Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Vasilis1996 είπε

Για πιο λόγο φάγαμε τέτοια ήττα στο ac Valhalla.....?

Τι χαίρονται 

Η Ubisoft είναι ανύπαρκτη. Εδώ οι 3080 και 3090 δυσκολεύονται να πιάσουν 50-60 fps.

Θα βγει ένα patch σε 1-2 εβδομάδες που θα "φτιάχνει" τα προβλήματα και τα benchmark θα είναι ακριβώς τα αντίθετα υπερ του Xbox X αυτή τη φορά.

Για σοβαρά benchmarks μεταξυ των κονσολών περίμενε το Cyberpunk.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, psof είπε

Η Ubisoft είναι ανύπαρκτη. Εδώ οι 3080 και 3090 δυσκολεύονται να πιάσουν 50-60 fps.

Θα βγει ένα patch σε 1-2 εβδομάδες που θα "φτιάχνει" τα προβλήματα και τα benchmark θα είναι ακριβώς τα αντίθετα υπερ του Xbox X αυτή τη φορά.

Για σοβαρά benchmarks μεταξυ των κονσολών περίμενε το Cyberpunk.

Ναι αλλα στις next gen εκδοσεις γιατι τωρα θα παιξουμε τις κουτσουρεμενες του bc που θα τρεχουν φυσικα καλυτερα λογω hardware. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, blasterdark86 είπε

Ναι αλλα στις next gen εκδοσεις γιατι τωρα θα παιξουμε τις κουτσουρεμενες του bc που θα τρεχουν φυσικα καλυτερα λογω hardware. 

Όντως. Στα πραγματικά next-gen παιχνίδια θα δούμε τις διαφορές κι αν υπάρχουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, blasterdark86 είπε

μου κανε και μενα πολλα περιεργα σημερα . ενα ειχε μπαγκαρει το παρτυ και μικροφωνιζε συνεχεια τα παντα . 2ο ανοιγα το στορε και εβλεπα μια μαυρη οθονη .3ο πατησα console restart και εμεινε ανοιχτη η κονσολα ενα λεπτο και το χειρηστηριο δεν ανταποκρινοταν τιποτα και εκανα hard reset απο το power button για να στρωσει. Μαλλον καποιο update περνανε 

Επισης οταν παταγα τα options στο games and apps το resolution επεφτε μονο του και τα δειχνε θολα για καποια δευτερα..

Και εμένα το ίδιο.Μιλαμε για τη συγκεκριμένη μέρα.Μεχρι τώρα δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, gtsoui είπε

Δευτερη φορα που εκλεισε το μηχανημα μονο του ενω ημουν παλι στο store.... 

 

5 ώρες πριν, blasterdark86 είπε

μου κανε και μενα πολλα περιεργα σημερα . ενα ειχε μπαγκαρει το παρτυ και μικροφωνιζε συνεχεια τα παντα . 2ο ανοιγα το στορε και εβλεπα μια μαυρη οθονη .3ο πατησα console restart και εμεινε ανοιχτη η κονσολα ενα λεπτο και το χειρηστηριο δεν ανταποκρινοταν τιποτα και εκανα hard reset απο το power button για να στρωσει. Μαλλον καποιο update περνανε 

Επισης οταν παταγα τα options στο games and apps το resolution επεφτε μονο του και τα δειχνε θολα για καποια δευτερα..

ειναι θεμα software τα διαφορα που κανει το μηχανημα, θα το φτιαξουν στην πορεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ανώριμος ο SDK του XSX ενώ του PS5 σε πολύ πιο ώριμο στάδιο, γι' αυτό και βλέπουμε τέτοιες διαφορές στο Βλαχάρα. Με τον καιρό θα στρώσει και το XSX.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, blasterdark86 είπε

μου κανε και μενα πολλα περιεργα σημερα . ενα ειχε μπαγκαρει το παρτυ και μικροφωνιζε συνεχεια τα παντα . 2ο ανοιγα το στορε και εβλεπα μια μαυρη οθονη .3ο πατησα console restart και εμεινε ανοιχτη η κονσολα ενα λεπτο και το χειρηστηριο δεν ανταποκρινοταν τιποτα και εκανα hard reset απο το power button για να στρωσει. Μαλλον καποιο update περνανε 

Επισης οταν παταγα τα options στο games and apps το resolution επεφτε μονο του και τα δειχνε θολα για καποια δευτερα..

εμενα χθες αν και ασχοληθηκα μιση ωρα γιατι ειχα να φτιαξω 4 laptop και δεν προλαβα να παιξω πατησα να ανοιξει το Sea Of Thieves εδειξε να φορτωνει και με πεταξε στο μενου της κονσολας . Εφαγα μια φρικη αλλα πεταξε μηνυμα για 6 GB Update οποτε ολα καλα . Μεχρι να κατεβουν τα 6 GB μπηκα Crash επαιζε αψογα και μετα το εκλεισα δεν ασχοληθηκα αλλο . Θα δειξει σημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το VRR της LG C9 (και λογικά της CX) δεν δημιουργεί τα γνωστά προβλήματα με το μαύρο όταν η κονσόλα είναι ρυθμισμένη σε 120Hz output. Τουλάχιστον αυτό παρατηρώ εγώ με το δικό μου setup.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, μπορεί κάποιος να τσεκάρει το μέγεθος του sea of thieves για το xbox series s? Όταν πάω να το κατεβάσω είναι περίπου 45gb αν θυμάμαι καλά ενώ υπήρχαν αναφορές πριν την κυκλοφορία της κονσόλας ότι θα είναι στα 17gb για το series s. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, D.Luffy είπε

Τελικά το VRR της LG C9 (και λογικά της CX) δεν δημιουργεί τα γνωστά προβλήματα με το μαύρο όταν η κονσόλα είναι ρυθμισμένη σε 120Hz output. Τουλάχιστον αυτό παρατηρώ εγώ με το δικό μου setup.

Φίλε μου επιβεβαιώνω. Μου λειτουργεί άψογα χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.Την C9 έχω. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...