelio X2HR στο Amazon Ιταλίας, στα 100 και κάτι ψιλά μαζί με μεταφορικά. Από ότι είδα είναι πολύ καλά και για gaming αλλά και για μουσική/ταινίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Malthador είπε

Ονειρικό θα είναι να συμβεί κάτι τέτοιο, το εύχομαι από την προηγούμενη γενιά. Η βιβλιοθήκη μου στο Steam έχει κοντά 2k games, εάν γίνει αυτό δεν αναβαθμίζω ξανά το rig μου.

Όλα τα μακάρι.

Για το steam πιο πιθανό μου φαίνεται να συμβεί μετά τις δηλώσεις του GabeN για το xbox και δεδομένου ότι κάποτε δούλευε στην Microsoft (αναλόγως και τι σχέσεις κρατάνε μεταξύ τους, βλέπε Steve Ballmer).

Για την epic games μου φαίνεται λίγο απίθανο μιας και προσφατα αγόρασε ένα μικρό ποσοστό η Sony(όχι ότι παίζει σπουδαίο ρόλο, απλά φαίνεται να έχουν κι άλλη σχέση μεταξύ τους).

Αν θυμάστε τα κουλά πράγματα που είχαν γίνει με το GeForce Now που εταιρείες απαγόρευαν να streamάρονται τα games τους μπορεί να γίνει και κατι αντίστοιχο σε αυτή την περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Το Kodi δεν παίζει 4Κ στο XSX, ενώ στο One X διαβάζω δεν είχε θέμα. Στο XSX παίζει κανονικά 720/1080 αλλά μόλις πας να παίξεις 4Κ κρασάρει η εφαρμογή. Θέλει update είτε το πρόγραμμα ή το software της κονσόλας απ' ότι διαβάζω.

Ποια έκδοση του kodi έχει η κονσόλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Υπάρχει τρόπος στο Xbox app ή στην κονσόλα να επιλέξω ανάλυση για το Remote Play; 

Θέλω να ρίξω ανάλυση για να κερδίσω performance αλλά δεν βρίσκω επιλογή (για 720p πχ που μου αρκεί στο κινητό). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, Malthador said:

Υπάρχει τρόπος στο Xbox app ή στην κονσόλα να επιλέξω ανάλυση για το Remote Play; 

Θέλω να ρίξω ανάλυση για να κερδίσω performance αλλά δεν βρίσκω επιλογή (για 720p πχ που μου αρκεί στο κινητό). 

Όχι δυστυχώς. Έχει γίνει πολλές φορές request και στο reddit και στο forum της ms, ας ελπίσουμε 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, psof είπε

To Cyberpunk 2077 χρησιμοποιεί RTX ακόμα και στο Xbox One X. Φανταστείτε στο SeX και στο PS5 τι έχει να γίνει.

Τυχαία επέλεξα ένα παράδειγμα απο το βίντεο. Προσέξτε την αντανάκλαση. Έκανα ζουμ για διευκόλυνση.

spacer.png

Κκκκκκκκκκκκ.Λαραααααααααααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Με ενδιαφέρει να παραγγείλω την κονσόλα αυτή την περίοδο αλλά είναι εξαντλημένη παντού. Ξέρει κανείς πότε θα ξαναέχουν διαθέσιμο στοκ για παραγγελία τα καταστήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μηχάνημα δεν υπάρχει απλά. Είναι σαν να ειναι σβηστο πολύ γρήγορες  ταχύτητες γενικά κατέβασμα άνοιγμα παιχνιδιών κλπ. Και έχω μείνει άφωνος με game pass και ea games . Με 60 μέσω brazil 2 χρονια πλας . Έχω κατεβάσει 8 παιχνιδάκια και κάνω  πλάκα . SUPER

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Stelaras1993 είπε

Το μηχάνημα δεν υπάρχει απλά. Είναι σαν να ειναι σβηστο πολύ γρήγορες  ταχύτητες γενικά κατέβασμα άνοιγμα παιχνιδιών κλπ. Και έχω μείνει άφωνος με game pass και ea games . Με 60 μέσω brazil 2 χρονια πλας . Έχω κατεβάσει 8 παιχνιδάκια και κάνω  πλάκα . SUPER

Μα το Xbox δεν έχει παιχνίδια 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Malthador είπε

Μόλις συνειδητοποίησα ότι δεν μπορώ να streamάρω από SeX σε Windows 10. Έχει σπάσει η συμβατότητα με το Companion app. 😕

NAJE0d0.png

Δεν υποστηρίζεται στις νέες κονσόλες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
24 minutes ago, leo066 said:

Δεν υποστηρίζεται στις νέες κονσόλες 

Υποστηρίζεται σε Android και δεν υποστηρίζεται σε Windows 10.

Μόνο η MS τα κάνει αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...